LEC550 menu serwisowe

radekg32

New member
LE40C550 menu serwisowe

Witam,czy komuś z Was udało się w menu serwisowym wejść do opcji "advanced " ?
Jesli tak czy cos "ciekawego ":) tam jest ?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
A tak przy okazji to jak się w SAMSUNGU C550 dostać do menu serwisowego? Czy można odczytać tam ilość przepracowanych przez TV godzin?
 
jeżeli chcesz tak usilnie pogrzebać w menu serwisowym to polecam ci kontakt z cureman
HDforum - Zobacz Profil: cureman
on bardzo dużo wie na ten temat i z czym to się je-na pewno ci pomoże

jeżeli cureman się nie odezwie do ciebie,tak więc też ci nie pomoże to tu jest jeszcze jeden forumowicz co się bardzo dobrze zna na menu serwisowym cEzior-polecam lekturę http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/62993-tryb-serwisowy-i-katastrofa-gotowa.html

Polecam materiał wszystkim innym ciekawym świata grzebaczom co mają ochotę grzebać gdzieś indziej poza dziurkami w nosie w uszach,no i
też w d.... . Jest było i będzie wiele takich tematów na forum




Tak więc mały leksykon/instrukcja małego GRZEBACZMENA w 10 punktach

1. Jeżeli chcesz wejść do menu serwisowego to najpierw zastanów się trzy razy czy warto?Jeżeli stwierdziłeś że nie warto to (NIE WCHODŹ DO MENU SERWISOWEGO!!!)
2.Jeżeli chcesz wejść do menu serwisowego i stwierdziłeś że warto to zapytaj się jak to się robi!!! I jak już się dowiesz jak się wchodzi do menu bo forumowicz X cię poinformował,lub wyczytałeś na poniższym forum ,lub tudzież innym podobnym forum(przykładowa procedura wejścia do MS-Z GÓRY POPUKAĆ,Z BOKU POGŁASKAĆ,PRZYCISNĄĆ DOWOLNY RÓG OBUDOWY I JESTEŚ W MENU)-nie leć do swego pięknego TV (STOP) poczekaj z powyższą procedurą!!! Czytaj punkt 3
3.Jeżeli czytasz dalej leksykon to oznacza że A) poczekałeś,lub B)poleciałeś pogrzebać i wróciłeś szukać pomocy przy okazji zakładając nowy temat pt. Tryb serwisowy i katastrofa gotowa. Lub też podobnie z formułowanym dotyczący grzebania w MENU SERWISOWYM i nie jesteś w stanie naprawić tego co rozgrzebałeś.
4.Jeżeli wybrałeś w punkcie 3 opcję A) przejdź do punktu osiem i czytaj dalej leksykon/jeżeli wybrałeś w punkcie 3 opcję B) przejdź natychmiast do punktu 5!!!
5.Jesteś w punkcie pięć,a więc oznacza to że wybrałeś opcję B) 99,9% że będziesz musiał wezwać SERVICE :( opcja A) jeżeli masz TV na gwarancji przejdź do punktu sześć,B)jeżeli skończyła ci się gwarancja przejdź do punktu siedem.
6.Wybrałeś opcję A) jak będziesz informował SERVICE o zaistniałej awarii i przyjdzie do ciebie SERVICEMEN pod żadnym pozorem nie wychylaj się z tekstem że zachciało ci się grzebać w MS,polecam ułożyć bajkę jaki jesteś nieszczęśliwy :cry: z powodu awarii TV typu (wieczorem gasiłem było wszystko ok,rano włączyłem stwierdziłem awarię ......itp,itd) 99,9% że będzie naprawione na gwarancji,chociaż mądry i bystry SERVICEMEN domyśli się że łapy pchałeś w MS :-D:-D:-D . Po naprawie zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
7.wybrałeś opcję B) tak więc i w tym przypadku
skontaktuj się z SERVICEMEN-em i opisz mu co na grzebałeś przy okazji pytając się o koszta naprawy,bo może się okazać że naprawa może być nie opłacalna,jeżeli będzie opłacalna to po naprawie zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
8.Jesteś cierpliwy tak więc zastanów się jeszcze raz poco chcesz wejść do menu serwisowego i czy warto.
9.Jeżeli chcesz np. uruchomić,odblokować w TV USB bo ono fabrycznie jest zablokowane lub częściowo zablokowane,a jest możliwość odblokowania,lub sprawdzić ilość godzin przepracowanych i masz taką potrzebę to dowiedz się na forum jak dokładnie to zrobić od kogoś mądrzejszego w temacie i postępuj zgodnie z instrukcją.Na forum są takie informacje,a jak ich nie ma,lub nie możesz znaleźć to zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.
10.Jeżeli po jakimś czasie znajdziesz instrukcję jak zrobić,odblokować,przestawić daną funkcję w TV to zastanów się czy na pewno tego chcesz i masz taką potrzebę :-D:-D:-D . jak nie ma takiej potrzeby to oczywiście zastosuj się do punktu pierwszego z naciskiem na część zdania w kolorze czerwonym.



mam nadzieję że pomogłem
 
Ostatnia edycja:

radekg32

New member
Zabawne to co napisales bo powiem Ci szczerze ze sie usmialem.
Reasumujac nie chodzi mi o przestawianie opcji w trybie "advanced" tylko sam fakt co tam jest.
Nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni wchodzilem w menu serwisowe w tv.[niekoniecznie teraz taki jaki mam tv. ] i uwierzcie,ze na tyle jestem przezorny ,ze kazda opcje jaka mam ewentualnie przestawic,wczesniej zapisuje sobie jej wartosc.
Myslalem ,ze zadalem pytanie dosyc proste ,ale widze ze odp. na forum sa tylko typu : nie wchodz bo po co;nie wchodz bo zepsujesz itp itd etc. ........
Panowie i Panie w dalszym ciagu bede nalegal ,zeby ktos kompetentny odpowiedzial na moje pytanie.
 
przeczytaj co napisał cEzior!
Witam,

Nie wiem na cholerę cokolwiek grzebałem, ale zdaje mi się, że opcja jaką zmieniłem brzmiała jakoś: number of monitor i tu zmieniłem z 0 na 1 lub z 1 na 2. Po czym zapaliły się wszystkie trzy diody na odbiorniku i nastała ciemność.

spróbować zawsze możesz :lol: ,ale pamiętaj o punkcie 9 :D:D:D
 

slawko_23

New member
Bez reklam
no wiesz w trybie serwisowym można zmienić typ matrycy (producenta z AUO na Samsunga) podbić z 50 n a100 Hz, oraz uruchomić PVR na USB a także odblokować filmy z usb ?(seria B). Cala reszta jest opisana w tym samym miejscu co ten prezent od Samsunga po rejestracji telewizora na stronie www
:)
 

radekg32

New member
oraz uruchomić PVR na USB ..........Cala reszta jest opisana w tym samym miejscu co ten prezent od Samsunga po rejestracji telewizora na stronie www
:)


Tak tez zrobilem ale jak podlacze USB w/w funkcji nie mam.........:niewiem:
Czyzby ta funkcja nie obslugiwala mojego modelu ?


Co ma oznaczac prezent po rejestracji ?
 
Ostatnia edycja:

syndyk1

New member
no wiesz w trybie serwisowym można zmienić typ matrycy (producenta z AUO na Samsunga) podbić z 50 n a100 Hz, oraz uruchomić PVR na USB a także odblokować filmy z usb ?(seria B). Cala reszta jest opisana w tym samym miejscu co ten prezent od Samsunga po rejestracji telewizora na stronie www
:)

Na wstępie Panie i Panowie
Witam WSZYSTKICH!!!
To pierwszy wpis na tym forum...
z góry przepraszam za uwagi i pytania które wydadzą się Państwu naiwne i głupie, ale jestem tylko zwykłym użytkownikiem telewizorów...

A wracając do cytatu, to czy to znaczy że w LE40C550 można zmienic 50Hz na 100Hz i tak dalej?
Jeśli tak to proszę o kilka wskazówek jak to zrobić, ale tak dla przedszkolaka, bo jestem zupełnie zielony w tym temacie, a nie chciałbym czegoś zbabolić. Wiecie Panowie jak jest.
A jeśli jest już gdzieś ta wiedza to prosze o podpowiedź.
Z góry dzięki za pomoc. :cool:

Pozdrawiam
 
Do góry