LE40N87BD + PS3 Tragiczne skoki obrazu

martins

New member
Ostatnio kupilem sobie PS3 i spodziewalem sie plynnej grafiki jak to na konsoli a tym czasem podczas grania na PS3 w NFS grafika pzeskakuje z klatki na klatke i wogole sie nie da grac. Jestem pewien ze to wina tego telewizora bo w PS3 raczej zawsze wyswietla plynna grafike, zdarzyla sie kiedys komus taka sytuacja z PS3 i tv ?

Admin Edit: 1 temat wystarczy!
 

rembick

Member
A sprawdź kolego playa z innym tv i inna gra bo cos mi się nie wydaje żeby to był problem z TV. mam dokładnie ten sam tv i playa3 i żadnych problemów... a ten nfs to z ps2 czy wersja na ps3? bo czasem sa problemy z grami z ps2.
 

motobartcompany

New member
bo w PS3 raczej zawsze wyswietla plynna grafike

możesz mieć jedynie pretensje do ekipy EA za optymalizacje kodu gry lub do konstruktorów ps3 za jej trudne programowanie.

Zagraj sobie w HS tam dopiero tnie się animacja lub czasem w motorstormie:)
 

martins

New member
JASNE a Pan jest pewnie z serwisu Samsunga

Bo oni tak tlumacza swoje dziadowskie telewizory
Telewizor ktory chwali sie trybem gry powiniem obslugiwac gierki przynajmniej tak samo jak konkurencja albo jeszcze lepiej i to napewno nie wina ps3 tylko tego glupiego telewizora bo wszystkie 5 gier jakie mam sie zacinaja, niezaleznie od tego czy sa w rozdzielczosci 1080p czy 720p.
Np piraci z karaibow - gdy obracam kamera to obraz tak sie tnie ze to wola o pomste do nieba a gra w nfs carbon to jakas kompletna porazka wogole nie da sie kierowac. A np w call of duty 4 i fight night3 grafika zwalnia gdy na ekranie pojawia sie kilka postaci lub np jest wieksza wymiana ciosow w boxie. I znowu bede musial sie uzerac z idiotami z Serwisu samsunga !
 

martins

New member
A Pan jaki ma tv ze sie Panu tak tnie grafika ?
U mnie np nfs underground caly czas przeskakuje z klatki na klatke a nie momentami. TO troche dziwne bo wczesniej mialem podlaczonego xbox1 przez rgb i tak nie przeskakiwalo tyle ze z kolei wtedy czerwony kolor wylazil.

motobartcompany napisał:
możesz mieć jedynie pretensje do ekipy EA za optymalizacje kodu gry lub do konstruktorów ps3 za jej trudne programowanie.

Zagraj sobie w HS tam dopiero tnie się animacja lub czasem w motorstormie:)
 

rembick

Member
Kurcze... na prawdę nie rozumiem w czym macie problem... żadnych kłopotów nie mam... ani w CoD4 ani w FNR3. Mam tv jak w podpisie i nic... zadnych klopotów... zadowolony jestem. z drugiej strony nie rozumiem jaki wpływ na płyność animacji może miec tv...? A może to coś z PS3, co?
 

martins

New member
No ja tez sobie tego wczesniej nie wyobrarzalem a jednak co do ps3 to raczej nie jego wina bo podlaczalem go do crt29 i obraz byl normalny.
A mam pytanie jeszcze, zauwazyles moze w FN3 przy wlaczonym movie plus(poprawa filmow) obwodki z pikseli wokolo bokserow gdy sie poruszaja ? Albo w COD4 zwolniony obraz gdy jest duza jatka na obrazie ?
I kiedy kupiles swojego le40n87bd ?
 

spoq

New member
do grania najlepiej wyłączyc wszystkie "wspomagacze" i jeśli tv ma to uruchomic tryb gry ,ja mam 40f86 i na początku myślałem ze się powiesze ,skoki animacji obwódki wokół postaci ,ale włączyłem tryb gry i wyłączyłem te nieszczęsne 100 hz. I wszystko wróciło do normy. Gry wyglądają PRZEPIĘKNIE.
Radze pogrzebac w ustawieniach.
 

martins

New member
Niestety nie sa ok

Chodzi o to ze na tym tv wystepuje ciagla ta sama niedogodnosc a mianowicie przycinanie sie obrazu np filmy divx cyfra + drgania obrazu gdy obraz jest w ruchu na kazdym sprzecie, Najgorzej jest z piratami z karaibow tam na poczatku gry gdy Jack sparow pzyplywa do teej osady i jest widok na cale miasto to gdy przesuwam kamere by obejrzec widoki to obraz niemilosiernie sie przycina i rozstzrzepia. Ogolnie z PS 3 mam cos takiego ze gdy obraz musi zostac dynamicznie wyswietlony lub ma do wyswietlenia duze obszaru to wyraznie zwalnia, przeskakuje z klatki na klatke. A jesli chdzi o ulepszacze ot mam wszysto wylaczone. I z nimi czy bez caly czas jest kicha. I raczej to nie jest wina PS3 bo czy ktos z was widzial kiedys by jaka kolwiek konsola dziala w taki sosob ze wyswietla skokow grafika jak na jakims salbym PC ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W takim razie faktycznie pozostaje Ci chyba tylko serwis...
Chociaż z drugiej strony dziwne, że takie sprawy zależałyby od TV tym bardziej, że mówisz, że masz wszystkie wspomagacze powyłączane.

Pozdrawiam,
 

rembick

Member
martins napisał:
No ja tez sobie tego wczesniej nie wyobrarzalem a jednak co do ps3 to raczej nie jego wina bo podlaczalem go do crt29 i obraz byl normalny.
A mam pytanie jeszcze, zauwazyles moze w FN3 przy wlaczonym movie plus(poprawa filmow) obwodki z pikseli wokolo bokserow gdy sie poruszaja ? Albo w COD4 zwolniony obraz gdy jest duza jatka na obrazie ?
I kiedy kupiles swojego le40n87bd ?

Nie, żadnych problemów... obraz igła... gram w CoD4, FNR3 i HS. Jeszcze wczoraj specjalnie odpaliłem wszystko zeby zobaczyć czy może nie zwróciłem uwagi... i nic. TV kupiłem niecały miesiąc temu...
 

martins

New member
No i jak tu nie byc zlym na koreancow ale niepopuszcze skosnookim i bede walczyl z serwisem, Wydalem 5 tys na tv 2 tys na ps 3 i gry i przycina mi sie obraz przeciez to karygodne, tez wczesniej nigdy bym nie pomyslal ze obraz moze skakac przez tv ale biorac pod uwage procen twadliwych le40n87bd okolo 40 % i wadliwych ps3 0,4 % odpowiedz po czyjej stronie jest wina nasywa sie sama. Niech mi tylko te partacze nie wgraja tego nowego oprogramowania to wysadze im ten serwis centralny w powietrze.
 

Piciu81

New member
rembick napisał:
Nie, żadnych problemów... obraz igła... gram w CoD4, FNR3 i HS. Jeszcze wczoraj specjalnie odpaliłem wszystko zeby zobaczyć czy może nie zwróciłem uwagi... i nic. TV kupiłem niecały miesiąc temu...

Z ciekawosci zapytam gdzie kupowales TV ? :)
Jestem rowniez z Poznania i mam zamiar nabyc w najblizszym tygodniu ten sam model (lub 37M86BD).
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
martins napisał:
grafika zwalnia gdy na ekranie pojawia sie kilka postaci lub np jest wieksza wymiana ciosow w boxie. I znowu bede musial sie uzerac z idiotami z Serwisu samsunga !

i to ma być wina telewizora? Powiedz, że żartujesz, prawda?
 

martins

New member
A kogo sierotki marysi ?

Widziales kiedys nieplynna grafika na jakiejkolwiek konsoli no moze oprocz psx ? Bo ja nie i jesli Zawiesza mi sie COD4 w 60fps a potem widze ten sam objaw na Canalach HD w cyfrze + to kogo ma byc wina chyba nie moja ?
 

theoliz

New member
Witam mam podobny problem. Otoz to mam mieszkanie w sopocie i tam mam jedna z pierwszych plazm jaka weszla na rynek marki sony niedawno jakies 3 miesiace temu kupilem sobie ps3. Chodzila mi normalnie przez jakies 2 i pol miesiaca i nagle cos sie stalo wlaczam konsole a tu skacze mi obraz mam jakies kreski i w ogole wyglada to tak jakby dopiero robil gre. Chodzi tu o pro evolution soccer 2008 tam mam wlasnie takie rzeczy. Natomiast w Fight night round 3 mam postacie jakby byly dalmatynczykami cale w kropki. Nastepna gra w ktorej wystepuje blad jest NBA 2k8 tam chyba najmniej widac bledy ale tez sa. Ogolnie to w kazdej grze sa jakies czarne paski plamy itp. itd. Stalo sie tak nagle. Nadmienie ze nie mam telewizora w HD, ale najlepsze jest to ze przyjechalem do domu do rodzicow ktorzy maja telewizor pionnera i samsunga w full HD. Mowie sobie sprawdze konsole i w ogole. Kupilem kabel HDMI i tez jest to samo wiec nie wiem czy to telewizor czy konsola prosze pomozcie mi albo poradzcie co mam zrobic????
 

martins

New member
To raczej nie wina PS3 skoro na innych tv tego nie bylo mozliwe ze cos z plazma sie stalo ale to wystepuje tylko gdy podlaczysz ps3 ?
 

przemowroc

New member
Serwis playstation3 się kłania, wpisz w google awaryjność play3 a zobaczysz że statystyki sony dot. tej konsoli sa wybujałe. Sam posiadam playa3 puszczam na projektorze hd ready i żadnych przycięć czy zwiech obraz miód zaczynam sie obawiać o playaka i wkrótce zacznę go katować bo gw zostało niecałe pół roku.
 
Do góry