LED 52-60 cali, budżet 5000-6500zł. Proszę po pomoc.

Belze

New member
Cześć

Poszukuję intensywnie tv led lcd 52-60 cali.

Warunki
1. Odległość od ekranu: 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? wschód / z lewej strony tv
3. Jak duży jest pokój: 30m2
4. Preferowana technologia: LED/LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: 20'' CRT
6. jakie programy najczęściej oglądasz: film, serial, tv informacyjne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem
10. matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. preferowana wielkość telewizora: 52''-60"
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: smużenia
14. jakie urządzenia będą podłączone: odtwrzacz BR, komputer/stacja multimedialna
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: tv [20%], VOD [30%], BR/DVD [50%]
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych: niewielkie kąty
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? być może
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : jak najbardziej
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: tak
23. ma mieć slot na karty SD: nie musi mieć
24. ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - kamera/stacja multimedialna/konsole
26. Jaki masz sygnał: kablówka cyfrowa
27. ile programów HD: nie wiem
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu.
32. Ile osób ogląda: 2-4
33. Jaka klasa cenowa: 5000-6500zł

Myślałem nad:
SONY KDL 55 EX 725

albo:
SAMSUNG UE55D6500

czy może coś innego?
A może zupełnie nie ten kierunek, plazma?

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
 

Belze

New member
raczej TV tylko do programów informacyjnych, zdecydowanie kupuję tv do filmów/seriali, ew. w przyszłości do konsoli.

bardzo ciekawy ten sharp, ale nie ma 3d. niewiem jak dużym jest to minusem, czy 3d będzie w moim przypadku wykorzystywane..
 

Belze

New member
Szczególnie, że wybrałem odtwarzacz br: SAMSUNG BD D8900 3D

I mam dylemat.

A jak jest z tymi dwoma tv które wymieniłem? Bardzo liczę na jakość obrazu oraz funkcje tv/integracja z VOD oraz możliwość odtwarzania filmów z dowolnego źródła.
 

Belze

New member
ok, 3d to może i mógłbym porzucić, albo poczekać na owe nadajniki.

natomiast jak jest z jakością obrazu. czy sharp wygrywa z ww sony?
co może zaoferować***więcej niż tamte tv?
jeśli będzie warto to mogę nagiąć budżet do nieco powyżej 7k (np. TV 3D SONY KDL-55NX720). ale sprawa jest - czy warto.

edycja:
a może: Sharp LC60LE822E Quattron LED ? Czy różnica cenowa to tylko matryca quatron? Warto?
 
Ostatnia edycja:

Belze

New member
Ok, widzę że nie mam szczęścia co do odpowiedzi :(

W tym momencie zastanawiam się nad 4ma modelami:
Toshiba 55WL863
LG 55LW570S
Samsung UE55D6500
Sharp LC-52LE830E

Zależy mi na: jakości (głównie filmy/seriale), support divx/mkv etc. poprzez DLNA, brak problemów z graniem na konsolach, dobrym 3d.

Czy na rynku coś się zmieni w ciągu 1-2msc, tak aby warto było czekać?

Bardzo proszę o pomoc/radę. Niestety mam ograniczony czas, stąd taki pośpiech.
 

klaus71

New member
Bez reklam
w związku z tym że piszesz o 3d to samsunga d6500 możesz wykreślić z listy bo nie ma full hd 3d jak można by się spodziewać po aktywie tylko coś mocno przycięte. więc jak samsung to od modelu d7000.

co do pozostałych to najpierw w przypadku 3d musisz się określić czy preferujesz 3d aktywne czy pasywne (jak w lg lw570).
to uprości ci wybór.
 

Belze

New member
w związku z tym że piszesz o 3d to samsunga d6500 możesz wykreślić z listy bo nie ma full hd 3d jak można by się spodziewać po aktywie tylko coś mocno przycięte. więc jak samsung to od modelu d7000.

co do pozostałych to najpierw w przypadku 3d musisz się określić czy preferujesz 3d aktywne czy pasywne (jak w lg lw570).
to uprości ci wybór.

problem w tym, że niewiem jakie preferuję. jutro idę na test do mm/saturn; ale po przeczytaniu tematu na forum nt 3d aktywnego/pasywnego zgłupiałem do reszty.
 

Belze

New member
No i okazało się, że aktywne 3d męczy oczy małżonki.
Więc wybór padł na LG.

Teraz pytanie. Bardzo proszę o opinie, do jutra muszę się zdecydować.

LG 55LW650S czy LG 55LW570S - Czy warto dopłacać do pierwszego modelu i dlaczego??

Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I aktywne 3D i pasywne 3D są do ..... .
Powinieneś się kierować na to co będziesz oglądać naprawdę w dużej ilości. Tak się wybiera właśnie na świecie.
Wolę extra HD i mogę zachwycać się godzinami - niż słabą jakością 3D.
Zostałbym z Sharpem 52LE 830.
 

jery--

New member
Bez reklam
Czyli mowisz ze jakosc hd w tych lg jest kiepska? Az tak bardzo?

Kiki mówi tylko żebyś kupił u niego Sharpa, a nie że LG jest kiepski. Sygnał HD to nie problem dla nowych telewizorów, i z reguły nie mają z nim problemu nawet te tańsze modele.
3D faktycznie nie jest priorytetem, ale jak już jest to nie zaszkodzi. Ja też nie jestem zwolennikiem 3D, efekt jest dla mnie mało realistyczny, ale kupiłem TV z tym systemem i raz na miesiąc coś oglądnę.
Jeśli planujesz w przyszłości konsolę to weź pod uwagę Philipsa 55PFL7606, ma mniejszy imput lag od LG, a takie samo pasywne 3D. Ja mam go w 47 calach i jestem zadowolony z wyboru. Dla niektórych wadą może być słabsza czerń od konkurencji.

Porady kolegów z forum powinny tylko nakierować Cię na potencjalne modele dla Ciebie, wyboru musisz dokonać sam, najlepiej porównując te modele na żywo. Każdy ma jakieś swoje preferencje i co jednemu pasuje Tobie wcale nie musi.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Belze

New member
Kiki mówi tylko żebyś kupił u niego Sharpa, a nie że LG jest kiepski. Sygnał HD to nie problem dla nowych telewizorów, i z reguły nie mają z nim problemu nawet te tańsze modele.
3D faktycznie nie jest priorytetem, ale jak już jest to nie zaszkodzi. Ja też nie jestem zwolennikiem 3D, efekt jest dla mnie mało realistyczny, ale kupiłem TV z tym systemem i raz na miesiąc coś oglądnę.
Jeśli planujesz w przyszłości konsolę to weź pod uwagę Philipsa 55PFL7606, ma mniejszy imput lag od LG, a takie samo pasywne 3D. Ja mam go w 47 calach i jestem zadowolony z wyboru. Dla niektórych wadą może być słabsza czerń od konkurencji.

Porady kolegów z forum powinny tylko nakierować Cię na potencjalne modele dla Ciebie, wyboru musisz dokonać sam, najlepiej porównując te modele na żywo. Każdy ma jakieś swoje preferencje i co jednemu pasuje Tobie wcale nie musi.

pozdrawiam

Odnośnie agitacji dot. Sharpa to zauważyłem ;)

W sklepie natomiast tak naprawdę i lg i sharp wypadły bardzo dobrze. Ale to sklep, też inne warunki.

Sądzę że wezmę sharp, mam jeszcze kilka h na zastanowienie się - jest najtańszy (ok 5k) a za 2-3 latka jak już spopularyzują oled zakupię coś lepszego, a ten powędruje do sypialni.

Dzięki za opinie i pomoc.

Oczywiście jak zakupię któryś to opiszę mój zakup w tym temacie.
 
Do góry