led 55" i 4k czy 65" i fhd? budżet 5 tyś

drAlex

New member
Cześć,

Przeprowadzam się do nowego mieszkania i wreszcie wypada sprawić sobie telewizor.

salon jest niestety tak zaprojektowany, że od kanapy do ściany pod która telewizor będzie stał mam 3,5-4 metry. Słaby wzrok + niechęć do noszenia okularów w domu i oglądanie filmów z napisami powodują, że myślę, o 65 calach. Ale mój budżet to 5 tysięcy i w takiej cenie o 4k mogę pomarzyć. przy 55 calach już 4k spokojnie znajdę.

Doradźcie proszę w którą opcję pójść i jaki model wybrać. Żona mi jeszcze krzyczy zza pleców, że telewizor ma być ładny ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,8mx6mx2,7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 - 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bardzo mocne słońce z lewej strony telewizora ale i od czego sa rolety, poza tym oglądamy zwykle późnymi wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wszystko co się da zamknąć w 5ciu tysiącach ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka i ethernet
10 .Jakie urządzenia ? usb, komputer, router
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu 2-3h, w weekend 3-5h pewnie
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak [netflix i ciąg seriali]
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, piłka nożna, filmy różnych gatunków
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? z telewizora raczej na 95% nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie przewiduję - PC master race.
16. Preferencje co do marki? Samsung, Philips, LG
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kąty widzenia, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami i to zdecydowanie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? nie wiem, ten będzie pierwszy i fajnie by było jakby te 5 lat pociągnął.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? nie wiem. jeśli netflix to aplikacja to dużo.


będę bardzo wdzięczny za polecenie mi konkretnych modeli :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak będziesz niebieski zgłoś się do KIKI-ego i niech da Ci dobrą cenę
z kalibracją na TCL 65cali 4K
Pomyśl też o telewizorach 4K 60KS7000 lub 58DX750
Skoro masz ok 5 tyś gotówki , resztę możesz dołożyć na raty
100 zł miesięcznie rata nie powinna boleć, a raty wszędzie prawie 0%
 

drAlex

New member
Budżet mam ścisły [prezent od naszych rodziców] - w skrócie - mam wybrać, oni mają pojechać i kupić bo dla nich rytuał przekazywania jest w tym wszystkim najważniejszy].

Czyli baaardzo bym prosił o polecenie 65 cali w fhd i 55 w 4k w tej cenie - nie zależy mi na olśniewającej jakości - nie ma mi telewizor kawy parzyć, tylko pozwolić oglądać netflixa :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli cena do 5 tyś to w 65 calach będzie ciężko wybrać coś dobrego w FHD
Średniej klasy TV FHD :
PANASONIC TX-65C320E
HITACHI 65HZW66

Z 4K 55 cali do 5 tyś :

SAMSUNG UE55JU7500
PANASONIC TX-55CX750E
PANASONIC TX-55CX700E
SONY KD-55X8509C
SONY KD-55X8505C
SAMSUNG UE55JU7000
 

drAlex

New member
Dzięki za podpowiedź :)

z 65 zrezygnowałem bo panasonica nigdzie znaleźć nie mogę dostępnego [są w wyszukiwarkach różnych i agregatorach ofert, ale niedostępne, albo droższe o paręset zł] - a hitachi się żonie nie podoba (;))

teraz stoję przed kolejnym problemem - przez tego samsunga ju7500 żona zachorowała na zakrzywione ekrany [dzięki:p]

Problem w tym, że... aha - samsunga też już nigdzie nie mogę zlokalizować chyba, że po cenach o tysiąc wyższych niż zakładane - ewentualnie sa egzemplarze wystawowe, ale za cholere nie zweryfikuję, czy jeszcze sie do czegoś nadają.

Więc pytanie wprost:

czy laik który ogląda głównie seriale przy obiedzie/kolacji [albo żona laika, bo to w sumie dla niej telewizor] i od czasu do czasu mecz obejrzy musi mieć 100hz. Wiem, że 100hz jest fajne - widziałem różnicę, jestem jej świadom. ale tak naprawdę przeszkadza mi ona dopiero kiedy mam dwa obrazy zestawione obok siebie.

w związku z tym możecie mi polecić jakiegoś samsunga zakrzywionego z 4k do 5tysięcy z 55 calami? nie ma wielu modeli w tej cenie dostępnych na rynku na moje różnia się cyferkami, ale nie wiem co te cyferki oznaczają - tyle że to seria 6ta z gorszą matrycą ale jaka różnica jest między ku6000 a ku 6999 to zielonego nie mam a kierowanie się logika że więcej to lepiej, to ja sobie mogę stosować przy zakupach do 200 zł kiedy mam do wydania własną kasę.

udało mi sie potwierdzić dostepnośc tych modeli:

SAMSUNG UE55JU6740
SAMSUNG UE55JU6500
SAMSUNG UE55KU6500
SAMSUNG UE55KU6100
SAMSUNG UE55KU6640
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wybrałeś modele tylko 50Hz.

Z bardzo dobrych modeli 55" 100Hz , 4K masz :
- Philipsa 55pUS6561
- TCLa 58S7806
- Philipsa 55PUS7101
Zakrzywiony to Philips 55pUS8700 - jest specjalna oferta na ten model.
 
Do góry