led czy plaza?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

maxoff

New member
Na LED'zie / LCD występują smużenia. No chyba że kupisz jakiegos wypasa za 7-10k. to możliwe że będzie to mało zauważalne i akceptowalne. Na plazmach czasem wypalają się powidoki, za to obraz jest płynny, bez smuzenia i dużo lepiej wyglądają programy SD. LED zaś ma wyższy kontrast i ciut bardziej ostry obraz także raczej sam sobie zdecyduj co lepiej kupić... Proponował bym udać się do sklepu i na żywo obejrzeć kilka modeli i zdecydować co lepiej tobie się podoba.
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
do powyższego wpisu dodam, abyś zabrał płytę i aby ci ją zademonstrowali zarówno na LCD jak i na plazmie.

nie jestem fachowcem w technologii TV i gdy ja stałem przed podobnym dylematem, pytałem gdzie się da. większość wskazywała LCD i najlepiej LED, bo gdybym nie kupował LED, to cofałbym się.
LED za ok. 5 tys.? tyle kasy za coś przejściowego, bo producenci dążą do udoskonalenia technologii OLED?
porównałem ceny LCD najtańsze [mówię tu o mojej zasobności portfela], potem plazmy a na końcu LCD LED - technologia 3D nie była brana pod uwagę.

po kilku tygodniach stwierdziłem, że kupię plazmę [mniejsze pieniądze], pochodzi dwa lata [gwarancja], a za dwa lata będę się krócej zastanawiał nad wymianą, niż gdybym wydał na LCD LED.
LCD LED był za 5 tys. [cena z maja]
plazme kupiłem za 2,5 tys.
różnica 2,5 tys. wg mnie za dwa lata swobodnie starczy na telewizor lepszy, który zastąpi LCD LED. chyba, że się mylę, lecz oby nie.
w efekcie powyższej sytuacji - po dwóch latach - wydam 5 tys. lecz będę miał TV nowy i lepszy od dzisiejszej najnowszej technologii.
chyba nie zagmatwałem tego toku myślenia.....

znajomy - zwolennik LCD, zdziwiony wyborem, po obejrzeniu kilkunastu materiałów w wysokiej rozdzielczości [FullHD z dysku multimedialnego], po wysłuchaniu moich argumentów, stwierdził, że dobrze zrobiłem i ku jego zdziwieniu on u siebie nie ma tak płynnego obrazu, a pobór pradu na podobnym poziomie.

teraz ty wybieraj.
życzę powodzenia i rozsądnych decyzji.
 

bzyq

Member
Tylko jak chcesz mieć obiektywne porównanie tych dwóch technologii, to zamów sobie prezentację w domu, bo w sklepie to na 99% wygra led. A w domu to jest dokładnie na odwrót, ba na 100% wygra plazma :)
 
Do góry