LE46B550 vs LE46B650 - stosowane matryce

Dromik

New member
Przymierzam się do zakupu samsunga ale w wersji 40B750 lub 46B750. Czy tam ta różnica między matrycami też występuje?
 

MAdam

New member
Domniemamy, że na pewno ...AMVA3 jest teoretycznie w 40B750,46B750, ale na tym forum piszą użytkownicy, że mają S-PVA, więc nic nie wiadomo:confused:
 

reczak

New member
Matryce

Dla zainteresowanych typami matryc, zestawienie producentów i oznaczeń matryc na forum AVF [ LCD -matrices,differences and what models are placed].
 

wirusoman

New member
Nie do końca się na tym znam a mam dylemat wyboru między właśnie tymi 2 modelami 650 i 550 w rozmiarze 40 cali, tylko moje pytanie takie różnią się te modele odświeżaniem 50 i 100Hz czy lepiej wziąć 550 z matrycą SQXX i czy będzie jakaś odczuwalna różnica w oglądaniu, czy lepiej dołożyć i poszukać 650 z SQXX?
 

X@N

New member
Ciężko stwierdzić. W matrycach napewno najlepiej znaleźć SQxx, osmielam sie stwierdzic ze B550 SQxx gra lepiej od B650 z inna matryca.
Jeżeli uda się włączyć w 550 odtwarzanie mkv i avi z usb, to jedyną cecha przemawiajacą za 650 jest obsługa sieci (pomijam bajkowe 100Hz i biliony kolorów). Oczywiście takie jest moje zdanie, a generalnie zdania są podzielone, a ja sam wybrałem właśnie 550 SQ02.
 

MAdam

New member
Tak nie do końca, w serii 6 jest zupełnie nowy inny procesor obrazu, 100HZ jest dobre z ręczną redukcją juddera, powłoka ultra clear daje i wiele wiecej czerni. Wiadomo najlepiej jakbyś miał serie 6 z matrycą sq, na matrycy auo tez jest w miare, najgorzej na cmo :( A poza tym to nie tylko Samsung montuje matryce różnych producentów, robią to prawie wszyscy, takze Sony...
 

X@N

New member
Oczywiście ze nie tylko Samsung.

O 100hz wspomnialem, a sam przetwornik obrazu odróżnia się ilościa kolorów. Że nazywa się inaczej, niewiele znaczy.

Rzeczywiście, jest różnica w powłoce matrycy, gdzie Seria 6 ma szybę, która sprawia że percepcja czerni jest inna, wydaje się głębsza. Spore grono użytkowników uważa że w jasnym/bardzo jasnym otoczeniu za sprawą właśnie tej szyby - plazmy sprawują się gorzej od lcd(odblaski), stąd można to uznać za wadę jak i zaletę.

Nie ma to NIC do poziomu czerni w ciemnym (gdzie jedynym/głównym źródłem światła jest telewizor), czyli wtedy kiedy jest najbardziej potrzebna.
 

Horhe Ortega

New member
Tu akurat piszemy nie o plazmach i ich wadach.Dodatkowy minus(ryzyko) to stary układ(MStar) w modelu 550(ale też i w 620!).Inny firmware(zaczynający się od: T-CRL...-czyli Coral/MStar).To rodem z 530-ki.Rozpoznać można po pełnym kodzie na pudle lub nalepceTV.Będzie Q w kodzie 3-cia od tyłu (np.LE-37B550A5WQXU).To tu filmy nie idą po USB.Takie dodatkowe "KUKU" od Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

darek5w

New member
matryca

Wczoraj prześledziłem ten temat z uwagą. Cucę kupić B650. Odwiedziłem Mix Elektronik i... 40B550- SQ01, 40B650- SQ04,37B650- AA, ale uwaga B7000 AOU1. Panowie wydawali sie zdziwieni jak ich o to zapytałem, jeden tylko był skłonny podzielić Wasze zdanie, stwierdził,że B7000 od początku wydawał mu się gorszy. Powiedział ,że jako sprzedawca wystąpi do Samsunga o wyjaśnienie tej kwestii- życzyłem mu powodzenia.
Jaka różnica jest między SQ01,02 czy 04?
 

kotletw

New member
Panowie, szukałem dziś SQXX w euro w koszalinie, le40b650 była na SQ, natomiast 37 juź AA...
Natomiast sprzedawca powiedział mi, że matryce są różne w 37 i 46 oraz w LE40B651, natomiast model LE40B650 (czarny) jest tylko na tych SQ.
Prawda czy sprzedażowy kit? Czy ktoś ma 650tke 40 cali nie na SQ?
 

wirusoman

New member
Zbocze trochę z tematu, ale pisał ktoś o modelu B620 chodzi mi o jakoś obrazu w porównaniu do B650 na matrycy SQxx. Nie chodzi mi o ich funkcje bo np. to USB dla mnie jest kompletnie zbędne. Cena B620 jest niższa i bardziej mi się podoba.
 

MAdam

New member
W B650/651 zupełnie inny nowy procesor obrazu, inny soft, panel ultra clear, który w moim przekonaniu daje duużo więcej korzyści niż wad. Nawet Sharp przeszedł na tego typu panele.
 

wojtoo

New member
kotletw napisał:
Panowie, szukałem dziś SQXX w euro w koszalinie, le40b650 była na SQ, natomiast 37 juź AA...
Natomiast sprzedawca powiedział mi, że matryce są różne w 37 i 46 oraz w LE40B651, natomiast model LE40B650 (czarny) jest tylko na tych SQ.
Prawda czy sprzedażowy kit? Czy ktoś ma 650tke 40 cali nie na SQ?

Niestety to nie prawda.Dzisiaj widziałem w MediaMarkcie 40b650 na matrycy AA.Szkoda bo do tej pory myslalem ze wszystko od 40" jest na SQ.Nawet mialem doplacic i brac 40" zamiast 37(tam widzialem nawet CN)
Do tej pory nie widzialem natomiast 40B550 na innej matrycy niz SQ
 
Do góry