LED 32' dla rodziców

Etrusc

New member
Witam

Proszę o pomoc w zakupie tv dla rodziców.

- 32' LED
- 99% będzie służył do oglądanie tv naziemnej
- oczywiście MPEG4
- będzie oglądany ~3m
- FullHD i ze 100HZ
- możliwość oglądanie filmów czy zdjęć z USB

inne wodotryski mnie nie interesują.
TV ma być dla dziadków czyli głównie ma ładnie świecić.

Ważne cena do 1200zł :-(

Myślałem o Sharp 32LE350 ale za drogi.
Proszę o jakąś propozycję czegoś sprawdzonego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
 

Krzysiek1024

New member
Ewentualnie plazmę kupisz za podobną cenę, np LG 32LN5400, jest fullHD, wg mnie plazma będzie lepiej świecić. Po za tym twoich rodziców na pewno ucieszy funkcja Clear Voice II.
 

Etrusc

New member
Dzięki za odzew.

Cztery lata temu głownie dzięki poradzie kolegi Kiki zakupiłem plazmę Panasonica i jestem z niej zadowolony w 99% :)
Ten brakujący 1% to pobór energii.

Dlatego dla rodziców wolę zdecydowanie LEDa.

Sharpy są deko surowe a i widzę, że w porównaniu np. do LG te tańsze modele mają tylko 50Hz (nawet w modelu Sharp 32LE244) gdzie LG w podobnej cenie daje jednak chyba lepszy designe i te 100Hz.
Nie słyszę nic o Samsungach czyżby lepiej na to w ogóle nie patrzeć?

Generalnie LG do mnie nigdy nie przemawiało choć wyglądają nieźle.
Mam w domu pralkę i chłodziarko-lodówkę LG ale tv jakoś mnie nie powalało na kolana.
Sharp taki deko surowy no i zastanawiam się czy te 50Hz nie wpływa znacząco na jakość obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie. W tej klasie wszystkie mają matrycę natywną 50Hz.
A Sharp ma większą wyrazistość , ostrość obrazu, co z pewnością rodzicom bardziej się spodoba.
 

vanishHD

New member
Nie słyszę nic o Samsungach czyżby lepiej na to w ogóle nie patrzeć?

Poczytaj moje posty o 32F5000, a przekonasz się, że to bardzo dobry wybór zarówno dla osoby starszej (moi rodzice), jak i młodszej (moja skromna osoba).

Moja subiektywna ocena obrazu (jak nie chcesz czytać tego co napisałem w innych tematach):
analogowy SD - 3/5
cyfrowy SD - 4/5
cyfrowy HD - 4,5/5 (czasem drgania pionowe - chyba tak to się nazywa - nie są usuwane i np. na wzorzystym materiale marynarki etc. jest to widoczne)

Dodam, że rodzice nie narzekają na żden z nich, oni się cieszą ze skoku na większą przekątną.
 
Do góry