LED 39"-42" do 2300zł PS3

Ktory TV najlepiej nada sie do grania i jednoczesnie zapewni przyzwoity obraz?


  • Total voters
    0

Zinnsash

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? obecnie 15m^2 w przyszlosci nie wiadomo
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.5-3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? podwojne rolety w oknie, podpunkt nie ma znaczenia
7.Jaki masz obecnie telewizor ? powiedzmy 39PFL3807H oraz 32PFL4007H i jakis stary 25 CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? niski input lag to najwazniejsze (najlepiej do 30ms), brak smuzenia, plynny obraz, HDMI ARC, prawdziwe 100hz nie zaszkodzi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PS3 po hdmi, komp, z czasem moze TV naziemna cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? PS3, komputer, pen drive z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? gry :p filmy z kompa/pen driva
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 90% czasu uzytkowania TV
16.Preferencje co do marki ? wszystko oby nie LG
17.Preferencje co do wielkości ? min 39", a max 99 cm dlugosci podstawy bo inaczej nie zmiesci sie w mebloscianke, a to konieczny warunek
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smuzenie, brak plynnosci, skoki obrazu/ klatkowanie przy szybkich ruchach - takie cos na PFL 4007 dosyc wyraznie wystepuje na TVP HD i choc telewizji poki co nie planuje ogladac, to nie wykluczam tego w przyszlosci, przez co PFL 4007 jest zdyskwalifikowany
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2300 + maxx 100 jesli naprawde bedzie przeskok jakosciowy lecz jak zaplace mniej to sie nie obraze
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojetne

Od niemal 2 miesiecy czytam o TV i mam absolutny metlik w glowie. Przeczytalem dziesiatki tematow i tysiace stron na tym i innych forach i ciagle nie moge wybrac. W znacznym stopniu jest to spowodowane bardzo trudnym do znalezienia parametrem Input Lag-a. Przygotowalem pare propozycji, ktore najpowazniej rozwazam:

Toshiba 40L7335 - 2200zł
Toshiba 40TL939/40TL938 - 1840zł (warto doplacac do modelu 7335?)
Sharp LC-39LE750V - 2130zł
Sharp LC-40LE730E - 1880zł (czym sie rozni to E i V na koncu w tych modelach Sharpa?)
Sharp LC-39LE650V - 2070zł
Philips 40PFL 4508 - 2250zł (czy nie bedzie on dzialac podobnie jak 4007?)
Sony KDL-R470A - 1800zł

Na chwile obecna najbardziej sklaniam sie ku Toshibie 40TL938 lecz jeszcze nic nie postanowione. Najchetniej juz dzis udal bym sie do sklepu po ktorys z ww. TV lecz jeszcze do wtorku wytrzymam. Bardzo prosze o pomoc w wyborze, ewentualnie inne propozycje chetnie rozwaze. Wstepnie odrzucilem panasoniki e6. Pomocy i z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak znajdziesz Toshibę 40tl938 za 1840 to naprawdę warto.
Bo L7 ma tylko trochę lepszego smarta (ładniejszego) i lepszą czerń.
Model 4508 philipsa będzie lepszy niż Twój 4007, ze względu na 100hz matrycę. Jest to poziom serii TL Toshiby.
 

Zinnsash

New member
Grrr niestety za cene 1840 ktos okazał się być szybszy ode mnie i teraz najtaniej znajduje TL938 za 2100, tyle ze z 2 parami okularow. A jako, ze okulary zbytnio potrzebne mi nie sa, to wole nadal skupic sie w tej cenie na jakosci, a nie bajerach. Co gorsze, grono TV do wyboru zamiast sie zawezac, to sie poszerzylo o kilka modeli, ktore zawarlem w ankiecie. Samsunga f5500 dorzucilem choc nie ma hdmi arc i z obrazem podobno kiepsko lecz 16 ms input laga (tez podobno) bylo by satysfakcjonujace przynajmniej pod wzgledem strikte grania
 
Ostatnia edycja:

Zinnsash

New member
Karpaj i kiki dziekuje za odpowiedzi. Ciagle jestem jednak niezdecydowany, a co gorsze wtorek dawno minal, ja nadal bez TV. Poniewaz jednak z roznych wzgledow i tak przez najblizsze dni nie mial bym czasu nacieszyc sie nowym sprzetem to nadal wybieram. Strasznie STRASZNIE ciezko jest wyszukac informacje o input lagach poszczegolnych modeli. Z listy skreslam poki co Sharpa LE730 - input lag 68 ms.

Napalony jestem obecnie najbardziej na Sharpa LE750 ale wlasnie nigdzie nie moge znalezc informacji o kluczowym dla mnie elemencie. Czy ktokolwiek z czytajacych tego posta, ma w posiadaniu wyzej wymieniony model telewizora i uzywa go do PS, xboxa lub co wiecej, moze ktos by mnie (i jak zauwazylem kilka innych osob przegladajacych HDTV.COM.PL) mogl wspomoc i zmierzyc input lag tego modelu? - byl bym dozgonnie wdzieczny!

Zdziwilem sie tez porownujac Sharpa LE 750 i 650, bo wg informacji ze stronki producenta, jedyne, czym sie te tv roznia, to wbudowane wi-fi i wyglad. Czy naprawde?

Co do Panasonica E6, tez czytalem wlasnie wiele pochlebnych opinii ale tez sporo bylo negatywnych. Przede wszystkim cierpie tez na bolaczke wyciskania co sie da ze stosunku cena/jakosc i sadzac po forum, miedzy E6 a troche drozszym, ET60 jest spora roznica. Tyle, ze et60 juz jest przydrogawy oraz tez nie mam na chwile obecna informacji o input lagu tych modeli.

Poszukujac informacji, natrafilem na youtubie na film pod tytulem "Applied Sciences Group: High Performance Touch". Spec z Microsoftu dobrze zobrazowal czemu az tak mi zalezy na input lagu.
 
Ostatnia edycja:

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Z tego co mi sie udalo znalezc w necie to ET60 ma input lag ok. 43 ms, natomiast E6 ok 36 ms. Info z hdtvtest.co.uk oraz digitalversus.com
 

NikoBarteq

New member
Stoje przed takim samym wyborem jak Ty co chwile zminia mi sie idea... Zastanawiam sie czy w takim euro agd mieli by cos przeciwko gdybym wykonal test input laga

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
 

Zinnsash

New member
Tez dzis o tym wlasnie rozmyslalem. Problem jednak w tym, ze nie posiadam monitora crt, a i watpie by w sklepie posiadali. W wielkich sieciowych sklepach nie sadze by sie taki zabieg udal aaaale jak by znalezc jakiegos prywaciarza, dac na przyslowiowe piwo to i z czystej ciekawosci pewnie by sie zgodzil. Intensywnie przeszukuje teraz fora anglojezyczne, lecz tam modele sie jakos inaczej nazywaja, niby podobne, a jednak to co innego ;/

Na amerykanskich stronach zachwycaja sie Sony seria W6, ze niby input lagi rzedu 6-10 ms, ale podobno reszta obrazu kiepska i szara. Zreszta ma to potwierdzenie i na tym forum. Dodatkowo W6 drogawe sa badz tu madry
 

Shinjiro

New member
Też już od dłuższego czasu rozmyślam nad kupnem jakiegoś tv nadającego się do grania na ps3 (niski input lag). Ciężko chyba jednak coś takiego znaleźć, znalazłem nawet stronkę gdzie testują input lag - Display Lag | HDTV & Monitor Input Lag Database ale tam jak napisałeś wcześniej, są tam inne modele które różnią się od naszych i nie ma takowych u nas w sklepie :/
Ja zastanawiam się cały czas na Samsung UE39F5500 ale nigdzie nie potrafię znaleźć konkretnych informacji na temat input lag'a no i w ogóle jak wypada jeśli chodzi o gaming.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Modele na rynek amerykański są z innych fabryk i często z inną płytą główną niż te na rynek europejski, stąd niestety w/w tabelka nie ma sens. Wyjątkiem może być Sharp, który dostarcza chyba wszystkie podzespoły do całego świata takie same, stąd mogą pisać "made in japan", z tym że tam Sharpy zajmują ostatnie miejsca :p
Test z podpiętym monitorem crt / laptopem nie jest może idealny, bo trzeba brać poprawkę ~20ms, ale daje jakieś rozeznanie co i jak wygląda.
Jeśli w teście z własnym ekranem wyjdzie nam wartość 50ms, to jest jak najbardziej ok - nie zauważymy prawdopodobnie żadnego opóźnienia.
 

NikoBarteq

New member
No wlasnie ja planowalem z laptopem isc do sklepu nawet nie wiedzialem ze ma byc monitor crt...
Soniaka widzialem w akcji faktycznie nie widac opoznienia.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
 

Zinnsash

New member
do stawki dolacza Philips PFL 5527/5537 z input lagiem = 40ms wg testow HDTV.com.pl . Niby 40 ms to wiecej niz akceptowalem na poczatku, lecz lepsze 40 ms pewne, niz wielka niewiadoma, jaka jest reszta TV. Jak wypada ten model w porownaniu z reszta propozycji, a szczegolnie vs toshiba l7335/938 oraz sharp le 750?

Domyslam sie, ze PFL 5527 jest lepsza opcja niz 4508 lecz czy aby napewno?

Staralem sie dojsc czym sie roznia modele Toshiby TL938/939 od modelu TL968, lecz na polskiej stronei Toshiby model 968 wogole nie figuruje. Czy 968 to ten sam model co 938 tylko na inny rynek? Ogolnie fajne te Toski tylko juz sam czas reakcji matrycy = 8ms zniecheca (a co to dopiero bedzie po uwzglednieniu calego opoznienia sygnalu)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czas reakcji matrycy dla większości tv to około 11-14ms.
To co firmy podają na stronie - to czas reakcji pomiędzy jednym a drugim poziomem szarości, stąd LG ma wszędzie 2ms, choć smużą często bardziej niż tv z 10ms reakcją :>
 

Zinnsash

New member
Karpaj teraz to mnie dobiles :p

Kolejny parametr, ktorego tak naprawde nie da sie zweryfikowac, a ja juz naiwnie uwierzylem, ze Philipsy maja (w niektorych modelach) 1 ms czy tez Toshiba 8ms, a teraz i ten parametr nie jest pewny.

kiki akurat te 2 pojecia rozrozniam, myslalem, ze nie mogac znalezc informacji o input lagu, moge ograniczyc przynajmniej wybor Tv poprzez parametr jakim jest czas reakcji matrycy. Przyznaje tez, ze myslalem ze input lag spowodowany jest w glownej mierze bebechami telewizora, ktory przeksztalca obraz na swoje potrzeby, a nie strikte matryca+troche bebechami jak wyjasniaja to na wiki.

Spac po nocach nie moge. Skonczy sie kupnem byleczego duzego do ogladania filmow i osobnego 17" crt do grania ;/
 

Aumman

New member
Nie będzie gorzej za bardzo się Panowie roztkliwiacie ;D

Ja mam Samsunga F6400, który według testów ma input lag na poziomie 120ms... i co jakoś tego nie widzę... Przesiadłem się z monitora na 40calowca i nie widzę, żadnych opóźnień.

Testowane na GTA5 Online, Crysis, Ratchet & Clank, to są gry w których jednak coś się dzieje, a lagów nie ma chyba, że z winy łącza. I różnicy pomiędzy trybem game a normalnym też nie specjalnie wyczuwam.

Nadmienię, że na konsolach gram od daaawna. A pamiętajcie, że TV można zawsze oddać jeżeli coś będzie nie tak.

Także jeżeli się będziesz dalej zastanawiał to nie kupisz nic, a tylko będziesz się wahał z decyzją ;)
 

theblock

New member
Na amerykanskich stronach zachwycaja sie Sony seria W6, ze niby input lagi rzedu 6-10 ms, ale podobno reszta obrazu kiepska i szara.
Co to za bzdury? Jaki szary obraz? Sony ma tradycyjnie już jeden z lepszych silników obróbki obrazu. Chyba tylko jeden scenariusz wydaje się tu prawdopodobny - osobnik nie potrafii wyłączyć trybu Eco. Wybór dla gracza jest prosty, Bravie od serii 6 wzwyż mają najmniejsze opóźnienia wśród telewizorów (mniejsze nawet niż wiele monitorów tzw. gamingowych), a jakość obrazu porównywalną lub lepszą względem konkurencji. Owszem, ceny są wyższe, marka zawsze lubiła się cenić (np. dobrą alternatywą [choć niekoniecznie dla gracza] dla 42W65x jest tańszy Panasonic 42E6E).
 
Do góry