LE40F71B a 40M71B

Kilmar

New member
W takim razie Toshibka wypada z porównania ;-))

właśnie przed chwilą rozmawiałem z "panem ze sklepu", który mi powiedział, że jak chce zobaczyć sharpa to może mi pokazać toshibę 42EL67Z bo to ten sam TV co SHARP LC42XD1 tylko w innej obudowie ?????

Jest to o tyle ciekawe, że toshiba kosztuje niecałe 8000 a sharp prawie 500 więcej
 
Ostatnia edycja:

amj19

New member
Help!!!!

Witam!!
Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Zastanawiam sie nad dwoma modelami Samsunga: LE40M71B czy LE 40F71B??
amj19

Edit Tuptus55: Dostajesz ostrzeżenie za założenie nowego tematu pomimo istnienia dokładnie takiego samego.
 

blur123

New member
Ja tam bym raczej polecał serie F - nowsza matryca no i full HD !!! .
Przy okazji z całym szacunkiem do serii M - jestem świadom jakości i uważam, że to bardzo dobry model.
 

Metalsega

New member
Jeśli F71B obsługuje rzeczywiście pełny HD1080p w 60 klatkach to nie ma co porównywać go do 1366x758 . Ten ostatni obsługuje najwyżej 720p i to musi go lekko skalować (720p to w końcu 1280x720 ps) przez co obraz jest trochę gorszej jakości niz gdyby matryca miała 1280x720 ale mimo wszystko w pełni obsługuje go. 100Hz to poprostu wyświetlanie 1 klatki 2 razy pod rząd. Obraz w takim wypadku jest na pewno bardziej stabilny ale jesli się nie myle delikatnie rozmyty. Zdecydowanie lepszą jakość obrazu będzie miał TV z 1080p niż 720p100Hz.Swoją drogą nie wiem czy można gdzieś porównać w rzuchu w Polsce te dwa modele czy jakie kolwiek 1080p. Chyba że są juz u nas dostępne odtwarzacze Blu-Ray lub HDDVD(nie wiem i tak będe łykał PS3 więc się nie interesuje tym). Nawet X360 nie obsługuje 1080p. Można by sprawdzić na zdjeciach w rozdzielczościach natywnych modeli 1366x768 i 1920x1080 ale mysle ze wszyscy wiedzą jak duża by była różnica. Podejrzewam że w ruchu byłoby trochę inaczej ale nie wiele.

Ktoś pisał o 1080i w M71B. 1080i w modelach z matrycą 1366x768 będzie wyglądało gorzej niż obraz w rozdzielczości matrycy. To że jest napisane że TV z taką matrycą obsługuje 1080i jest bzdurą, chwytem marketingowym. Takie telewizory akceptują poprostu taki sygnał i skaluja go do rozdzielczości matrycy.

Ja bym się ani chwili nie zastanawiał i łykał fullHD.

Pozdrawiam.
Metalsega
 

Metalsega

New member
Jeśli F71B obsługuje rzeczywiście pełny HD1080p w 60 klatkach to nie ma co porównywać go do 1366x758 . Ten ostatni obsługuje najwyżej 720p i to musi go lekko skalować (720p to w końcu 1280x720 ps) przez co obraz jest trochę gorszej jakości niz gdyby matryca miała 1280x720 ale mimo wszystko w pełni obsługuje go. 100Hz to poprostu wyświetlanie 1 klatki 2 razy pod rząd. Obraz w takim wypadku jest na pewno bardziej stabilny ale jesli się nie myle delikatnie rozmyty. Zdecydowanie lepszą jakość obrazu będzie miał TV z 1080p niż 720p100Hz.Swoją drogą nie wiem czy można gdzieś porównać w rzuchu w Polsce te dwa modele czy jakie kolwiek 1080p. Chyba że są juz u nas dostępne odtwarzacze Blu-Ray lub HDDVD(nie wiem i tak będe łykał PS3 więc się nie interesuje tym). Nawet X360 nie obsługuje 1080p. Można by sprawdzić na zdjeciach w rozdzielczościach natywnych modeli 1366x768 i 1920x1080 ale mysle ze wszyscy wiedzą jak duża by była różnica. Podejrzewam że w ruchu byłoby trochę inaczej ale nie wiele.

Ktoś pisał o 1080i w M71B. 1080i w modelach z matrycą 1366x768 będzie wyglądało gorzej niż obraz w rozdzielczości matrycy. To że jest napisane że TV z taką matrycą obsługuje 1080i jest bzdurą, chwytem marketingowym. Takie telewizory akceptują poprostu taki sygnał i skaluja go do rozdzielczości matrycy.

Ja bym się ani chwili nie zastanawiał i łykał fullHD.

Pozdrawiam.
Metalsega
 

szymonunion

New member
Witam,

Metalsega napisał:
Chyba że są juz u nas dostępne odtwarzacze Blu-Ray lub HDDVD(nie wiem i tak będe łykał PS3 więc się nie interesuje tym). Nawet X360 nie obsługuje 1080p.
1) odtwarzacze sa dostepne, ale warto poczekac.
2) X360 obsluguje 1080P - po ostatniej aktualizacji dashbord'a z Xb0x Live'a.


Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Spędziłem kilka godzin przy telewizorze Samsunga 40 F 71. Kilka godzin bo porządnie sie namęczyłem aby z niego coś wydobyć.
Po wyjęciu z kartona prezentuje się znakomicie. łatwo się podłączyć do złącz . Łatwa intuicyjna obsługa . I to tyle dobrego - co mozna powiedzieć. Na pierwszy rzut ognia poszło podłaczenie pod komputer . I ZONK - nie zgłasza rozdzielczości natywnej. Obraz wychodzi poza ramy .
Kilka godzin ustawień i coś się pojawiło. To seria N 71 - radzi sobie z tym problemem koncertowo.
Podączenie pod PAL - antene kablową i rozpacz. Jakość słabiutka. Brak wyrazistości i obrazu / mgła/ i kolorów / niedomalowane/.
Stojace obok telewizory po 5500 zł i 6000 zł - graja o niebo lepiej od Samsunga. Poświęciliśmy czas najpierw na zmianę anten bo wydawało mi się że to nie mozliwe aby ten Samsung grał tak słabo - tym bardziej że miałem przed oczyma jakość serii N 71.
I znów grzebanie w pilocie - prawie wszystko na maxa , a obraz zamglony jak był , tak został. Litery są nie wyraźne , Nie mają konturów.
Na każdym programie widać różnicę szczegółów - bardzo wyraźną.
Nawet Lech Wałesa - prawie stracił wąsy ./ nie było widać wyraźnie wąsów na twarzy/ . Stojący obok Sharp i JVC - grają przy nim na rekord świata.
Audio - dźwięk rozkręcony na full brzmiał tak samo jak Sharp i JVC dokladnie ustawione na połowę skali.
Dźwięk po prostu - słaby jak na taki duży telewizor - szczególnie.

Czerń - kolejna porażka - JVC M 60 , Sharp 37 P 0 i Toshiba wl 67 - grają nieporównalnie lepiej.
A JVC Full Hd 46 Z 70 - 46 Xd1 Sharp - nie dały mu zadnych szans.
Z checią sprzedam ten telewizor w dobrej cenie.
Lepszej , nizszej niż :
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/109296

Ponieważ ustawianie kilkugodzinne nic nie dało odpusciłem porównanie
telewizorów z sygnału dvd - byłem zawiedziony i zmęczony.

W poniedziałek porównanie z sygnału HD.
pozdrawiam
 

Kilmar

New member
no to super....:(

czyli z FullHD 40"-42" pozostaje Sharp i ewentualnie Toshiba, tylko nie wiadomo czy wyswietla 1080p czy 1080i
(no i Sony ale troche za drogo)

Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić na 3-4 lata jakiegoś LCDka za 5-6k bo i tak wcześniej HDTV będzie stanowiło mniejszość tego co oglądam
Nielaleznie od tego ile teraz wydam to za 4 lata i tak będzie to staroć

Zgodnie z tym co pisze Kiki to mogę wydać ponad 8000 i być niezadowolony To szczerze mówiąc mam to w d...
 

testis

New member
Panowie skończcie już z tym marketingiem Sharpa - to jest już nie tylko mało obiektywne ale staje się już poprostu nudne . Pan Kiki pomylił w swojej analizie modele - to miała być rada Samsung "40F71B" czy "40M71B" - a zrobło się jak zwykle gloryfikowanie Sharpa. Trudno twierdzić, że wyższe modele tej firmy są słabe, ale trudno też zgodzić się z opinią, że "wysokie" samsungi to tak jak wynika z zaprezentowanych opini bardzo(?!?!?!) słaba jakość a Sharpy z kolei bardzo wysoka. Niech się wypowiadają ci którzy użytkują te LCD wtedy może będzie bardziej obiektywnie.
 

Gatekeeper

New member
witam,

niestety, ale mogę potwierdzić słowa kiki'ego....byłem wczoraj w poznańskim MM, Samsung F71 stał z boku na specjalnym stoisku, podłączony do DVD poprzez HDMI i leciało demko z I Robot (czy jakoś tak...w każdym razie techniczne demo z Will Smith'em, to które można oglądać od ponad roku). Hm....po prostu masakra.....i to w złym tego słowa znaczeniu..:)

Obraz zupełnie wyblakły i bezkontrasrowy. Pogrzebałem trochę w menu nie dało to żadnej poprawy obrazu.
Szczerze, nie dziwię się że kiki chce wypchnąć ten panel bo jest , jak na moje oko, do pupy.....
 

robo55

New member
Jeszcze wtrącę swoje 3 grosze. Technologia 100 MHz nie jest tak zupelnie tylko chwytem marketingowym. Popatrzecie na ten M71 w trakcie meczu........To nie przypadek że M71 tyle samo kosztuje co F71 (full HD)..
 

SabaT74

New member
Gatekeeper napisał:
witam,

niestety, ale mogę potwierdzić słowa kiki'ego....byłem wczoraj w poznańskim MM, Samsung F71 stał z boku na specjalnym stoisku, podłączony do DVD poprzez HDMI i leciało demko z I Robot (czy jakoś tak...w każdym razie techniczne demo z Will Smith'em, to które można oglądać od ponad roku). Hm....po prostu masakra.....i to w złym tego słowa znaczeniu..:)

Obraz zupełnie wyblakły i bezkontrasrowy. Pogrzebałem trochę w menu nie dało to żadnej poprawy obrazu.

witam ja dzis bylem w lubelskim MM i rowniez stal tam Samsung F71.... pokazywali na nim material HD...oczywiscie wrazenia full wypas...poprosilem pana by przelaczyl na zwykly sygnal palowski i jak dla mnie obraz nie byl wcale masakryczny a stalem okolo pol metra od ekranu...wiec widac wszystko zalezy tego jak panowie w danym sklepie podlacza sprzet..i oczywiscie od subiektywnych wrazen a te byly lepsze w samsungu 40f71b niz sharpie 42dx1e ktory u nas byl wystawiony "na piedestale".
Takze sorry ze to pisze ale takie fora jak to tylko mieszaja ludziom w glowac bo zwyczajnie trzeba pojsc i zobaczyc na wlasne oczy.
Poza tym jak ktos boi sie ze jego ekran HD nie poradzi sobie z sygnalem SD to jest jeszcze "dopalacz" w postaci amplitunera z upscalerem...wtedy teoretycznie bo nie widzialem tego na wlasne oczy nie ma sygnalu ktory moglby popsuc wrazenia:D Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ale odpowiedz jaki złączami były podłączone te telewizory.
Bo panowie w MM - gloryfikujac Samsunga chwytają się różnych sposobów. Wiem bo widziałem.
Przyjmuję zakład z Tobą i z Testisem
Stawiamy Samsunga F 71 , Sharpa najgorszy model 37 P 70 / matryca pal/
zapraszamy sto osób postronnych z ulicy.
Jesli macie racje ja wam daję po jednym telewizorze / każdy bedzie miał swój/ a Wy razem się złożycie na jeden egzemplarz / wyjdzie wam taniej /
Stoi zakład ??????????????????

Poswięcam kilka godzin nie po to żeby zapełnić sobie czas / bo są jeszcze lepsze zajecia - np. gra w tenisa/ . A po to żeby odpowiadać na konkretne zadania. A ze takie otrzymałem i zdałem z niego relację.
Jak różnice są wątpliwe - to czekam zawsze na potwierdzenie innych . Tu wszyscy bez wyjątku mieli jedno zdanie.
Nie było one zbyt pochlebne dla 40 F 71 Samsunga.
pozdrawiam
 

SabaT74

New member
Hmmm...a wiec samsung byl podlaczony (jesli chodzi o sygnal pal) zwyklym gniazdem antenowym...sprawdzalem od tylu. Sygnal HD byl po komponencie.
A jesli chodzi o panow z MM to u mnie akurat eksponowany jest bardziej Sharp.
Tak nawiasem czytam (jak wielu) to forum juz wiele miesiecy i jak poprzednicy glupieje tylko a nie robie sie madrzejszy w temacie ekranow HD.
Z ostatnich postow wynika ze slusznym wyborem jest sharp xd1 ale w wersji 46'' na ktora nikogo nie stac...znowu wersja 42'' jest podobno do bani...mozna zwariowac...wszystko do dupy...CO ZATEM ZROBIC chcac kupic ekran HD ? strzelic sobie leb? PORAZKA...znikad pomocy:(
 

arko

New member
Rozwiązanie

A ja wiem co zrobić :)
Niech 3-4 osoby które zajmują się na bieżąco z TV, utworzą nowy wątek w którym zrobią 3 rankingi. Zrobiło by się trzy przedziały 32", 40"-42", 46"<55"
-Pierwszy mówiłby o najlepszych (np.4-6 pozycji) TV w swojej klasie według rozmiaru
-Drugi mówiłby o najlepszym stosunku jakość do ceny, w swej klasie rozmiarowej (cennik TV-by należało obrać jeden z którejś strąki)
-Trzeci mówił by o wyborze pomiędzy różnymi technologiami (LCD Plazma Tylnioprojektowe), uwzględniając rozmiar TV-ka

A uaktualnienie były by co 3-4 tygodnie (jak się zrobi pierwszy ranking to puźniej edit i zmieniać pozycje), a i to mogli by edytować posty wstawiać tylko ta wybrana grupka ludzi, wiem ze na początku byłby to sajgon ale na dłuższą metę było by to niezły (moim zdaniem) pomysł
....wiem wiem że to wszystko ocena sugestywna jeśli chodzi o jakość obrazu i jakie kto ma warunki (warunki teraz każdy będzie miał uśrednione bo już telewizja "N" wchodzi, co do odległości to sobie już ludzie zobaczą w byle którym salonie i zobaczą czy mniejszy czy większy im odpowiada)
Ale dla ludzi którzy nie mają czasu na kursowanie po sklepach ( i opinie sprzedawców nieraz niedoinformowanych), to było by idealne.



[FONT=&quot]W tej czwórce widze kikiego ;)[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

mlapaj

New member
Ważne. Tak ważne, ze nie wiem gdzie to napisać:)

Wszyscy wypowiadający się w tym wątku mają rację. Ja też. Dlaczego?

Pomimo tak dopracowanej technologii LCD (tak nam się wszystkim wydaje), jakość produktu końcowego jest dyskusyjna i niestety, niezbyt powtarzalna.

Saturn w Krakowie, ściana z LCD. Wszędzie Discovery HD, N sport przełączony na moje życzenie. Wśród telewizrów cała gama produktów płaskich - Samsungów (40 i 46 N71, M91, M71) Thomson, Sony W, LG... Wszystko działa po componencie. Patrzę i widzę, ze dwa telewizory znacznie odstają jakością obrazu od pozostałych. Pytam Pana o co biega. On mówi: Pewnie ustawienia. Pan tu mam pilota i sobie poreguluje. Ja jestem zajęty. No to wziąłem pilota i uwaga:
słabo grające to M71 i 46N71. Dobra żyleta to 40N71. Pilot wspólny i zasięgiem obejmujący wszystkie odbiorniki więc klikam trzy telewizor na raz i zeruje poziomy obrazu, kontrastu. Tylko normal. Rozumiem, ze M i N moze dawac inne nasycenie kolorow i kontrastu, ale żeby tak inny obraz dawaly modele 40 i 46 cali tej samej serii? M91 przy defaultowych ustawieniach az bil po oczach przejaskrawionymi kolorami. Zadalem Panu to pytanie... A może to Samsungi takie do niczego... Uśmiechnął się i powiedział: Ostatnio dopiero trzeci Sharp dał dobry obraz. Kupujacy chodzil coraz bardziej czerwony aż w końcu trafił dobry model. A zdarzaly sie modele po kilkanascie tysiecy zepsute juz w kartonie:)

Wniosek nasuwa się sam: nie kupuj zadnego płaszczaka przed ogłądnięciem konkretnej sztuki. I dopłacę parę groszy i kupię w sklepie. Właśnie konkretny model.

Acha - jego faworyt to Sharp XD1:D
 
Ostatnia edycja:

waldusthecyc

New member
a ja Wam powiem tak: w finale do wyboru miałem dwa TV:
- sharp 37ge1
- samsung 40f71

wybór padł (uwaga) na samsunga z dwóch powodów:
- 1080p (a sharpik niestety oferuje to dopiero od 46 cali...)
- 40 cali a nie 37
- tańszy w przeliczeniu zł/cal
- porównanie obu telewizorków u mnie w domu - efekt ? sharp na sygnale z n-ki śnieżył ! (a koblówce wogóle nie powiem, bo nawet litery były niewyraxne). samsung - super. obraz z kablówki (akurat włączyłem tv4 bo najbardziej kijowy sygnał) ostry pomimo słabego sygnału i było na co popatrzeć. na HD oba idą pięknie (no może sharp ostrzej), więc u mnie nie było na czym się zastanawiać. jeśli do tego dołączę, że samsnugiem śmignę na ps3 (1080p) to o czym tu rozmawiać?

dlatego radzę Wam - sharp chodzi naprawdę pięknie, ja również byłem na niego strasznie napalony. właściwie szedłem go juz kupić. ale... idąc go kupić poprosiłem, aby Pan wziął oba TV do mnie do domu a ja wybiorę. Wybrałem Samsunga.

pozdrawiam
waldus
 
Do góry