LED cz plazma i jaki ?

Mike2000

New member
Witam .Chciałbym zmienić tv na większy .Obecny to Sony KDL 40W5500 .Okno od południa ,więc słońce cały dzień w dodatku tv stoi na ścianie zachodniej (w tym mieszkaniu nie ma innej możliwości.)
Preferowana przekątna nowego tv to 50''-55" .Odległość oko -tv ok.2,70 m w dzień a w nocy np.dla mnie zmniejsza się o metr z uwagi że śpię z żoną na narożniku :) W 90% oglądana tv jest tv naziemna (mnie to wystarcza) po za tym pliki mkv najczęściej i sporadycznie blu-ray .
Napewno chciałbym by tv posiadało wifi ,czytało mkv i inne .
Zastanawiam się nad plazmą (założę żaluzje :) np. Samsung PS51E6500 choć najchętniej widziałbym sony bo wszystko inne mam właśnie tej firmy ,ale szajsung zdaje się ma więcej bajerów za mniejszą kasę .Jest obecnie na allegro sony-55cali-kdl-55ex720 (2384278469) używka i samsung-ue55d6100 również używka. Zupełnie nie wiem na co się zdecydować i czy ta przekątna nie będzie na te warunki za duża ,choć przechodzić na 46'' nie chcę bo nie będzie efektu .
 

Mike2000

New member
To dobre pytanie -sam nie wiem .Z jednej strony chciałbym wydać nie więcej niż 4 tyś. czyli pada na plazmę ,ale z drugiej jak miałby być to LCD to przy tej wielkości liczę się z wydatkiem w okolicach 6 tyś .Myślałem np o używce np. samsunga -ue55d6100 .W każdym razie jak przyjdzie mi wydać 6 tyś .to też przeżyję
 

maiku

New member
Witam, ostatnio widziałem promocję Panasonic'a 50ST30 w cenie ok 3 tyś. Jeśli nie zależy na przeglądarce tak jak w Samsungu, myślę, że można by się zastanowić.
Pozdrawiam
 

Mike2000

New member
Czyli w ogóle Sony nie brać pod uwagę ? A jak do tego samsunga E8000 miałby się model E6500.Tak się zastanawiam czy ja potrzebuję gadać z tv i machać ręką do niego :) .Czy E6500 upscal na dvb-t będzie miał gorszy od E8000
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy naziemnej obecnej czyli T VP1HD, czy TVPHD2
Oczywiście będzie widać zaczynając od czerni.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Witam, ostatnio widziałem promocję Panasonic'a 50ST30 w cenie ok 3 tyś. Jeśli nie zależy na przeglądarce tak jak w Samsungu, myślę, że można by się zastanowić.
Pozdrawiam
W kwocie do 4tys z 2 parami okularow dostaniesz 51 calowego samsunga E6500 a to dobra propozycja ma ten sam filtr co drozszy model E8000
 

Mike2000

New member
Dzięki Violator i dokładnie na ten się napaliłem -jest w miarę duży ,niezły i niewielka kasa .Sam nie wiem jak to się stało że chcę zdradzić firmę Sony której to jest pozostały sprzęt.
Dzięki Kiki za pomoc ale powiedz proszę czy ta różnica będzie znacząca .Może być tak że ja jej wcale nie zauważę ? Ehhh muszę zadzwonić do sklepu dla idiotów i zapytać czy mają obydwa na stanie .Jeśli tak to wybiorę się i porównam sam .
Jeżeli różnica jest niewielka to biorę tańszy a jeżeli olbrzymia to dopłacam do E8000
ps.kupując plazmę warto samemu w sklepie ją przetestować ,czy zamawiać w necie tam gdzie najtaniej i już ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam w domu Sharpa i mogę Ci polecić bo ma extra skalpowanie , obróbkę i płynność.
Dla mnie jest extra.
 
Do góry