LED 40 - 42 cale

zupa

New member
Witam,

podaj jakie masz warunki : pokój z aneksem, na dłuższej ścianie ma wisieć TV, na krótszej ścianie okno z drzwiami balkonowymi, przesłonięte roletami,
odległość od ekranu ? - 2,5 metra
jak słońce świeci w pokoju ? słońce wpada do pokoju od rana do godzin popołudniowych
Jak duży jest pokój ? krótsza ściana z oknami ma 3 metry, dłuższa na której będzie wisiał TV 2 metry od okna
jaki masz obecnie telewizor? Sony CRT 32" panorama 16/9 100Hz
jakie programy najczęściej oglądasz? w chwili obecnej SD, dopiero po zakupie TV zamierzam wzbogacić się o pakiet C+ HD oraz HD mix z platformy Cyfry+
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 40-42 cale
preferowana marka ? rozważam Samsunga UE40B8000 jaką miałbyś na niego cenę dla niebieskich?
czego nie lubisz w telewizorach? 3D mnie nie interesuje
jakie urządzenia będą podłączone ? tuner sat Ferguson HD, Blu-ray, XBOX360 - wszystko po HDMI
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 40% TV, 40% DVD/Blu-ray, 20% xbox
jakimi złączami ? HDMI, dźwięk do ampli
jaki masz sygnał ? Cyfra + na tunerze HD
ile programów HD ? tyle co cyfra oferuje bez HBO
ma stać czy wisieć ? wisieć
jaka klasa cenowa ? 4500 - max 5000

TV będzie wisiał, jednak ma być możliwość oglądania z dużych kątów (kuchnia - ok 4-5 metrów od TV) - czyli jakaś regulacja ekranu na stelażu mocującym
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Piszesz o sporym nasłonecznieniu w ciągu dnia, więc skupiłbym sie na TV z matowymi lub półmatowymi matrycami. Jak większe kąty to moze PANASONIC. Moje propozycje dla Ciebie to:

1. PANASONIC L42D25
2. PHILIPS 40PFL7605
3. SONY 40EX700
4. LG 42LE5500

Wszystkie SAMSUNG-i mają błyszczące matryce.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung B 8000 to jedna równa tafla błyszcząca.
Do Twoich potrzeb z dobrych z matową matrycą i bez refleksów świetlnych:
JVC 47 Dv1
Toshiba 46RV555
Sony 46ex500
 

Ares78

New member
Jeżeli ogląda się w dzień to faktycznie matryce półmatowe/matowe zapewnią najlepszy komfort, jeżeli jednak ogląda się głównie wieczorami i ma się możliwość zaciemnienia pomieszczenia można wtedy rozważyć również z błyszczącymi matrycami. Przy kwocie do 5000zł można wtedy zobaczyć hx700 zamiast ex700.
 

zupa

New member
Analizując powyższe propozycję skłaniam się ku Sony HX700 lub Philipsie. Co do nasłonecznienia, to faktycznie w przypadku matryc Samsunga może być problematyczne oglądanie w dzień, mimo rolet na oknach. Opieram się tu na doświadczeniu z obecnego CRT, na którym to można było w dzień zobaczyć odbicie pokoju, choć specjalnie nie zwracałem na to uwagi - być może to kwestia przyzwyczajenia, sam nie wiem. Jeszcze trochę czasu na zakup mam.
 

Ares78

New member
Analizując powyższe propozycję skłaniam się ku Sony HX700 lub Philipsie. Co do nasłonecznienia, to faktycznie w przypadku matryc Samsunga może być problematyczne oglądanie w dzień, mimo rolet na oknach. Opieram się tu na doświadczeniu z obecnego CRT, na którym to można było w dzień zobaczyć odbicie pokoju, choć specjalnie nie zwracałem na to uwagi - być może to kwestia przyzwyczajenia, sam nie wiem. Jeszcze trochę czasu na zakup mam.


Jeżeli boisz się jednak refleksów to musisz pamiętać, że jednak hx700 ma błyszczącą matrycę, wtedy lepiej pozostać przy początkowym dylemacie czyli ex700 i ex500 tam odbicia nie będą dokuczać. W przypadku matryc błyszczących będzie niewiele lepiej niż masz teraz z telewizorem CRT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentacje w domu - to sam najlepiej wybierzesz.
Będziesz widział wyraźnie czy matowe czy jednak błyszczące spowodują uśmiech zadowolenia na twarzy.
Nie musisz kupować w ciemno.
 
Do góry