LE46B550 vs LE46B650 - stosowane matryce

X@N

New member
Oglądałem oglądałem...
Wypatrzyłem.
W wersji 40" różnic pomiędzy 550 a 650 nie ma wielkich, te same panele (akurat SQ01). Oba błyszczące, oba wporządku.

Interesuje mnie natomiast rozmiar 46", w którym sprawa wygląda trochę inaczej...
650 ma matryce błyszczącą, wszystkie modele które spotkałem mają panel SQ01(02):krol:
550 ma matryce matową, wszystkie modele które spotkałem miały matryce CMO.:(

Spotkaliście się kiedyś z 550tką w rozmiarze 46" z błyszczącą matrycą, bądź z panelem SQ(01/02)?
Pytam, bo nie po to Samsunga kupuję, żeby mieć tam matryce CMO, która wg mnie smuży i czerń ma tragiczną.
 

Horhe Ortega

New member
Loteria jest we wszystkich.Najprędzej SQxx to były czasy A656 a teraz ew. B750(bywa SQ01 - ta co w A656).Na nic reguły , jak po Necie ktoś trafi AUO/CMO...
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
Ja trafiłem na matrycę AUO i co prawda w rozmiarze 40 cali ale szlag mnie trafia jak widzę TV z matrycami SQ w sklepie. Po prostu są lepsze i jest to zauważalne ... nie wspomnę już o fatalnych kątach ... Ba nawet przy oglądaniu na wprost w rogach ekranu obraz wpada w mleko .... wrrrr.

Jeżeli ktoś ma możliwość niech uważa co kupuje. Co ciekawe modele niższe mają matryce SQ i wtedy człowiek wpada w prawdziwą konsternację :(
 

X@N

New member
Pytalem po sklepach netowych, czy by mi nie wybrali... Niestety ida "jak leci". dolozylbym 100zl, zeby mi dali sq, ale tego argunmentu jeszcze
nie uzywalem...
 

X@N

New member
Jakie mają to nie wiem, natomiast sprawdza sie po naklejce na prawym boku:
dsc01112t.jpg



Nie wiem czy jest na naklejce na pudełku też pole Version.. Mógłby ktoś sprawdzić? :)
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
sie kupuje w slepie i sie widzi co sie kupuje :p

jak sie kupuje w necie to jak sie nie podoba to sie odsyla w ciagu 10 dni i papa :p

niech sie sklep ze swoim zlomem uzera :p moze wcisnie go jakiemus naiwiakowi :p

od dawna tak robie :p

producent nie szanuje mnie to mi sie zdaje, ze tak samo mam prawo w dupie miec i producenta i sprzedawce :p
 

Horhe Ortega

New member
SPVA,MVA,10bit,8bit-zamiast takimi informacjami w specyfikacji-raczymy się ultra-mega contrast.Jednemu trafi się MVA,drugiemu SPVA i poznajemy cechy matryc.Gratisowy kurs:bober:
 

KonBoss

New member
witam, jestem zainteresowany kupnem 40B650. Jak rozpoznać jaką ma dany TV matryce? Przyjrzałem się fotce od X@N i nadal nie mam pojęcia :(
 

X@N

New member
Maja za 3500 LE46B550, w mix electronics, chyba udeze i powiem ze chce taki i taki, a jak nie to grzecznie podziekuje i wyjde ze sklepu.
 

krompek

New member
Witam.Czy mógłby ktoś troche rozwinąć jak rozpoznać matryce z nalepki
Version(1 litera)-SXXX.
Niestety w dalszym ciągu nie wiem jak z tego wyczaic czy matryca jest SQ01 czy CMO na zdjęciu X@N jest Version AA02 co to za matryca?
I jeszcze pytanie jaką matryce może mieć LE46B620 ?
 
Ostatnia edycja:

artois

New member
Dokładnie - dziś oblukałem dokładnie w sklepie te matryce na przykładzie 3 sztuk 46b650 - nawet do pudełek zajrzałem i szok - wsio na CMO!!! Najdziwniejsze, że były dwa 46B651 i obydwa na S-kach. Może taka seria??
 

X@N

New member
Czy bez otwierania pudełka da się sprawdzić jaki to panel?

No widocznie taka seria poszła... Wiekszosc wystawionych w sklepach ma SQxx,
ale te które idą do klienta zazwyczaj już CMO.
 
Do góry