LED bez Vertical banding

kerad79

New member
witam,
szukam tv led 46/47" do 3500 max. byłem zdecydowany na TX-L47ET5E jednak jak zobaczyłem jaki ten tv ma banding muszę z niego zrezygnować.
oglądam dużo sportu, szczególnie piłki nożnej i chcę mieć idealny obraz (bez pionowych pasków) chociaż zastanawiam się czy w tym przedziale cenowym i z podobnymi parametrami jakie posiada w/w panas będę miał dobry obraz. ponieważ jak czytam wpisy na forum to nie ma idealnego tv
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharp 46"LE730
Toshiba 46"TL933
Philips 46" 5507

Te dwa pierwsze mają naprawdę w dobrym stopniu wyeliminowany Banding, Philips na pewno lepiej niż Panaś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

kerad79

New member
mam go aktualnie w mieszkaniu. generalnie obraz super, szczególnie sceny statyczne. jednak jak ogladalem dzisiaj mecz na canal+sport hd to od gory do dolu pionowe jasne pasy, na siatkówce też widoczne i jak sie dobrze wpatrze na innych programach to przy ruchu poziomym zauwazam tez. myslalem ze jestem wyczulony jednak zaprosilem kolege i nic mu nie mowiac tez zwrocil na to uwage. myslalem tez nad tym philipsem 5507 i samsungiem 46es6100 (zonie sie bardzo wizualnie podoba)
 

ketonk

New member
Witam
Mam 47PFL 6007, faktycznie są zauważalne pionowe smugi a raczej cienie na gładkich powierzchniach obrazu, szczególnie, gdy kamera porusza się bokiem. Niestety podobne pionowe cienie miałem na plazmie Pansa, jak i również widziałem je na plazmie Samsunga u znajomego. Trudno powiedzieć czy to jest efekt złego podświetlania czy też obróbki cyfrowej obrazu. W plazmach też zdąża się nierównomierne podświetlenie z powodu nie równomiernie naniesionej warstwy fosforu. Jedno jest pewne, im bardziej wyrazisty obraz tym bardziej widać takie czy inne mankamenty obrazu. Dlatego plazmy na ogół lepiej wyświetlają obrazy SD, bo mają mniejszą wyrazistość (ostrość).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z jakie odległości są widoczne te paski na wszystkich telewizorach ??
W jakim sklepie je oglądałeś ?
Jakimi kablami podłączone ?
 

luman23

New member
na moim modelu ktorego oddalem 47ET5E odleglosc wynosila 3m. mam cyfrowy sygnal upc. najbardziej byly widoczne na kanale canal+sport hd podczas meczow na tle boiska(trawy). kabel hdmi.
 

kerad79

New member
U mnie podobnie. odlagłość ok 3,5m.
Najgorsze jest to, że w warunkach sklepowych nie zauważyłem bandingu jednak po podłączeniu w domu i wieczorem strasznie mi to przeszkadzało. TV bardzo mi sie podoba i gdyby dzisiaj ktoś zagwarantowal mi ze dany model 47ET5 nie ma bandingo to pewnie brałbym go od razu.
 

macem

New member
ja w swoim nowym Philipsie 46PFL5507K tez zauwazylem lekki banding, da sie to jakos skorygowac kontrastem,jasnoscia ale nie do konca.
 

davero79

New member
Panowie jak z tym bandningiem"" no szlak mnie trafia mam la660s. Macie jakiś pomysł jak to zniwelować. Jeszcze mecz jestem w stanie przeżyć, ale gre już słabiej . Kurde, ze tez na zielonym kolorze to widać w Pesie jest dramat, a co ciekawe na fifie tego nie widać - jest bardziej jak kreskówka i może dlatego, albo plynniej chodzi gra (sprawdzałem wersje 2010r). Włączyłem też przez weeb.tv ten sam mecz na polsatsport w HD no to przez neta mniej było to widoczne, nawet znośne, ale już przez satelite w sd głównie z kamery szerokiej, która pokazuje mecz z góry słabo to wygląda.To jest wina folii naklejonej 3d ? na ekran. Jak to się w technologii aktywnej ? Co do tematu poprzedniego mi czyta praktycznie wszystkie formaty, mov z canona, avi, mkv, vob (scalony do jednego pliku też) niestety nie widzi wyboru ścieżek audio tzn. może w 10% filmów mogę zmienić. W reszcie tylko jedna ścieżka i brak napisów, teź nie wiem czemu wszystkie filmy tak samo robione mam.


Jak oceniacie Lg na tle konkurencji jesli chodzi o banding, sczerze powiem, ze clouding nie jest denerwujący na obrazie podczas oglądania chyba to poprawili, ale te pasy na meczu no rany :(

Żałuje, ze nie wziąłem plasmy ... Troche mi ta ostrośc, magic i smart zamydliły oczy.
 

electro69

New member
Ja mam Samsunga 40 F6500 i też się obawiałem o banding ... na szczęście ten model (a może mój egzemplarz) jest go pozbawiony ... może czasem w jednym miejscu widać taki cienki pasek ale to się trzeba naprawdę mocno wpatrzyć i naprawdę rzadko się to da zauważyć (sprawdzałem już na kilkunastu meczach piłki nożnej na różnych kanałach TV) ... także ogólnie przy normalnym oglądaniu go nie widać.
Pozdrawiam
 

panasłoik

New member
Ja mam Samsunga 40 F6500 i też się obawiałem o banding ... na szczęście ten model (a może mój egzemplarz) jest go pozbawiony ... może czasem w jednym miejscu widać taki cienki pasek ale to się trzeba naprawdę mocno wpatrzyć i
Pozdrawiam
Czyli co te model nie mają bandingu, udane takie, idealne ?
 

panasłoik

New member
No i zwrócilem Pansa przez ten banding. Sprawdzałem pobieżnie w innych modelach, innych producentów. Losowy temat raz widać, raz nie widać . U moich rodziców w tanim LG 575 ZERO bandingu. No szkoda bo ten Pans 47 FT od każdym względem mi już pasował. Fajne oddanie barw, fajna czern, czarna , anie żadne fiolety, dobre skalowanie do góry niskich rozdzielczość. Echhh normalnie szkoda straszna. Wybrać z kilku nie ma jak w dzisiejszych warunkach.Chyba się zwrócę w kierunku plazmotrona :)
 
Do góry