LED 46'' max. 3000 - 3300

qko

New member
Witam.

Przeczytałem już wiele testów, opinii, sugestii... Ciągle jednak nie wiem co dobre i co nalezy wybrać. W sklepach trafiam na naciągaczy a w internecie na zbyt skomplikowane opisy i testy.
Jesteście moją jedyną deską ratunku ;)


1. Odległość od ekranu? ok. 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie miał okno po prawej stronie. mocno nasłonecznione. Sam pokój ma sporo okien i światła wpada dość dużo
3. Jak duży jest pokój: ok 30 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 10 letni kineskopowy Thomson
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Programy informacyjne i filmy. Rzadziej sport.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Rano (przed pracą), Po południu i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światała
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry? Co to dokładnie znaczy? Raczej "wyrazisty" ale bez przesady...
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem. Ta która się sprawdzi
11. Preferowana wielkość telewizora? 46''
12. Preferowana marka? Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Awaryjności i słabego wykonania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder cyfrowego polsatu (w bardzo bliskiej przyszłości dekoder HD), w przyszłości MOŻE (nie trzeba się tym sugerować) PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Aktualnie 90%, czasem DVD ze starego kina domowego.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost. Osoby obok mają małe odchylenia wobec odległości z jakiej będzie oglądane.
17. Czy ważne jest wifi? To zależy. Jeśli udałoby się znaleźć przyzwoity telewizor z tym "dodatkiem" to tak ale jest w stanie poświęcić wifi.
19. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora? Jak wyżej
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak. Najlepiej DVX choć nie wiem czy takie są.
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Po co? Chyba mi to nie potrzebne :p
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, cyfrowym wejściem audio kino domowe
26. Jaki masz sygnał? Póki co zwykły cyfrowy polsat.
28. Ma stać czy wisieć? Stać... i domyślnie chyba też.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Brak awarii, fajna jakość obrazu, wyraźny obraz.... najlepiej gdyby TV radził sobie w nasłonecznione dni.
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Do 5 godzin.
32. Sugerowana cena? max 3300... najlepiej 3000.



Dzięki za wszystkie propozycje i podpowiedzi
 

qko

New member
Dzięki za pomoc!

Jeśli jednak mógłbym pociągnąć temat to mam parę pytań:

1. Żeby się upewnić - warto w takiej cenie inwestować w 46''? Specjalnego wyboru nie mam bo 42 będzie chyba jednak za mały.... ale z drugiej strony nie chce kupować czegoś "bo musi być duże"

2. Jeśli tak to przechodzimy dalej:
Widzę po tych trzech TV że mają 60 Hz a cyfrowo 200 Hz. Planowałem najpierw szukać czegoś w okolicach 100 Hz. Teraz nie wiem czy te cyfrowe 200 zrekompensuje mi to z nawiązką czy jednak będą jakieś braki?
A propos telewizorów ze 100 Hz. Co sądzisz (sądzicie?) o tym modelu: Samsung UE46ES5500
Sporo teraz tego w niezłej cenie.

3. Rozumiem, że te trzy telewizory są podobne ale który WEDŁUG CIEBIE jest najlepszy (tu pytam Karpaja)

4. Ta Toshiba ma czas reakcji 8 ms. Nie za dużo?

5. Na koniec takie ogólne.
Warto inwestować w przedłużoną gwarancję w telewizorach LEDowych?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
1. Przy tej odległości niektórzy by Ci już 80" chcieli wcisnąć... Akurat podałem w miarę porządne modele, ale oczywiście - przy kwocie 3tyś jesteś w stanie dostać coś jeszcze lepszego 40-42".

2. Philips i Toshiba są "100hz z matrycy", czyli tworzą klatkę pośrednią - czyli zdecydowanie poprawiają jakość obrazu. Panasonic w całości te swoje 150hz ma cyfrowe.
Ten Samsung jest tak naprawdę 50hz, 100hz masz cyfrowe. I do tego będzie świecić gorzej niż Toshiba lub Philips.

3. Z tych trzech (czterech z Samsungiem) zdecydowanie Toshiba, choć model jest na rynku już prawie rok, dzięki czemu jego cena jest na poziomie gorzej wyposażonej konkurencji. Sam długo myślałem nad tym modelem, ostatecznie jako monitor wziąłem TL933, bo mi się srebrna ramka bardziej podobała. 3D jeśli nie chcesz używać, możesz oczywiście potraktować jako dodatek, ale lepiej mieć, niż nie mieć :p

4. Najważniejszy jest input lag, czyli faktyczny stan opóźnienia matrycy przy sygnale, a tutaj Toshiba jest na poziomie konkurencji. Tylko musisz pamiętać o trybie "do gier", bo na innych trochę widać opóźnienie myszki (ten który ja mam TL933 też ma "8ms").

5. Zazwyczaj nie warto, chyba gwarancja jest w dobrej cenie. Ja uważam że przy prawdziwej (bo w sklepie potrafią mówić nawet o 70% awaryjności po 2latach, gdzie prawdziwa wynosi w granicach 3-4%), maks ceną na jaką mógłbym się zgodzić przy 5letniej gwarancji jest 10% ceny.


EDIT : Nawet sobie z nudów zdjęcia porobiłem :p

toshibae.jpg


toshiba2.jpg
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
32" na pół-matowej, 40 i 46" na błyszczącej. TL838 jest w całości na pół-matowej. Gdyby tutaj 32" było na błyszczącej, pewnie bym wziął drugi model :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do warunków które podałeś najmniejsza przekątna to 52" - jeśli dobrze zmierzyłeś. Więc o wielkość 46" możesz być spokojny.
Do Twoich potrzeb najlepiej się sprawią :
- Panasonic 47E5
- Philips 46PFL 5007
- Sharp 46LE 630
- Samsung 46ES5500
- Toshiba 46TL 933
 

qko

New member
Wybiorę Toshibę 46TL838, Toshibę 46TL933 lub Samsunga 46ES5500.
Cały czas się zastanawiam jak bardzo kłopotliwa byłaby błyszcząca matryca w pokoju... i chyba jednak wybiorę matową.

Chciałbym tylko prosić o wyjasnienie pewnej kwestii. Wszystkie odczytuja filmy przez USB ale czy odczytują filmy Divx i czy pokazują polskie znaki?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystkie trzy odtwarzają, ale głównie z srt. Raz na Toshibie mojej udało mi się z txt napisali, parę razy w sklepie udało mi się na Samsungu, ale nie ma reguły.
Co do formatów - nie spotkałem się z formatem którego Samsung lub Toshiba by nie czytały :p
 
Do góry