LED 55 cali do 5000zł czy 46 cali za mniej

Tomek_Kapsel

New member
Witam wszystkich!
To pierwszy mój post na tym forum. Pogrzebałem wcześniej trochę starając się wybrać odpowiedni dla mnie model ale nie jest to łatwe - jestem raczej laikiem w temacie, dlatego zdecydowałem się napisać.
Szukam fajnego telewizora głównie do filmów przy piwku i popcornie, meczów reprezentacji w nogę, koncertów z blu-ray, bajek dla zbliżającego się dzieciaka, i żeby pogadał czasem przy obiedzie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? część "salonowa" połączona jest z jadalnią - razem jest to prostokąt ok 9m/4m. Sama część z kanapą to połowa czyli ok 18m2 ale nie jest to jak napisałem oddzielone od jadalni żadną ścianką/drzwiami itp
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? głowa przy głównym siedzisku kanapy jest ok 3,7m od ściany na której ma wisieć TV.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, chociaż ze stołu jadalnego też widać ale wtedy kąt jest ok 45 stopni - nie jest to jednak żaden warunek aby obraz miał być dobrze widoczny z jadalni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? dość sporo słońca. okna z 3 stron - z lewej, na przeciwko i z prawej strony trochę dalej. Do filmów i oglądania w ciągu dnia można jednak opuszczać rolety przyciemniające.
7. Jaki masz obecnie telewizor? duży kineskop, nie wart wspomnienia.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? TV zamierzam wykorzystywać głównie do filmów zarówno z Blu-ray jak i z pen drive, łatwy w obsłudze internet, filmy z aplikacji internetowych, aplikacje typu VOD, Ipla, czasem koncerty z blu-ray, prezentacje zdjęć i filmów z wakacji, może kiedyś do gier, ale na pewno nie będę maniakiem gier.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? póki co naziemna cyfrówka, może kiedyś polsat cyfrowy
10 Jakie urządzenia? dysk zewnętrzny, kino domowe z amplitunerem Sony STR-DH810, laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? może 2 godziny, nie zamierzam oglądać codziennie bo nie ma na to czasu.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba mat ze względu na dużo światła.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, mecze, wiadomości, czasami koncerty
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tak, na kanapie obecnie siedzę z lapem więc z pilotem chyba wygodniej
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie specjalnie zamierzam, chociaż jak ktoś mi sprezentuje playstation a jest takie ryzyko, to chętnie pogram w FIFA
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? raczej 55 choć żona strasznie wyzywa że nie będzie obejmować wzrokiem całości. zastanawiam się nad 46 - sporo jednak tańszy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - hmm nie wiem...
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej filmy wieczorami, ew wiadomości ok 18:00, czasami w weekend.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Jak najmniej, nie jestem i nie bede maniakiem:) 5200 to max, nie wiem czy warto tyle płacić za TV do celów które ja będe wykorzystywał. Wolałbym zapłacić 3-4 tys.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Chyba pasywne ze wględu na migotanie aktywnego i okularki. Żona ma "wyczulony" wzrok i i tak powiedziała że nie będzie oglądać w 3d (zobaczymy) W sklepach oglądałem pokazówki zarówno pasywne (LG) jak i aktywne (Samsung) i nie widzę specjalnej różnicy.

Po oględzinach w media i RTV i przeczytaniu kilku postów skłaniam się ku poniższym modelom:
LG 55LA691S (4800zł) - fajne sterowanie pilotem, podobno dobry
Panasonic TX-L55ET60E (5150zł) - podobno dobry
Philips 55PFL6008K (5000zł) - podobno dobry
Toshiba - słyszałem też że dobra ale te lepsze maja chyba aktywne 3d.
Zastanawiam się jednak glęboko nad mniejszym ekranem - 46 cali - żona strasznie marudzi że 55cali będzie za duży i nie ogarnie go wzrokiem (i że bedzie meczyl ja duzy swiecacy ekran, i dodatkowo że jej samochód kosztował podobnie). Znajomi też doradzają max 46.

Pomóżcie!

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żona niestety nie ma racji i szybko doceni Twoje starania, może nawet podziękuje.
Obecnie bardzo zmienił się bitrate sygnału.
Jeśli w pierwszej fazie zaprezentujesz żonie programy Hd (jak najwięcej), a jest tego sporo. To zmieni natychmiast zadnie.
A przecież to zakup na lata.

Do tych warunków nr 1 choćby z poziomu pozycji jest Philips.
I tak bym wybrał, o ile jeszcze go gdzieś kupisz, bo jest zapotrzebowanie duże a telewizorów już nie ma.
 

wdamianw

New member
A czy jest szansa, że ceny tego modelu Philipsa spadną, gdy w marcu wejdzie nowa seria?

@ kiki
W MediaMarkt na przykład jeszcze można dostać ten TV :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego że nie na ich na magazynach , więc producent nie będzie naciskał na sprzedaż. Raczej nie będzie spadków...
 

Tomek_Kapsel

New member
Dzieki za rady

mam pytanka doprecyzowujące:

1.) 55 cali to rzeczywiscie ok jak na te 3,7 metra? nie powie mi nikt ze musi ruszac glowa ogladajac film? mi wydaje sie ok ale takie slysze glosy od ludzi i "speców" z media ze np ziarno bedzie widac przy naziemnej

2.) W czym ten Philips jest lepszy od pozostałych - Panasonica i LG? LG chwilę się pobawiłem - intuicyjny ma pilot.

3.) Myslicie ze jak wejdzie nowy model to bedzie drozszy czy tanszy?
Warto poczekac czy kupowac tego 55PFL6008K za 5 tys w RTV EURO? - w jednym z 5 sklepow w moim miescie jest ale mam nadzieje ze nie dostane np egzemplarza z wystawy zapakowanego do pudla :)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Warto poczekać Nowe TV będą w wiekszości przypadków tańsze. No. 50 cali SONY z 50W829 będzei kosztował ok. 4 tys. zł. Ma specjalny tryb - FOOTBALL :) Starszy 50W685 z pasywnym 3D możesz kupić za 3800 !!!

Jeśli oglądasz TV wieczorem przy słabym oświetleniu to PHILIPS 55PFL 6008 czy LG nie będą dobrym wyborem.

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Warto poczekać Nowe TV będą w wiekszości przypadków tańsze. No. 50 cali SONY z 50W829 będzei kosztował ok. 4 tys. zł. Ma specjalny tryb - FOOTBALL :) Starszy 50W685 z pasywnym 3D możesz kupić za 3800 !!!

Jeśli oglądasz TV wieczorem przy słabym oświetleniu to PHILIPS 55PFL 6008 czy LG nie będą dobrym wyborem.

Pozdrawiam

I co takiego rewelacyjnego w tych cenach nowych sony niby jest? I w czym sony wypadnie lepiej w słabym oświetleniu od Philipsa czy LG, które są na takich samych matrycach?
Coś bzdurami rzucasz ostatnio na prawo i na lewo.

Co do wielkości - 55" z 2.5metra jest fajny, z 3.7 już trochę mały :D
 

Tomek_Kapsel

New member
55pfl6008k zostały rzeczywiście same sztuki z ekspozycji - zarezerwowałem sobie dzisiaj taką ostatnią sztukę ale się zastanawiam...

Czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy Philips 55PFL6008K, a LG 55LA691S skoro mają one taką samą matrycę?

KIKI napisałeś że "z poziomu pozycji" wybrałbyś 55PFL6008K. Co miałeś na myśli? Ma on bardziej matowy ekran?

Bo jak rozumiem aplikacji więcej ma LG. Cena podobna, LG nawet tańszy, no i dostępność większa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać że niektórzy nie mają pojęcia o czym piszą.
Właśnie w warunkach nocnych Philips z uwagi na ambilight zagra zawsze lepiej niż konkurencja.
Po to został wymyślony ambilight. I o tym wiek każde, nawet małe dziecko.
Ambilight w nocy kreuje czerń, a czerń głębie obrazu.
Zdecydowanie lepszym wyborem jest wielkość w Twoim przypadku bo masz dużą odległość od telewizora. Możesz kupić mniejszy ale po dwóch tygodniach pożałujesz swojego wyboru.
Philips ma też ambivoox co sprawia ze dźwięk jest znacznie lepszy nić u innych producentów.
Masz też niski Input lag do grania, dual screen, okluary do 3 D w komplecie, Miracast, wifi smart screen. Ale najważniejsza jest płynność , jakość obrazu i skalowanie.
 

wdamianw

New member
A wiadomo coś na temat oprogramowania Philipsa? Widzę, że Philips parę dni temu wydał aktualizację oprogramowania, ale czy przyniosło to jakąkolwiek korzyść w postaci płynniejszego działania Smart TV?
 

agricola

New member
To jest kwestia odpowiedniego nawyku korzystania z softu Philipsa. Ja po prostu nie klikam od razu po nakierowaniu kursorem na przycisk tylko czekam aż pojawi się fokus. Gdy to Ci się uda zrobić wszystkie problemu typu wolny soft wydadzą się mocno przesadzone.
 
Do góry