Le40m87bd + Ati X1600

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Mam problem z LE40M87BD (1920x1080), mianowicie w trybie PC na LCD mogę ustawić jedynie 1600x1200 i tyle mi wyświetla.

Mam kartę ATI RADEON X1600 i w Catalyst Center przy wyborze 1920x1080 na LCD nie pojawia mi się ekran na full screen tylko z paskami czarnymi po bokach. Jak ustawię 1600x1200 to wypełnia całą powierzchnię.

Czy to wina karty ATI X1600? Nie mogę sobie z tym poradzić, by mieć 1920x1080 na LCD, może ktoś pomoże? Podpowie, może coś pomijam.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Próbowałem, mam najnowsze Catalyst Center z driverami i nic.

Czy ktoś próbował połączyć się poprzez D-Sub - D-Sub z LCD Samsunga Full HD i uzyskać 1920x1080 na TV przez tryb PC?

Czy to jest możliwe przez D-Sub? Mi robi 1600x1200 bez problemu?
Może to wina firmware TV?

-------

Może ktoś z Was ma połączony PC z TV Samsunga na Full HD 1920x1080? Wtedy prosiłbym o informacje, czy na D-Sub i jaki model karty graficznej i jaki TV?

Proszę o pomoc. Dziękuję.

Z poważaniem
 

Lord_Nerevar

New member
podłączyłes przez D-sub ? z tego co pamiętam pojedynczy d-sub ma ograniczenie do pewnej rozdzielczości i to chyba jest 1600/1200
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

A przez co mam niby podłączyć, jak wejście PC w LCD jest właśnie D-Sub.
To jakieś nieporozumienie, że Samsung sprzedawałby TV z wejście na PC D-Sub, które nie obsługiwałoby 1920x1080.

A co jeśli mam TV przez tuner w kompie i przez kompa puszczam sygnał na TV i wszystko inne?

Z poważaniem
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

To znaczy, że przez D-Sub nie uzyskam 1920x1080, bo to sprzętowo niemożliwe, czy też możliwe, ale coś jest nie tak?

Z poważaniem
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

To inaczej. Czy ktokolwiek z tego Forum posiada LCD Samsung z Full HD i połączył kablem D-Sub na D-sub komputer z TV w wejście D-Sub w TV specjalnie do tego przystosowane i uzyskał rozdzielczość na TV 1920x1080?

Jeżeli tak, to proszę o napisanie modelu karty graficznej, modelu TV i czy rzeczywiście to był D-Sub na D-Sub?

W instrukcji Samsunga jest napisane, że na D-Sub można uzyskać 1920x1080.

Z poważaniem
 

KrzysLP

New member
VAMET napisał:
Witam uprzejmie

To inaczej. Czy ktokolwiek z tego Forum posiada LCD Samsung z Full HD i połączył kablem D-Sub na D-sub komputer z TV w wejście D-Sub w TV specjalnie do tego przystosowane i uzyskał rozdzielczość na TV 1920x1080?

Tak udało się , z dwóch różnych kmputerów.
Laptop - Toshiba M60-159 oraz z komputera ze zintegrowaną kartą graficzną ( chipset Intel 865G)
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Moja przygoda kończy się na serwisie, jest to wada starego firmware do LE40M87BD większośc ludzi ma z tym modelem problemy.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś oddawał TV do serwisu w celu wymiany firmware na najnowszy?

1. Jak TV mam 7 dni, to czy ta usługa jest darmowa (na gwarancji TV)?
2. Jak długo TV jest w serwisie (może robią to od ręki)?
3. Czy jest możliwośc, by ktoś z serwisu przyjechał do mnie i w domu to wykonał?
4. Czy jest możliwośc wymiany firmware samemu, jak tak to jak?
5. Jak w ogóle sprawdzic, jaki się ma firmware w Samsungu?

Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem
 
Do góry