LED ~46/47" pod konsolę co polecacie?

maxan

New member
Bez reklam
Witam poszukuje tv LED o wielkości 47/46" cali pod konsolę (99% użytkowania), jaki model polecacie do 3tys. zł ?
Wpadły mi w oko te trzy modele:
-Samsung 46ES5700
-Samsung 46ES5500
-LG 47LM615S
Zależy mi głównie na jak najniższym input lag'u oraz 'Full 4:4:4 reproduction' oraz matowej matrycy.
Ma ktos wyżej wymienione tv jak się sprawdzają w grach/przy konsoli?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mocno ;)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG37LH3000(nowy tv ma zastąpić ten model), PS51D550
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 46/47", matową matrycę, Full 4:4:4 reproduction, bardzo niski input lag, FHD
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? .....
10.Jakie urządzenia ? Xbox 360, PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-12h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ....
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli jest taka opcja to czemu nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 99% 4-12h
16.Preferencje co do marki ? LG, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 46/47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? odbicia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień 60%/ noc 40%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? mógłby ... wszystko jedno
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
U siebie w domu obecnie mam 32" Toshibę TL933 która służy tylko jako monitor, i jestem zadowolony.
Wcześniej korzystałem też przez jakiś czas z Sharpa 52" LE830 i LG LW4500 - na Sharpie było nawet lepiej niż na Toshibie, za to na LG oceniam źle czytelność czcionki, opóźnienie i poziom czerni.
Model Toshiby TL838 przy 46" dostaniesz w cenie mieszczącej się w Twoim maksie, a pod względem do gier, sprawdzi się nawet lepiej niż nowszy 933 (tam była matryca pół-matowa, tutaj błyszcząca przy 46")
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
50ms do gier...rzeczywiście może spokojnie kupować, chyba do pasjansa. 50ms to już sporo i jeśli ktoś tego nie odczuje to zazdroszczę. Albo i nie, sam nie wiem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Spokojnie, te 50ms to jest absolutny standard, nawet przy grach sieciowych. Nie wiem co robi kiki żeby mu wychodzą takie wyniki, skoro w testowanych przez niego TV ja nie widzę opóźnienia przy ruchu myszką przy takiej wartości (a pół sekundy to raczej widać bardzo dobrze), więc ze spokojem możesz traktować takie opóźnienie jaki pozwalające nawet przy średnim internecie grać w gry sieciowe, gdzie Twój ping wyniesie właśnie około w/w 50ms.

Może kiedyś kiki wyjaśni skąd takie rozbieżności :)
 

maxan

New member
Bez reklam
Ok dzięki za rady, wybór padł na Samsung 46ES5700 mam nadzieję że będę zadowolony - jak nie to zawsze można zwrócić tv w ciągu 7dni roboczych :)
 
Do góry