LE46B550 vs LE46B650 - stosowane matryce

faj3r

New member
MAdam napisał:
Już w A656 w wersji 37 były matryce AUO, ale wtedy można było bez problemu to rozpoznać, ponieważ była matowa a reszta rozmiarów "z połyskiem". Teraz wszystkie są z szybą, która znacznie poprawia kolory i czerń, ale odbija. W wersji 37 nie dostaniesz SQ, tak samo małe szanse w wersjii 32B650. Wg moich doświadczeń i obserwacji najwięcej SQ jest w wesji 40B651. Moim skromnym zdaniem AUO wygląda bardzo podobnie do SQ, podobne kąty i czerń, ale CMO to juz tragedia! Nawet w mega oświetlonym sklepie widać fatalne kąty. One najczęściej występują w 46 calach. Ktoś pisał, że ma AUO i jest fatalnie, możliwe, że ma taki egzemplarz. Nie zapominajmy że praktycznie każda sztuka od siebie się różni nawet na SQ. Coś mam przeczucie, że na rok 2010 Samsung nie będzie już oficjalnie (naklejki )opisywał jakie są w danym egz. matryce. Konkurencja nie opisuje i tam nikt nie robi z tego problemu. Mają spokój pod względem.
wojtoo napisał:
dzisiaj porownywałem 55b650 i 40b620
55" na CMO 40" na SQ.nie wiem jak ze smuzeniem bo obraz byl dosc wolny ale przy wiekszych katach,ten na matrycy CMO blakl i obraz robil sie żółty,na SQ dalej trzymal fason i nic takiego nie bylo widac.
Patrzylem ten na AUO i tam czegos takiego nie zauwazyłem,potwierdzam wiec zdanie kolegi.Jezeli juz nie mamy szansy na matryce SQ(32 i 37") to sugeruje brac AUO,natomiast matrycy CMO unikac jak ognia bo to niezly szajs
Porównywałem AUO z CMO z SQ i potwierdzam wszystko co koledzy napisali powyżej. Żałuję, że nie mogę kupić 37" z SQ, a większego nie wstawię.
Natomiast na pocieszenie napiszę, że w warunkach sklepowych i przy rożnym materiale porównawczym, AUO i SQ nie różnią się znacznie. Raz się nawet pomyliłem :) natomiast CMO to była tragedia. jak TV'ik o 2-3 klasy niżej - a za te same pieniądze. masakra.

Kupiłem w rezultacie LE37B650 z AUO i jak na razie jestem zadowolony. Kąty, jak na moje wymagania, ma bardzo dobre - a zależało mi na tym, bo TV wisi na ścianie bez możliwości obracania się. Może to też kwestia egzemplarza - nie wiem, ale mój jest ok.
 

Horhe Ortega

New member
Druga metoda po nalepce jest sprawdzanie w service menu(np. dla modelu LE40A552 w Option Table przy Type może być- 40D AG50 72 . D-CMO,A-Samsung.Inne litery:L-AUO,I-CPT).
 
Ostatnia edycja:

recarep

New member
hej,

OK wiemy co oznacza 1 litera:
A - AU Optronics (AUO)
C - Chi Mei Optoelectronics (CMO)
P or W - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung

a co oznaczają dalsze symbole?
chodzi mi szczególnie o różnice pomiędzy
SQ01/SQ02/SQ03/SQ04

--------
update:
googlowalem trochę i wg jednego z zagranicznych forów numery oznaczają lokalizacje fabryki:
SQ01 Malezja
SQ02 Chiny

ktoś potwierdzi? znajdzie lokalizacje dla 03 i 04?

pzdr,
recarep
 
Ostatnia edycja:

faj3r

New member
ja gdzieś czytałem, że cyfry oznaczają kolejne "rewizje" matrycy tzn. ich kolejne wersje różniące się od siebie detalami - jak w płytach głównych czy kartach graficznych.
W SQ najnowsza wersja to 06.
 

szymon247

New member
mawasz napisał:
Panowie,

Czy informacja o matrycy w LE40B650 jest dostępna w innym miejscu niż naklejka na TV? Dystrybutor nie może otwierać kartonów...
Może na kartonie, fakturze, liście przewozowym, itp...?

Pzdr

Przyłączam się do pytania. Chciałbym zamówić tv przez internet i poprosić ewentualnie o model na matrycy SQ ale nie wiem jak poinformować o tym sprzedawce aby wiedział gdzie patrzeć i nie wziął mnie za dziwaka ;)
Czy jest może taka informacja na nalepce na kartonie, czy tylko na TV?
 

faj3r

New member
gdybyście Panowie zadali sobie trud przeczytania tego wątku, to wiedzielibyście, że nie. tylko naklejka na TV.

...a przy nowych seriach TV prawdopodobnie nigdzie nie będzie takiej informacji, ze względu na kłopoty jakie to samsungowi przysporzyło.

są 2 wyjścia:
1. kupujesz przez net - dostajesz - odpakowujesz - sprawdzasz - odsyłasz
- musisz się tu uzbroić w cierpliwość i mieć extra kasę na kilka przesyłek zanim trafisz.
2. idziesz do sklepu i negocjujesz pokazanie Ci TV przed kupnem. Mnie się udało w Euro RTV AGD i w MM. W Euro mieli same CM więc kupiłem w MM AC
 

macieklm

New member
A czy zamawiajac Tv przesyłką kurierską, pobraniową, jest taka mozliwosc, ze sprawdzam przy kurierze matryce i w razie czego... odsyłam Pana spowrotem nie ponoszac zadnych kosztów? :smile: Czy za przesylke musze tak czy siak zaplacic?
 

Horhe Ortega

New member
Ktoś gdzieś pisał że w netowym sklepie (X) zażyczył sobie Sxxx i taki wysłali.Sorry ale nie znajdę...Odsyłanie "w kółko" jest frapujące i kosztowne.
 

wojtoo

New member
Ja przed kupnem w zazyczylem sobie otwarcia kartonu i pomimo zdziwienia sprzedawcow,karton otwarli.Matryca SQ04,tv to 40b650
mialem kupowac 37" ale tam nie ma szans na matryce sama.
z tv jestem bardzo zadowolony,wczesniej mialem 32b650 ale byl dla mnie za maly.
 

Horhe Ortega

New member
Część pudeł ma takie specjalne "klamry"(tylko czasami) i można zajrzeć bez rozcinania foliowej taśmy u góry.Wtedy całą tekturę wysuwa się do góry jak... w paczce zapałek(?).Inaczej zrozumiała niechęć do otwierania przez sprzedawców z których tylko część się na to decyduje.
 
Ostatnia edycja:

darek5w

New member
Witam. Wesołych Świąt wszystkim.
Samsung LE 40 B 650 (oczywiście SQ04). Panowie w Euro RTV w Żorach nie robili problemów ,żeby sprawdzić naklejkę z typem matrycy. Ale panowie UWAGA - załączać każdy model przed podpisaniem odbioru sprzętu. Pierwszy który odebrałem wizualnie nie wskazywał żadnych uszkodzeń mechanicznych. W domu - szok po włączeniu, walnięta matryca. Wróciłem do sklepu, kierownik w końcu stwierdził, że wymieni mi ten TV, ale tylko dla tego, że są święta (było to dzień przed Wigilią). Panowie przynieśli następny z magazynu i po rozpakowaniu- DZIURA W MATRYCY. Dopiero trzeci był dobry. Gdyby nie dobra wola Kierownika sklepu, był bym 3400 zeta w plecy. Po fakcie , jak kierownik zobaczył ten drugi z magazynu (z dziurą) uwierzył mi, że to nie ja uszkodziłem ten pierwszy podczas transportu.
Wczoraj odebrałem- rewelka!!! Teraz wypada wymienić starego FERDKA 7318 na nowszy model, HD oczywiście...
Co polecacie? Mam na myśli tuner HD bez dysku.
:);):)
 

Rivam

New member
darek5w napisał:
UWAGA - załączać każdy model przed podpisaniem odbioru sprzętu.

Może i niegłupia rada, ale jak ją wykorzystać teraz w okresie zimowym, gdy np. kurier przywiezie mi telewizor, który woził cały dzień w zimnym samochodzie, a ja potem go od razu włączę po wniesieniu domu? Może być BUM!
 

darek5w

New member
Właśnie... Pisemne oświadczenie kuriera z podpisem,że w razie jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych bierze odpowiedzialność na siebie?
Nie wierzę, że podpisze coś takiego... 2 godziny czekał też nie będzie...
Ale wierz mi, że nic nie jest warte stresu jaki przeżyłem...
Więc co robić....?
 

primocezar

New member
Odebralem dzis TV Samsung LE46C650 w Neo 24.pl . matryca AA01 , jak wypada ta matryca w porownaniu do SQ , sa jakies duze roznice ? szczerze mowiacjuz po ptokach , bedzie tak jak jest , trudno

Kto jest producentem tej matrycy ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry