LE46B550 vs LE46B650 - stosowane matryce

artois

New member
Robertus64 napisał:
Mam 40B550 i symbol matrycy to SQ02 - to dobrze czy zle ?

Bardzo dobrze - matryca Samsunga :)

X@N napisał:
Czy bez otwierania pudełka da się sprawdzić jaki to panel?

No widocznie taka seria poszła... Wiekszosc wystawionych w sklepach ma SQxx,
ale te które idą do klienta zazwyczaj już CMO.

Da się :) ale te były zapakowane bo na sklepie mieli odpakowaną tylko jedną 46B650 a ciekawy byłem jak to wygląda, loteria i tyle...
 

artois

New member
X@N napisał:
czyli, na pudełku jest tez oznaczenie version? czy inaczej się identyfikuje z pudełka?

Jest naklejka po prawej stronie obudowy telewizora /tak na 1/2 wysokości. Heh zaintrygowałem znajomego właściciela sklepu tematem tych różnic w matrycach i podłączyliśmy dwie 40B651 wersje SQ01 i AA06 i zarówno on jak i ja nie dostrzegliśmy jakichś wielkich różnic, czuję że potrzebne by były jakieś przyrządy do tego - szczególnie patrzyłem na rozmycie obrazu po rogach bo ktoś gdzieś pisał że jest większe. Wsio na demo discu BR Sony.
 

OSP110233

New member
artois napisał:
Jest naklejka po prawej stronie obudowy telewizora /tak na 1/2 wysokości. Heh zaintrygowałem znajomego właściciela sklepu tematem tych różnic w matrycach i podłączyliśmy dwie 40B651 wersje SQ01 i AA06 i zarówno on jak i ja nie dostrzegliśmy jakichś wielkich różnic, czuję że potrzebne by były jakieś przyrządy do tego - szczególnie patrzyłem na rozmycie obrazu po rogach bo ktoś gdzieś pisał że jest większe. Wsio na demo discu BR Sony.
A ja proponuje sprawdzić w Złotych Tarasach w Warszawie, stoją dwa 40B650 jeden na matrycy SQ (po lewej) przedzielone 46B650, drugi na matrycy AA (po prawej) i leci na nich ten sam materiał promocyjny. Różnica jest bardzo widoczna w kątach na niekorzyść AA no i w moim subiektywnym odczuciu obraz na AA jest jakby mniej ostry. Pomijając subiektywne odczucia to jednak kąty a właściwie ich brak jest największą wadą matryc AA. Nie widziałem wersji AA06, być może coś udoskonalili, ale wersja AA04 ma słabe kąty. Ja swój 40B650 na AA04 sprzedałem i mam zamiar kupić taki sam TV na SQxx.

Czytałem też wiele opinii na forach zagranicznych np. avforums i tam też użytkownicy niezbyt pochlebnie wypowiadają się o matrycach AUO.

Warto też odwiedzić stronę: xxx.digitalversus.com,
gdzie można porównać kąty widzenia różnych modeli LCD np. B550 z B650 gdzie model niższy ma lepsze kąty niż B650.

Jest zresztą wprost napisane (w teście 40B650), że nie można dokonać jednoznacznej oceny tego TV ze względu na niejednoznaczne wyniki spowodowane montażem matryc różnych producentów.
 
Ostatnia edycja:

X@N

New member
artois napisał:
Jest naklejka po prawej stronie obudowy telewizora /tak na 1/2 wysokości.
To ja wiem, tyle że nie wiem czy jest podobna naklejka na pudełku.

A jak się ma sprawa z CMO? bo teraz najczęsciej takie trafiają się...
 

X@N

New member
Dziękuje.

Mam monitor z matrycą MVA-P robioną przez AUO, swego czasu porównywalna z S-PVA Samsunga. Tyle że porównanie raczej szło w kierunku - TN=shit, a MVA-P i S-PVA jest o niebo lepsze, same ze sobą zestawiane specjalnie nie były.

Może trochę przesadzamy z jakością tych matryc, ale jakby ktoś mądry zrobił zestawienie, stalibyśmy się sporo mądrzejsi :)
 

OSP110233

New member
nocai napisał:
mam 46b650 i oznaczenie CN02 jaka to matryca? Na jakimś zagramanicznym forum znalazłem info, że CMO nie produkuje 46'' i to by zanalazło potwierdzenie na ich stronie]

Teoretycznie by się zgadzało ale producentem matrycy na pewno nie jest Samsung. Na sieci są dostępne instrukcje serwisowe do B650 i tam są wymienione oznaczenia i kody matryc.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Dwa dni temu byłem w Euro a Szczecinie gdzie mieszkam i oglądałem Samsungi - wszystkie z serii 550 miały oznaczenia SQ02 w wielkości 32 i 40 cali , natomiast 46 seria 550 miała oznaczenia AA i co ciekawe taki sam tylko model 46 B 554 miał oznaczenie SQ02 - to taki model o prostokatnej ramie , chyba jakaś nowośc bo wcześniej go nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

X@N

New member
nocai napisał:
mam 46b650 i oznaczenie CN02 jaka to matryca? Na jakimś zagramanicznym forum znalazłem info, że CMO nie produkuje 46'' i to by zanalazło potwierdzenie na ich stronie (z tłumaczeniem):
http://tiny.pl/hxrf6
na avforums ktoś zdementował to, podając link do tuv(albo podobnej organizacji), gdzie panele 46" CMO zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie unii europejskiej.
Co do instrukcji serwisowej, nie wiem czy polityka tego forum pozwala na publikowanie tutaj takich informacji, jak nie - to ja bardzo chętnie takową przygarnę =]
 

MAdam

New member
Odpowiedź Samsunga ...

Wysłałem zapytanie do Samsung Polska jakie matryce zanjdują się w modelach 46B650/46B651 i oto odpowiedź:

Szanowny Panie,
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękuję za kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta.
W odpowiedzi na Pana pytanie pragnę poinformować:
Firma Samsung Polska Sp. z o.o. nie udziela informacji odnośnie
technologii jak i elementów stosowanych przy produkcji urządzeń firmy
SAMSUNG.

Komentarz zbędny...
 

reczak

New member
Matryce CN BN

W moim 46B650 mam CN02. Producent to na 100% CMO . . Różnice między matrycami są w budowie piksela , co można sprawdzić oglądając ekran przez lupę .Wszystkie SXXX to S-PVA Samsunga- piksel w kształcie jodełki ^.CMO i AUO mają piksele w kształcie litery S lub C <<<.Są to matryce S-MVA ,MVA, A-MVA,.LCS-MWA wzależności od producenta .Nie wiem jak z kątami w matrycy SXXX ale u mnie na wprost jest idealnie ,od 45 stopni od osi zaczyna mętnieć.Dla dociekliwych - forum.setcom.bg lub forum.ixbt.com [LCD PDP] typy matryc, pikseli itp. BN1,BN2 itp to CMO.
 

X@N

New member
Jak bardzo chciałbym być dociekliwy, dla mnie te znaczki [cyrylica] są zupełnie obce, więc jakiś krótki post - podsumowanie dorobku naszych wschodnich sąsiadów byłby bardzo mile widziany :D
 

OSP110233

New member
MAdam napisał:
Wysłałem zapytanie do Samsung Polska jakie matryce zanjdują się w modelach 46B650/46B651 i oto odpowiedź:

Szanowny Panie,
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękuję za kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta.
W odpowiedzi na Pana pytanie pragnę poinformować:
Firma Samsung Polska Sp. z o.o. nie udziela informacji odnośnie
technologii jak i elementów stosowanych przy produkcji urządzeń firmy
SAMSUNG.

Komentarz zbędny...

No to widzę, że mają już kolejną wersję odpowiedzi bo jeszcze 3 miesiące temu, na pytanie odnośnie producentów matryc i różnicach w cenie tych samych modeli (650,651, itp.) pisali tak:

Szanowny Kliencie

W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Producentem matryc jest firma Samsung. Różnice w cenie telewizorów
wynikają z różnych źródeł dystrybucji czyli firm, które rozprowadzają
telewizory na terenie Polski. Każda znich narzuca własne marże,
niezależnie od siebie i ustala ceny towarów.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

:)))
 

OSP110233

New member
X@N napisał:
na avforums ktoś zdementował to, podając link do tuv(albo podobnej organizacji), gdzie panele 46" CMO zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie unii europejskiej.
Co do instrukcji serwisowej, nie wiem czy polityka tego forum pozwala na publikowanie tutaj takich informacji, jak nie - to ja bardzo chętnie takową przygarnę =]

Podeślij kolego jakieś namiary (e-mail) to prześlę ciekawostki.
 
Do góry