LED 55 cali do 6.000 PLN- i mętlik w głowie... Prośba o pomoc w wyborze

pebe86

Member
Bez reklam
Witam kolegów,

Przyszedł czas kiedy muszę już coś wybrać do nowego salonu, gdyż obecna Bravia 40W5500 ma iść do sypialni. No i olbrzymi dylemat, bo wybór spory... I dlatego byłbym wdzięczny za sugestie. Ale najpierw:

odległość od ekranu? ok 3m
jak słońce świeci w pokoju? telewizor ma stać bokiem do okien, okna na zachód.
Jak duży jest pokój? ok 21m
jaki masz obecnie telewizor? Sony Bravia 40W5500
jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, PS3, piłka nożna
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? wieczory
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy przy małym świetle, telewizja oraz PS3 przy normalnym
matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
preferowana wielkość telewizora? 50-55'
preferowana marka? odpada Sharp i Toshiba
jakie urządzenia będą podłączone? PS3, dekoder cyfrowy, odtwarzacz multimedialny, kino domowe
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 50% / odtwarzacz multimedialny 30%, PS3 20%
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost
czy ważne jest wifi? tak
czy będziesz korzystać z widgetów? raczej tylko z TVN Player
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie- jest zewnętrzny player
ma mieć 3D? tak
ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
jaki masz sygnał? cyfrowy
ile programów HD? 6, i Canal Plus
ma stać czy wisieć? wisieć
jaka klasa cenowa ? do ok 6000 zł- jak mniej, to nie mam nic przeciwko :)


No i typów mam naprawdę sporo, już sam nie wiem. Wszystkie tv widziałem w marketach, ale ciężko porównać ich obraz, gdyż rzadko stoją obok siebie. W każdym razie moje typy są następujące:

Panasonic 50" ET60 - przyzwoite opinie, nowość, ale pojawiają się krytyczne opinie co do czerni.

Panasonic 55 DT50 - model zeszłoroczny, jeszcze można znaleźć po przyzwoitej cenie- i pytanie: dużo lepszy od tegorocznego ET60? Niby seria wyższa, ale zeszłoroczna. Ktoś mógł porównać obraz w obu powyższych telewizorach?

Sony 55HX750- tak samo jak powyższej- model zeszłoroczny, ale cena ok. 5k PLN. Z obrazu w swojej obecnej Bravii jestem zadowolony, stąd zainteresowanie tym modelem. HX850 to już jednak inny budżet- ale może różnica w obrazie uzasadnia dopłatę 1500-2000 zł?

No i ewentualnie Samsungi- ale tu chyba na placu boju pozostał tylko 55F6640, gdyż to jedyny w serii 6 posiadający Micro Dimming (a może się mylę?). Podoba mi się multimedialność Samsungów, ale z drugiej strony sporo osób narzeka na jakość obrazka...

Ewentualnie inne typy? Do LG i Philipsa jakoś nie mam przekonania, ale to nie znaczy że odrzucam te firmy.
Rozważałem też plazmę Panasonika ST60, jednak przyglądając jej się długo w MM widzę to migotanie i jest to dla mnie dość irytujące- no chyba że to kwestia ustawień, a w domu jest to inaczej odbierane niż w markecie.
Kolejna obawa w kwestii plazmy to fakt iż sporo oglądam TVN24, a czytałem że sporo osób ma wtedy "jazdy" w powidokami.

Byłbym wdzięczny za sugestie...
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki a jak porównałbyś jakość obrazu między Panasonikami ET60 a DT50? OBa testowałeś, więc pewnie masz swoje spostrzeżenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym jednak ET60. Obecne DT60 -ma ogromną przewagę czerni nad DT50
 

pebe86

Member
Bez reklam
A ktoś ma doświadczenia z Sony HX750? Jak w jego przypadku wypada jakość obrazu względem wspomnianych modeli?
 

BLACK_KNIGHT

New member
Wez pod uwagę że et60 to matryca ips od lg.Taka się teraz zrobiłą moda na 3d pasywne że wszędzie
wciskają te matryce ze stratą moim zdaniem w jakości obrazu 2d.Sony hx 750 3d aktywne inna matryca i dużo lepsze czernie i kontrast.chociaż jego następca czyli w805 jest już na ips.Ja matryc ips od lg nie trawię no ale co kto lubi.
 

Pigway

New member
Ja poleciłbym LG 55LA690S, jest to model, który sam najprawdopodobniej zakupię i mam nadzieję że zwiększy się dostępność.
 

kini0

New member
Bez reklam
No to sprawdź egzemplarz przed zakupem ;) A co do IPS to przy dobrej współpracy z diodami LED jest całkiem nieźle. Plusem są naturalne kolory, minusem kiepska czerń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację telewizorów w domu to sam się najlepiej przekonasz.
 
Do góry