LE46F71B + kino domowe 3-4k dla <60m pokoju

mabi77

New member
Witam wszystkich jestem nowy całkowity lol właśnie na dniach kupuje SAMSUNG LE46F71B i nie mogę się zdecydować jaki zestaw kina domowego podłączyć. Kasa to 3-4k. Myślałem bardziej o składanym zestawie niż gotowych. Chce aby DVD miało HDMI i nie miało problemów z napisami. Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu. Ampli tuner dowolny bo nie wiem co powinien posiadać. Głośniki raczej takie bym mógł w pokoju siedząc na kanapie od czasu do czasu podskoczył. Zależy mi na tym aby w połączeniu z LCD opadała szczeka pod względem wyglądu i osiągów.
Proszę o poradę bo czytam już wypowiedzi od 2 dni i czym więcej czytam tym bardziej temat wygląda na zagmatwany i raczej sam sobie nie poradzę.
-------------------------------------------------------------------
co do telewizora to po tescie kabli HDMI chyba zmienilem zdanie i bedzie to SAMSUNG PS-50P7H co WY na to ??

PS. bardzo prosze o wasze wypowiedzi bo sam bede mial problem a nie chce wtopic z zakupem cienkiego sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
mabi77 napisał:
Witam wszystkich jestem nowy całkowity lol właśnie na dniach kupuje SAMSUNG LE46F71B i nie mogę się zdecydować jaki zestaw kina domowego podłączyć. Kasa to 3-4k. Myślałem bardziej o składanym zestawie niż gotowych. Chce aby DVD miało HDMI i nie miało problemów z napisami. Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu. Ampli tuner dowolny bo nie wiem co powinien posiadać. Głośniki raczej takie bym mógł w pokoju siedząc na kanapie od czasu do czasu podskoczył. Zależy mi na tym aby w połączeniu z LCD opadała szczeka pod względem wyglądu i osiągów.
Proszę o poradę bo czytam już wypowiedzi od 2 dni i czym więcej czytam tym bardziej temat wygląda na zagmatwany i raczej sam sobie nie poradzę.
-------------------------------------------------------------------
co do telewizora to po tescie kabli HDMI chyba zmienilem zdanie i bedzie to SAMSUNG PS-50P7H co WY na to ??

PS. bardzo prosze o wasze wypowiedzi bo sam bede mial problem a nie chce wtopic z zakupem cienkiego sprzetu.

co do TV to dobra zmiana, choć lepsze plazmy robi np. Pioneer, proponuje przejrzyj ich ofertę ... reszta 3-4 tysie może byc mało na pokój prawie 60m2 i przy Twoich założeniach o szczece :lol: :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nie chcę Cię zniechecać i zostawiam decyzję wyłacznie Tobie.
Ale mi wyszło jak testowaliśmy 40 F 71 - ,że kompresja /skalowanie/ obrazu w SD - tragedia . Dawno nie widziałem tak słabego obrazu . zakładam że w 46" matryca jest ta sama , sprawdź żebyś nie był rozczarowany. Jeśli sięgasz plazm - to Pioneer 507 XA lub XD nie ma zadnej konkurencji . Dziś stawialiśmy w nasłonecznionym pomieszczeniu , tylko Pioneer osiaga pełnię kolorów i czerń . Inne trzeba zasłaniać przed promieniami. Widać więc jak działa pseudo powłoka antyrefleksyjna na Samsungu , LG bo na Pioneerach jest extra.
W Kwocie też się zmieścisz . jeśli chcesz porównać u siebie w domu - to koniecznie powinieneś siegać po LCD 46 " full HD:
Sharpa 46 XD1
JVC 46 Z 70
oraz HD Ila JVC 56" i Sony 55" KDS a 2000

Jesli chodzi o kino to nie wiem czy ze swoimi wymaganiami się zmieścisz w kwocie.
Ale jest rozwiązanie przez skalowanie Amplitunera np najnowszy zestaw JVC 411 + DVD + kolumny Rubikona lub zestawy :
Onkyo 604/504/ + Quadrale
http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/17500 z dvd które skaluje obraz
Yamaha
Harman
CA
Pioneer

sprawdź sam w domu
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mabi77

New member
i tu racja zaraz zobacze oferte Pioneer'a co do TV
a co do kina to wlasnie sie skapnolem ze to troszke malo
sprawdzilem co nieco i bardzo mi sie podoba H/K AVR335, Denon DVD-2930 no i glosniki od JBL razem to jakies 7-8k. zalamka :-x
chyba lepiej bedzie troszke wiecej popracowac i jak wydac to raz a dobrze
-------------------------------------------------------------------a taki duet
PIONEER PDP-507XD * PIONEER PCS 606H
razem ok 14k
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
mabi77 napisał:
i tu racja zaraz zobacze oferte Pioneer'a co do TV
a co do kina to wlasnie sie skapnolem ze to troszke malo
sprawdzilem co nieco i bardzo mi sie podoba H/K AVR335, Denon DVD-2930 no i glosniki od JBL razem to jakies 7-8k. zalamka :-x
chyba lepiej bedzie troszke wiecej popracowac i jak wydac to raz a dobrze
-------------------------------------------------------------------a taki duet
PIONEER PDP-507XD * PIONEER PCS 606H
razem ok 14k
Dokładnie tak jak mówisz (piszesz)...kupisz lepsze dłużej nie bedziesz musiał zmieniac...kupisz gorsze a za dwa latka problem wyboru KD powróci ;)
 
Do góry