LE40C650 - firmware i kodowanie napisow

Q

quosek

Guest
Czesc
Dzisiaj kupiłem powyższego Samsunga i na razie mam 2 pytania, do których odpowiedzi nie udało mi się nigdzie znaleźć:
1) Jakie powinno być kodowanie napisów, by TV ładnie łykał polskie znaki ? Bawiłem się mDVD i kodowaniem: cp1250, iso8859-2, utf-8, utf-7 i o ile nigdzie się nie pomyliłem w kodowaniu to nigdzie nie było poprawnych znaków
2) Na stronie samsunga (pl) jest firmware z 14.04.2010, ale jest opisany jako English. Czy mając polską wersję (z polskim menu, na którym niestety mi też zależy, więc nie chciałbym go stracić) mogę nim upgradować bez utraty polskiego menu ?
3) Czy gdzieś jest changelog firmwaru ?Czy po prostu upgradujemy wszystko jak leci bez różnicy czy to potrzebne czy nie.

Z góry dzięki za odpowiedzi
 
Q

quosek

Guest
To chyba instrukcji nie czytales ;)
Pilotem zmieniasz system kodowania znakow i wtedy sa polskie litery. Odsylam do tematu o C650.
z tego co widzialem to nie jestem jedynym, ktory nie byl w stanie w instrukcji znalezc interesujacej go informacji ;)
dla potomnosci - podczas odtwarzania filmu wybrac tools i potem ustawic napisy na europe srodkowa

pozostaje drugie pytanie - czy moge bezpiecznie upgradowac firmware wersja, ktora jest na stronie samsunga i jest opisana jako "english" (czy tez ten upgrade spowoduje utrate polskiego menu)
 

variatiel

New member
A ja mam problem. Mianowicie upgrade'owałem firmware, ale napisy ciągle nie są odtwarzane, anie scalone z filmem ani w osobnym pliku .txt (filmy są dvix i xvid). Przycisk subt. jest niedostępny, a w menu tools nie ma napisów ani nic podobnego. W menu wybrany język polski. Mam TV od paru dni i może to wada techniczna. Filmy są z pendrive'a. Oczywiście filmy odtwarza bezproblemowo. Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Q

quosek

Guest
masz wyraznie w instrukcji napisane jakie rozszerzenie pliku z napisami to jaki typ napisow
z tego co pamietam to .txt to mDVD (czyli te z {} )
ogolnie ja uzywam napisow w .srt - jest darmowy programi tosrtconverter, ktory przerabia wszystkie napisy z wybranego katalogu (dowolny typ napisow) do formatu srt - polecam
 

Ziolo87

New member
Spróbuj umieścić film i napisy w jednym folderze, tak samo nazwane.
Format napisów .srt albo .txt ( z {} nawiasami ).
Ja używam BestPlayer do przekonwertowania napisów.
Pozdrawiam
 

machiavellimind

New member
Czesc
Dzisiaj kupiłem powyższego Samsunga i na razie mam 2 pytania, do których odpowiedzi nie udało mi się nigdzie znaleźć:
1) Jakie powinno być kodowanie napisów, by TV ładnie łykał polskie znaki ? Bawiłem się mDVD i kodowaniem: cp1250, iso8859-2, utf-8, utf-7 i o ile nigdzie się nie pomyliłem w kodowaniu to nigdzie nie było poprawnych znaków
2) Na stronie samsunga (pl) jest firmware z 14.04.2010, ale jest opisany jako English. Czy mając polską wersję (z polskim menu, na którym niestety mi też zależy, więc nie chciałbym go stracić) mogę nim upgradować bez utraty polskiego menu ?
3) Czy gdzieś jest changelog firmwaru ?Czy po prostu upgradujemy wszystko jak leci bez różnicy czy to potrzebne czy nie.

Z góry dzięki za odpowiedzi

ja ponawiam pytanie nr 2 bo nie widze nigdzie odp.
można upragdować angielską wersje bez straty polskiego menu?
 

bodzio3333

New member
Trochę dawno nikt tu nie zaglądał ale wydaje mi się, że pytanie, które zadam powinno pasować do tematu.
Korzystam z telewizji cyfrowej UPC z kartą Cl+ ale niestety jak wchodzę np. w guide nie ma tam polskich znaków tylko "krzaczki".
Proszę o jakąś radę i pozdrawiam.
 

astacus89

New member
Cześć wszystkim.
Mam problem, telewizor przestał wyświetlać napisy .srt i nie wykrywa urządzeń podpiętych pod USB.. Próbowałem aktualizować tv online ale nie wykrywa nowych wersji oprogramowania, a ostatnia jest z 2010 roku.
Wie ktoś w czym może być problem?
Dodam tylko, że wszystko dobrze działało, ale parę dni temu nagle przestało :/
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

sephirotdnf

New member
Ściągnij oprogramowanie ze strony Samsunga na USB i sflashuj ręcznie.
Mi też nie wykrywał a okazało sie że jest i to całkiem nowsze.
Nagle przestało mi zrywać filmy i resetowac telewizor jak sobie nie radził z mocno skompresowanymi flmami ;)
Wcześniej raz na parę filmów mkv/avi w HD/FullHD się zwiesił, a teraz odpuac córa ogląda w kółko bajki od kilku dni i jeszcze ani jednej zwiechy :D

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry