LED 40 cali do 2500 ostateczna decyzja

czarex

New member
Witam,
od dwóch tyg. czytam to forum i widzę że podobnych tematów było już wiele, ale zawsze polecane modele miały jakąś wadę i zastanawiam sie jaki model byłby dla mnie najodpowiedniejszy...


Sony KDL-40ex520
- polecany, ogólnie bardzo dobry, wszystko mi odpowiada ale 50Hz to nie za mało??

Samsung 40UED5500
- kolejny często tutaj polecany, odpowiadają mi jego funkcje, ale podobno te 100hz nie jest prawdziwe i może snuzyc w grach?

Panasonic 42e30 - czytając test 37e30 jestem na TAK, ale podobno te 42 cale maja jakie problemy z matryca i ten model sie im nie udal?

Philips 40PFL6606H
- trochę przekracza budzet 2500.... najtańszy to 2600 czy jest wart dołożenia czy lepiej wybrać jakiś inny model jest już mam dołożyć kase... np sony ex720?

Zastanawiam sie nad którymś z pierwszych trzech, można prośić o pomoc w wyborze z uzasadnieniem czemu będzie dobry i czy np te wady o których się w danych modelach pisze to tylko mity czy fakt?


1. Odległość od ekranu? Około 3 metrów.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno za telewizorem ( no trochę w rogu) Kineskopowy nie ma raczej problemów z odbiciami. (słońce świeci od 13-14...
3. Jak duży jest pokój? 3,5 x 4,5 m.
4. Preferowana technologia? LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 26" CRT.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, informacje, mecze.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 40% w dzień, 60% wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Słaba lampka nocna.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Matowa \ półmatowa
11. Preferowana wielkość telewizora? Ponieważ budżet jest ograniczony do 2400-2500zł to chyba będzie lepiej kupić dobre 40" niż słabe 46-47"?
12. Preferowana marka? Samsung, Sony, Panas?
14. Jakie urządzenia będą podłączone? DVD, PS2, TV kablówka analogowa, kiedyś pewnie lepsza :)
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Powiedzmy 60% telewizji, 5% DVD, 20% filmy z pen/kompa, 15% PS2 (np NFS: Carbon tak 2-3h dziennie, z 2-3 razy w tyg.)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Raczej na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Nie, ale może być.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Póki co nie były potrzebne wiec obejdzie się bez
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie planuje, jeśli będzie to może
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie jest to priotytetem, ale jeśli będzie to nie zaszkodzi. Youtube TAK :wink:
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak, koniecznie!
22. Ma mieć 3D? Nie potrzebuje!!! ale jeśli będzie to ok.
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie, jeśli będzie to ok. FAJNIE JAKBY MIAL NAGRYWANIE NA USB.
24. Ma mieć tuner DVB-S? To ten TV naziemnej cyfowej? TO tak ma miec ;)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? TV analogową, DVD, ps2 kiedyś ps3.
26. Jaki masz sygnał? Analogowa kablówka, kiedyś pewnie lepszy sygnał.
27. Na czym najbardziej Ci zależy? Na jakości obrazu pod SD, reszta to dodatki

z góry dzieki
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Witam.
Uważam, że dołożenie do EX720 będzie dobrym pomysłem. TV dobrze sprawdzi się podczas gier, a 100Hz zapewni odpowiedni komfort podczas sportu.
 

etylinek

New member
Za 2600 można kupić Sony KDL-40ex720, co jest lepszą opcją w stosunku do ex520 i jest w podobnej cenie co rozważany Panasonic 42e30, a według mnie lepszy.

W niższych cenach (do 2300-2350) bardziej sugeruje Toshiba 40TL838 lub Sharp 40LE630, prawdziwe 100Hz niż te samsungi, philipsy itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie co podałeś do warunków brałbym jednak Toshibę.

TL838_868_Feathers_Pillow_left.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...ie-cenowej-przyniesie-wiele-radosci-test.html
 

czarex

New member
Kiki a jak jest z skalowaniem analogowej kablowce w tej Toshibie?
ogólnie nie jestem przekonany do tej firmy, moja druga połówka w ogólne nie chciała brać pod uwagę tą markę (woli panase, sony albo samsungi, bo podobno te firmy tylko robia dobre ledy)... dlatego wole się dopytać i upewnić że będzie na pewno dobrze...



co do:
Samsung 40UED5500-
czy na prawdę te sztuczne 100hz da sie zauważyć w normalnym użytkowaniu TV? chodzi o filmy i czasem ps2 np. NFS?? Nie ukrywam, że to ten TV na początku obstawiałem :(

40EX720 -
jeśli chodzi o Sony to słyszałem że ten ex720 nie powala
np. na cokupic. Pe eL jest dużo negatywnych opinii

a soniacz kosztuje 400zl więcej niż np d5500 lub toshiba. Opłaca się brać?



dzięki za porady :blagam:
 
Ostatnia edycja:

etylinek

New member
Ja widziałem mnóstwo negatywnych opinii o L630, TL838, G30. Na wszystko można ponarzekać. Każdy by chciał za 1000zł kupić 50 calowy TV jakości Pioneer. Ja widziałem na żywo Sony, Sharp, Toshiba i Panasonic i według mnie wszystkie są warte zakupu. Za to Samsungi niższej klasy według mnie ładnie wyglądają ale obraz jest bez rewelacji.
 

don111

Banned

Samsung 40UED5500-
czy na prawdę te sztuczne 100hz da sie zauważyć w normalnym użytkowaniu TV? chodzi o filmy i czasem ps2 np. NFS?? Nie ukrywam, że to ten TV na początku obstawiałem :(

40EX720 -
jeśli chodzi o Sony to słyszałem że ten ex720 nie powala
np. na cokupic. Pe eL jest dużo negatywnych opinii
brak 100hz = np żadnego meczu na tym komfortowo nie obejrzysz, to są tv dla Kowalskiego i Nowaka, którzy patrzą tylko na cenę i wygląd zewnętrzny
w grach brak 100hz bez znaczenia - zawsze jest to wyłączone z uwagi na input lag

ex720 to dobry model, ma niezłą czerń i procesor ruchu, tyle że można trafić na gorzej podświetloną matrycę, choć jakbyś sprawdził przed zakupem to ok
 

don111

Banned
niektórzy nie widzą wielu rzeczy, dopóki się im nie pokaże lepszego
smużenia też pewnie nie widziałeś na meczu, w końcu LCD jest szybki jak kineskop
 

czarex

New member
Well...

pojechałem wczoraj do euro, żeby pomacać trochę te TV...
1. Samsung jest wizualnie najładniejszy, nie ma co ukrywać. Sony na drugim miejscu, tośka skromna mała czarna, ładna, ale to nie samsung ;)
2. pilot ma najładniejszy Toshiba, samsung i sony to nie porozumienie, philips i pans lepiej.
3. menu - samsung ma najładniejsze menu oraz wszystkie swoje dodatki, philips słabe, toshiba bez szału ale intuicyjne, sony WTF? nie ogarniałem ;)

4. obraz... mój test polegał na podłączeniu pendrive z kilkoma trailerami w różnych rozdzielczościach i filmów w różnych jakościach... założyłem, że jeśli TV ładnie przeskalują słabe rozdzielczości i jakości filmów to z moją kablówką analogową też sobie poradzą.

Samsung 40d5500 - szybkie sceny lekko smużą (z full hd w raz z mniejszą rozdzielczością jest coraz gorzej), skalowanie... i tutaj samsung wypadł najgorzej, na 480p obraz był słaby, dało się ludzi rozpoznać, ale było widać pixele dość spore pixele itd. Na trailerze z youtuba 360p nie dało sie oglądać, ciężko było rozpoznać kształty, twarzy nie można było rozpoznać nawet jak była na cały ekran, wielkieeee pixele serio... ogólnie bardzo się zawiodłem, a chciałem go kupić... ;]

2. Sony 40ex720 - szybka decyzja... nie odczytał żadnego z moich pendrive'ów, cudowaliśmy i nic... DZIWNE, reszta LCD wykrywała automatycznie...

3. Philips 40PFL6606 - odczytał pena ale żaden z filmów nie leciał płynnie... źle to ująłem... nie leciał w ogóle jak dawałem play leciał przez 1-2sec i robiła się pauza, naciskałem i znowu kilka klatek i zwiecha, goście ze sklepu mówili, że philips nie ogarnia większości formatów.
JAK JEST? nie znam sie, pisze tylko moje wrażenia...

4. Toshiba - WOW, podłączyłem avatarka trailer full hd, WOWWW, zero zwiech piękna jakoś ogólnie mniam. Samsung też na FULL HD ładnie wyświetlał, tylko że czasem przy smużył, wiec sprawdzałem gorsze rozdzielczości. 720p wow jak FULL HD, 576 yyy nie wiem czemu, ale ciągle żyleta? na prawde bardzo mnie to zaskoczyło... no dobra czas na 480p yyyy obraz bardzo bardzo ładny, nie jest to full hd, ALE nie snuży, nie ma żadnych skaczących pixelków w obramowaniu postaci itd, pixeli nie widzę, napisy też gładziutkie...
no dobra czas na 360p - tutaj napisy przed filmem nie były poszarpane jak w samsungu, były bardziej wygładzone. Obraz nie był tak ładny jak większych rozdzielczościach, ale dało się je spokojnie przeczytać. Smużenie? ja (ani jeszcze 2 osoby które ze mną były) na tym LCD nie widzieliśmy żadnego smużenia. Mając ciągle w pamięci beznadziejny obraz w samsungu, zaczął się trailer na Toshibie i moim oczom ukazał się zadowalający obraz. Znowu się zdziwiłem, bo Toshiba lepiej sobie poradziła z 360p niż samsung z 480p!!! Było widać twarze ludzi, trochę wiadomo było widać pixeli, ale ciągle dało się rozpoznać człowieczka, szybkie scenki również ładnie wyglądały.

PODSUMOWUJĄC: Jechałem do sklepu po 40ex720 albo samsunga, Toshiba nie była brana pod uwagę... wiem że to japoniec, ale nikt z nas jakoś nie był przekonany do tej firmy... a wyszliśmy z e sklepu właśnie z modelem 838 i bardzo się cieszę, że po kolei przetestowałem te modele bo bardzo mile mnie zaskoczyła Toshiba, zrobili świetny TV za bardzo przystępną cenę. (3d nie testowaliśmy)

DODAM, że ze względu na mało miejsca w sklepie obrazy były oglądane z 1,5-2m ( w domku z 3-4m jest lepiej :) )

APROPO, w DOMU:
Po podłączeniu przeskanował mi aTV i dTV i moim oczom ukazał się ładny obraz z kablówki analogowej (niektóre kanały ładniejsze inne mniej ale ogólnie ładnie sobie radzi, na tym samym sygnale obok stojący sharp 37cali aquos radzi sobie beznadziejnie) oraz 15 kanałów z TV naziemnej... yyy nie przesadzę jak powiem ślicznie... niektóre kanały\filmy wyglądają jak 720p trailer. Z ps2 radzi sobie również ładnie, lekko widać jak się przypatrzy te pixele ale ogólnie na to się nie zwraca uwagi podczas gry, opóźnień czy smużeń nie zauważyłem. w porównaniu znowu do Sharpa 37 LED Aquos jest rewelacja < ten słabiutko sobie z tym radził.


Teraz kilka moich uwag:
- porówując do 2 innych LEDów wady zauważone w tym modelu występują również w innych TV (2-3sec przełaczanie kanałów, włączanie TV po 5sec itd) to wina pewnie wszystkich LED (albo tych z średniej półki i niższej)

- ale jest jedna rzecz która mnie martwi, widać białe podświetlenie w rogach. Oglądając po ciemku jak jest obraz w rogach to nie da się tego zauważyć, jednak jak jest czarne tło (albo film ma górę i dół przycięte) to widać i to irytuje. Jak jest włączona lampka nocna w pokoju niestety tez da się to zauważyć ;( Jak w filmie jest czarna scenka w filmie widzę coś takiego www.hdtv.com.pl/forum/t/77868/019_toshiba40tl838_094.jpg tylko że rogi mocniej jeszcze świecą ;( CZY TO JEST NORMALNE? czy moja matryca ma problem z cluodingiem?


Mam nadzieje, że pomogę komuś w podjęciu decyzji. Zachęcam każdego do wrzucenia trailerków czy teledysków w różnych formatach jakościach rozdzielczościach i sprawdzeniu TV przed zakupem.

pzdro
 
Ostatnia edycja:

luko80

New member
czarex, mam prośbę - rzuć okiem na górną część obudowy w miejsce, gdzie łączy się frontowa ramka wokół ekranu z tylną obudową. Czy całość jest dobrze spasowana?
Ja w niedzielę widziałem 4 Toshiby TL838 i każdej ramka była źle spasowana - w miejscach pomiędzy zaczepami łączącymi te dwa elementy, ramka po prostu odchodziła od tylnej obudowy.

Napisz jeszcze proszę, z jakim dokładnie Aquosem porównywałeś ją w domu? Ja przymierzam się do 40LE630E, ale nie ukrywam, że ta TL-ka ciągle siedzi mi w głowie.. męczy mnie tylko to jej wykonanie.

Zaraz pewnie posypią się gromy, że tv nie kupuje się dla obudowy ;) - owszem, ja też nie oczekuję "mercedesa" w cenie fiata, no ale jak się przyjrzeć, to wygląda to trochę lipnie w tej Toshibie.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Te jasne plamy na ekranie to oczywiście clouding, i oczywiście każdy krawędziowy-led to ma (w mniejszym lub większym stopniu).
 

luko80

New member
Na razie nie trafiłem.. tylko oglądałem w sklepach - w czterech sklepach i w czterech egzemplarzach ten sam efekt. Osobiście podejrzewam, że może to być wina słabej jakości materiału - i następują jakieś odkształcenia po zbyt dużym nagrzewaniu tv (a w sklepach stoją włączone po kilkanaście godzin dziennie).
 

czarex

New member
niespasowana obudowa, subpixele, dead/hot pixele < z tym nie mam problemów ;)

a co do cloudingu to i owszem, nie jest mega biało, ale w 37 Sharpie Aquos LC37LE320E w pokoju obok jest dużo lepiej. No nie wiem czy to wina tego egzemplarza czy modelu :)

ogólnie za dnia popoludniu na czarnych scenkach nie widać, dopiero w nocy nawet przy zapalonym swietle lampki w pokoju to wiadac troche. Przy jasnych scenkach nie przeszkadza tylko troche irytuje jak film jest z gory i dolu z czarnym paskiem to rogi lekko swieca na bialo :)


KIKI: dobrze sprawdzić jak sie ma jakis punt odniesienia, czyli jak sie wie czy to jest w normie czy nie, a po drugie w sklepie ciezko wyłączyć all swiatła ;]
 
Do góry