LE40C650 - jaki następca?

darus75

Member
Witam!

Mam prośbę, jakbyście mogli pomóc mi w wyborze TV 46". "Przesiadam" się z LE40C650 i ostatnio wpadł mi w oko UE46F7000, ładny design itp. Kupiłem go, podłączyłem i..... masakra. 4 dni 'bawiłem" się ustawieniami obrazu i za każdym razem stwierdzałem że mój LE.... ma przyjemniejszy obraz do oglądania.
Zależy mi przede wszystkim na obrazie. Kupiłem tego (UE46F7000) praktycznie w ciemno - jak Samsung to samsung, niestety ustawiałem go 4 dni i oddałem do sklepu.... Nie wiem teraz jaki TV 46" wybrać, żeby był nowoczesny i miał obraz podobny do LE, już może niekoniecznie lepszy.... Myślałem teraz o Panasie TX-L47FT60 ale teraz wiem, że muszę to przemyśleć by potem znowu nie mieć problemu.
W UE46F7000 nie podobały mi się kolory, takie stonowane - twarze były takie rozmyte, bez ostrości. Przeanalizowałem wszystkie ustawienia i poddałem się....
 

pavio

New member
Witam!

Mam prośbę, jakbyście mogli pomóc mi w wyborze TV 46". "Przesiadam" się z LE40C650 i ostatnio wpadł mi w oko UE46F7000, ładny design itp. Kupiłem go, podłączyłem i..... masakra. 4 dni 'bawiłem" się ustawieniami obrazu i za każdym razem stwierdzałem że mój LE.... ma przyjemniejszy obraz do oglądania.
Zależy mi przede wszystkim na obrazie. Kupiłem tego (UE46F7000) praktycznie w ciemno - jak Samsung to samsung, niestety ustawiałem go 4 dni i oddałem do sklepu.... Nie wiem teraz jaki TV 46" wybrać, żeby był nowoczesny i miał obraz podobny do LE, już może niekoniecznie lepszy.... Myślałem teraz o Panasie TX-L47FT60 ale teraz wiem, że muszę to przemyśleć by potem znowu nie mieć problemu.
W UE46F7000 nie podobały mi się kolory, takie stonowane - twarze były takie rozmyte, bez ostrości. Przeanalizowałem wszystkie ustawienia i poddałem się....

Przeskakujesz tylko 6 cali?:) Mam ten sam problem ale celuję w 55 cali może F6500 lub H6400.
A C650 faktycznie ma cudowny obraz:)
 

darus75

Member
Zmieniłem trochę wystrój w pokoju i stwierdziłem że C650 jest za mały. Poza tym F7000 ma ładny design, ta cienka ramka - kosmos wręcz. Bardzo ładnie prezentował się w pokoju jak był wyłączony. Niestety obraz dla mnie jest najważniejszy. Przy C650 prawie nic nie trzeba robić i obraz jest taki że aż chce się oglądać więc inwestując 4 klocki powinienem też się zachwycać obrazem, chyba że czasy się zmieniły i multimedia są ważniejsze....
 

SMAUG

New member
Sam mam jescze w sypialni LE40C650 ale nie sądziłem że ma lepszy obraz od Samsungów z serii 7000. ;-)
 

harryt

New member
Sam mam jescze w sypialni LE40C650 ale nie sądziłem że ma lepszy obraz od Samsungów z serii 7000. ;-)

Kolega darus75 chyba trochę przesadza. Trafił może na felerny egzemplarz albo coś namieszał gwiazdką w dekoderze. Sam stałem przed takim samym wyborem i wybierając TV uznałem, że godnym następcą C650 jest seria F7 lub 8. Mało tego mam ten sam turbodekoder. Mogę tylko stwierdzić, że obraz jest naprawdę wysokiej jakości (oczywiście na programach HD) i jednak przewyższa ten z C650. Kolory są żywe i świetnie separowane (lubię obraz żywy i kontrastowy), co do ostrości to jest to pierwszy telewizor z 9-ciu dotąd posiadanych, w którym obniżyłem ostrość.
Może kolega ogląda na SD co by tłumaczyło takie odczucia - większy ekran, większe rozmycie.
Poza tym w mieszkaniu nadal stoi C650 więc mam porównanie na żywo.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Stoje przed tym samym dylematem. Chwale swojego C650 ale przydaloby sie z 50 cali. Ja stanalem przed wyborem Sony 50w829b, plazma panasa vt60 lub cos z serii h ale cienko narazie z nimi w sklepach... Moze h6700, ewentualnie f8000 ale w rozsadnej cenie jest tylko w wersji 46 cali a to troche malo... Chyba wezme sony...
 

SMAUG

New member
LE40C650 u mnie zaskakująco dobrze wypadł z konfrontacji St60 rodziców.
Osobom którym podobają się bardzo żywe i bez kalibracji cukierkowe kolory Samsunga np Sony W829 może zupełnie nie podejść. Ma on zdecydowanie bardziej stonowany obraz.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
To nie pierwsza opinia dot porownania jakosci starych serii i nowych tv.
Napakowali w tv bajerow a zapominaja o tym co najwazniejsze.
 

darus75

Member
Kolega darus75 chyba trochę przesadza. Trafił może na felerny egzemplarz albo coś namieszał gwiazdką w dekoderze. Sam stałem przed takim samym wyborem i wybierając TV uznałem, że godnym następcą C650 jest seria F7 lub 8. Mało tego mam ten sam turbodekoder. Mogę tylko stwierdzić, że obraz jest naprawdę wysokiej jakości (oczywiście na programach HD) i jednak przewyższa ten z C650. Kolory są żywe i świetnie separowane (lubię obraz żywy i kontrastowy), co do ostrości to jest to pierwszy telewizor z 9-ciu dotąd posiadanych, w którym obniżyłem ostrość.
Może kolega ogląda na SD co by tłumaczyło takie odczucia - większy ekran, większe rozmycie.
Poza tym w mieszkaniu nadal stoi C650 więc mam porównanie na żywo.

No właśnie, tak szczerze liczyłem że może odezwie się ktoś kto też przesiadł się z C650 na F7000.
Oglądam właściwie prawie tylko programy w HD (NC+). Obraz w F7000 był bardziej szczegółowy niż w poprzedniku ale kolory dla mnie były jakieś takie "mdłe". Czytałem w necie opinie, ustawiałem obraz, kolory nie podobały i się. Też lubię obraz żywy i kontrastowy, przyzwyczaiłem się do takiego obrazu.
Może trafiłem na jakąś wadliwą sztukę - wziąłem go z wystawy, był już ostatni w sklepie....
 

tdx

New member
Bez reklam
ja miałem 32B650 >> 40D7000 (wygrał z GT30 bo to miał być jako 2 monitor i konsola) >> 46F6500 wszystko z odległości (0,8-1,2m)

na 32" dobrze wyglądał SD z vetry
na 40" dobrze wyglądał 720p z Toutube


C650 kontrast ~3000:1/ 341,8 cd/m2 /
F7000 kontrast ~3200:1/ 410 cd/m2 /

poziom czerni ten sam.
Matryca była Samsunga czy AUO?
 

darus75

Member
ja miałem 32B650 >> 40D7000 (wygrał z GT30 bo to miał być jako 2 monitor i konsola) >> 46F6500 wszystko z odległości (0,8-1,2m)

na 32" dobrze wyglądał SD z vetry
na 40" dobrze wyglądał 720p z Toutube


C650 kontrast ~3000:1/ 341,8 cd/m2 /
F7000 kontrast ~3200:1/ 410 cd/m2 /

poziom czerni ten sam.
Matryca była Samsunga czy AUO?

Nie wiem jaka tam była matryca...
 

darus75

Member
Sam jestem zaskoczony swoim spostrzeżeniem, chciałem sobie zrobić prezent na zająca, a po odpaleniu go stwierdziłem że mam kłopot....
Mój ojciec ma UE40B7000, kolega UE40B6000 i te obrazy w nich są takie, że aż chce się je oglądać...
Może powinienem poszukać TV z serii C7000 z rynku wtórnego, tylko biorąc pod uwagę fakt, że dzisiejsza elektronika nie jest na lata to w każdej chwili może paść np matryca....
 

darus75

Member
Może ktoś ma jakiś pomysł co do nowego modelu TV tylko większego, zastanawiam się nad panasem TX-L47FT60, ma ktoś z nim jakieś doświadczenie?
 

darus75

Member
Muszę poczytać o matrycach, nie znam się na tym. Patrzę tylko czy obraz mi się podoba czy nie. IPS to znaczy gorsza matryca czy lepsza?
 

tdx

New member
Bez reklam
model o którym pisałeś TX-L47FT60 to IPS od LG jasność 120 cd /m2 czerń 0,118 cd/m2 i kontrast ok 1200:1...
IPS ma lepsze kąty ale skoro ma to być coś lepszego niż C650 to radzę czegoś szukać na VA/PSA
 

SMAUG

New member
Tym Panasonikiem będziesz jeszcze bardziej rozczarowany nić f7000.
FT60 ma żenujący niski kontrast i poziom czerni jak zresztą w wiekszości telewizorów na IPS.
 
Do góry