LED, 3D czy Plasma, mam dylemat! HELP

MKwiatusz3K

New member
Dobra dziękiza brak odpowiedzi

Zagęszczam poszukiwania. Waham sie między TV Plazmowym a LED / LEd 3D

oto moje propozycje

LED:
Samsung 40EH5300
Sharp LC40LE530E

3D:
LG 42LM3400
LG 42LW4500
LG 42LW5500
Samsung 40ES6100

Plazma:
LG 50PA6500

Takie są moje typy co byście na moim miejscu wybrali??

Kusi mnie ta plazma ze względu na wielkość ekranu az 50" no i cena ok 2200zł. TV będzie po HDMI ale głównie kanały SD
Z tych 3D tez mam dylemat aktywnego Sama czy pasywnego LG (3D będzie głównie do gier PS3)
Co do LEDa bez 3D tez nie mam wygranego typu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
40" Toshiba TL933 - koszt około 2500zł. 100 --> 200hz, 3D.
40" Sony EX650 - koszt 3000zł, ale niestety tylko 50Hz podbite do 100 :/ No i bez 3D

Jeśli zamierzasz oglądać ponad 75% czasu w nocy/późnym wieczorem - bierz plazmę. W innym wypadku - LED będzie lepszym wyjściem.

Sharp LE530 - ten który podałeś na początku - też będzie dobrym wyborem
 

oszołom

New member
różnica

Cześć.
Ja miałem taki sam problem jak Ty. Zastanawiałem się parę miesięcy nad modelem i czy to ma być Plazma czy LED.
Byłem ostrym zwolennikiem LEDa, ale dosłownie parę dni przed zakupem poszedłem VaBank i kupiłem Plazmę. Zadecydowało przede wszystkim to że w tej samej cenie (około 2500pln), mogłem kupić plazmę 50 cali a LEDA tylko maksymalnie 42 cale - modele tylko najnowsze z 2012 roku.
Jestem cholernie zadowolony po ponad miesiącu oglądania z wyboru plazmy, a właściwie wczoraj zauważyłem o co chodziło tutejszym poetom gdy mówili i zachwycali się naturalnością kolorów i wspaniałym obrazie w plazmach.
W markecie jest kino dla dzieci w strefie restauracji, wisi tam LED Samsunga-bodajże i leciał wczoraj "Zygzak", no muszę powiedzieć, że zobaczyłem "wyprany obraz" - tak, to dobre określenie. Blade kolory i na dodatek w szybkich ruchach postaci widać było coś w rodzaju "stop klatki" podczas tego ruchu. Mniejsza z tym, ogólnie obraz mnie przeraził, zwłaszcza nasycenie kolorów i kontrast, bardzo słabo.

Reasumując:
Jak chcesz dobry TV w budżecie do 3000pln, i jak największą przekątną - rzędu 50 cali.
Proponuję którąś z nowych plazm LG.
Modele PA4500 czy PA6500 - spokojnie zmieścisz się w budżecie.
Dodatkowo jak chcesz mieć 3D to PM4700 - ja mam właśnie ten model.
Alternatywą mogę być plazmy Panasa lub Samsunga tylko już raczej modele 2010 lub 2011, tegorocznych modeli w tym budżecie możesz mieć problem z zakupem.
 

MKwiatusz3K

New member
Dokonałem wyboru i oto w salonie stoi plazma LG 50PA6500.
Dobra opcja obraz żyleta ale otym zaraz...
Pojechałem dziś do Media tam masa TV az zgłupiałem ale znalazłem obok siebie tę plazmę LG i LED LG 3D 42" 615S i obraz był lepszy na plaźmie, jeszcze parę testów z kolesiem z obsługi i juz wiedziałem że plazma jest moja. Patrzyłem tez na modele Samsunga ale przy 40" obraz nie byl idealny czegoś brakowało, wybór padł. Kupuje plazmę cena 2399zł
Znajomy na LED 46" Samsunga i byłem u niego wczoraj na testach HD i obraz fajny ale jak w sklepie coś mi brakowało.
Po odpaleniu plazmy w domu i uwczesnym jej dotarganiu do domu ponad 30kg, odpaliłem, obraz miodzio. Kanały SD wyglądają lepiej jak na LED, kolory super, kontrast i ostrość OK. Na moim LCD 32" Samsunga jak stoję 30cm od TV widzę olbrzymie kwadraty a tu nie ma czegoś takiego.
Po chwili podpinam PS3 i tu SZOK. Obraz nie do opisania po prostu Miazga, włączyłem Battlefield 3 akurat i powiem wam że na nowo odkryłem konsole i grę. BlueRay też bajka, zero widocznych kwadratów obraz super.
Jestem Mega zadowolony z zakupu, zobaczymy czy będa te duszki i czy wszystko będzie OK w użytkowaniu.
Jak bym teraz miał kupować dla siebie TV to też plazmę ale mniejsza 40"
 
Do góry