LED, czy jest sens ? jaka energooszczędność ?

jurek89

New member
Zobaczcie na energooszczędność plazmy i LED.
Przykład:
Oglądamy 5h dziennie telewizję.
Pobór Leda: 40W.
Pobór Plazmy: 140W.

LED:
0,04kw x 5h x 30 dni = 6kwh x 0,3 zł (cena) = 1,8 zł (miesięcznie)
0,04kw x 5h x 365 dni = 73 kwh x 0,3 zł(cena) = 21,90 zł (rocznie)

PLAZMA:
0,14kw x 5h x 30 dni = 21 kwh x 0,3 zł (cena) = 6,3 zł (miesięcznie)
0,14kw x 5h x 365 dni = 255,50 kwh x 0,3 zł (cena) = 76,65 zł (rocznie)

Moim zdaniem to lepiej zamiast Leda wybrać w tej samej granicy LCD albo plazmę, a mamy na pewno lepszy telewizor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli komuś odpowiada technologia LCD to oczywiście że zdecydowanie warto.
Do tego jeśli policzysz to przez miliard telewizorów na świecie to wyniki na rzecz ekologii wyjdą kosmiczne (kasa też ).
 

deywies

New member
Bez reklam
Gdzie jest 1kWh po 30gr? Od 1 tak potaniało :D
Tyle to sama produkcja kosztuje, przesył drugie tyle.

A czy obraz lepszy, to nie byłbym taki pewny.
 

don111

Banned
ogólnie pobór mocy nie powinien wpływać na decyzję o wyborze plazma - LED, te drugie są droższe i to sporo na starcie (zakładając w miarę zbliżoną jakość obrazu), więc różnica kosztów zwróci się za minimum 5-10 lat
jeśli widzimy LEDa i plazmę o tym samym rozmiarze i cenie to nie ma nawet nad czym debatować, który tv zaoferuje lepszy obraz
 

Woszkowaty

New member
Zobaczcie na energooszczędność plazmy i LED.
Przykład:
Oglądamy 5h dziennie telewizję.
Pobór Leda: 40W.
Pobór Plazmy: 140W.

LED:
0,04kw x 5h x 30 dni = 6kwh x 0,3 zł (cena) = 1,8 zł (miesięcznie)
0,04kw x 5h x 365 dni = 73 kwh x 0,3 zł(cena) = 21,90 zł (rocznie)

PLAZMA:
0,14kw x 5h x 30 dni = 21 kwh x 0,3 zł (cena) = 6,3 zł (miesięcznie)
0,14kw x 5h x 365 dni = 255,50 kwh x 0,3 zł (cena) = 76,65 zł (rocznie)

Moim zdaniem to lepiej zamiast Leda wybrać w tej samej granicy LCD albo plazmę, a mamy na pewno lepszy telewizor.
Skąd wziąłeś ceny energii ?
 

GORB

New member
Niech będzie i 120,- zł rocznie - dla równego rachunku 10,- zł na miesiąc. Każdy musi sam zdecydowac, czy to dużo, czy mało. Pamietajmy jednak o innych sprzetach domowych. Np. standardowe zelazko, to ok. 2 kW, czyli np. godzinka prasowania, to ponad 10 godzin ogladania plazmy, itd.
 

mietka

New member
Ale proszę wziąść pod uwagę TV o przekątnych 50-60' a tu już różnica ogromna 160 led 270 plazma i czas u mnie 10h/dobe gra TV i przekalkulować
 

GORB

New member
Ale proszę wziąść pod uwagę TV o przekątnych 50-60' a tu już różnica ogromna 160 led 270 plazma i czas u mnie 10h/dobe gra TV i przekalkulować

Czy ok. 20,- zł na miesiąc to tak wiele?
Pamiętając, ze przy Twoich założeniach różnica w poborze to 110 W i telewizor gra codziennie przez 10 h!
 

don111

Banned
różnica w cenie na starcie wszystko niweluje, zresztą kto kupuje tv za takie pieniądze myśli bardziej o jakości a tu wiadomo, w przypadku LEDów nie jest różowo
dobrą jakość i brak typowych przypadłości (słaba czerń, nierówne podświetlenie) oferują full ledy z lokalnym wygaszaniem, tylko ile kosztują
 
Don111- dlaczego wlasciciele plazm sa tacy wyrozumiali i tolerancyjni co do kosztow uzytkowania telewizora ale juz w temacie koszta zakupu- nie ?
Czasami lepiej dolozyc na starcie i pozniej spokojnie sobie ogladac....
Ciagle slysze argumenty typu- "jak ktos kupuje telewizor za taka cene to nie powinno go to 120 zl rocznie interesowac..."
Odbije pileczke teraz- jak juz kupujesz duzy telewizor- to lepiej doloz te 2-3 000zl i kup Full Led- i masz spokoj :)
 

don111

Banned
ale jaki spokój ? :)
napisałem przecież...
różnica w cenie na starcie wszystko niweluje
tylko pytanie dlaczego mam dopłacać ? nie napisałem że full LED jest lepszy od topowych plazm (są i tak tańsze), gdyby tak było to może i warto byłoby dopłacić, wg mnie jednak tak nie jest choć full led pozbywa się części upierdliwych wad typowych dla edge, dlatego jest to moim zdaniem sensowna jakościowo alternatywa
 

deywies

New member
Bez reklam
Czy ok. 20,- zł na miesiąc to tak wiele?
Pamiętając, ze przy Twoich założeniach różnica w poborze to 110 W i telewizor gra codziennie przez 10 h!


Ja miesięcznie za energie płace w sumie ok 30zł Dla mnie byłoby to dużo :p

Warto dodać że żywotność plazm raczej będzie sporo krótsza (przynajmniej statystycznie) niż LEDa.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
[QUOTE

Moim zdaniem to lepiej zamiast Leda wybrać w tej samej granicy LCD albo plazmę, a mamy na pewno lepszy telewizor.[/QUOTE]


Nie wiem skąd pomysł ,że przy takim założeniu najlepszy wybór to lcd lub plazma. Każdy wybiera taką technologię jaka mu najbardziej odpowiada. Kto wybiera telewizor pod katem zużyciaprzez niego energii i to jest wyznacznikiem zakupu...jest po prostu śmieszny i tyle. Ja wybrałem leda bo taki obraz mi najbardziej odpowiada. Wisiało mi to , ile prądu on zużywa. Gdyby brał wiecej prądu od plazmy to i tak bym sie zdecydował na taki typ telewizora. Identycznie byłoby gdyby bardziej odpowiadał mi obraz z plazmy.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Warto dodać że żywotność plazm raczej będzie sporo krótsza (przynajmniej statystycznie) niż LEDa.
a skąd ta pewność ?
plazmy mają niby 100tys.h podobnie jak ostatnie LCD i LED
tylko jest to nieweryfikowalne na razie bo są za krótko na rynku (LED), plazmy, zanim taki przebieg będą miały to zapewne padnie w nich coś innego wcześniej, zresztą podobnie w LCD, a w każdym płaskim tv naprawa nieopłacalna ;)
 

deywies

New member
Bez reklam
a skąd ta pewność ?
plazmy mają niby 100tys.h podobnie jak ostatnie LCD i LED

No taka jest powszechna opinia, być może krzywdząca dla dzisiejszych plazm (ale przyznasz ze trochę sobie na tą opinię zasłużyły).

Ogólnie jestem zdania ze jeżeli sie cos mniej grzeje to dłużej pochodzi :p (pół zartem pol serio)


Kto wybiera telewizor pod katem jego zużycia energii i to jest wyznacznikiem zakupu...jest po prostu śmieszny i tyle.

Sam jesteś śmieszny. Są tacy co wolą ekologiczne rozwiązania i dobro ogółu stawiają wyżej niż jakość obrazu dla siebie
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co Ty chłopie wypisujesz...:D jak ktoś chce być taki ekologiczny to niech najlepiej w ogole nie kupuje telewizora...dla dobra ogółu:D.

Telewizora , jak paru innych rzeczy nie kupuje się dla dobra ogółu , tylko żeby sie cieszyć ... w tym wypadku extra obrazem
 
Ostatnia edycja:
Do góry