le40c630 - najlepsze ustawienia - help !

ridee

New member
Witam serdecznie wszystkich,

Pisze do was z gorącą prośbą o pomoc.
Moi dziadkowie sprawili sobie właśnie dzisiaj Samsunga le40c630 i... wszystko jest niby ok, ale ustawienia telewizora są jak na razie (fabryczne) BARDZO SŁABE. KOntrast masakryczny (czerwień wali po oczach) i ten teatralny obraz (jak w teatrze telewizji - filmy są tak ostre, że postacie wyglądają nienaturalnie)

Powiedzcie prosze jakie są najlepsze ustawienia do tego telewizora jeśli chodzi o kolory i kontrast i jak pozbyć się tego cholernego efektu "teatru". To bardzo dla mnie istotne, bo jak na razie to są bardziej podłamani niż szczęśliwi nowym zakupem...

Pozdrawiam
 

cureman

Active member
Bez reklam
Czasami nie rozumiem ...po to kupujemy nowe tv aby własnie kolory i obraz był żyleta .Efekt teatru (ja osobiście go uwielbiam w filmach)wyłącz w opcjach obrazu LED TV dajesz na OFF .
 

darken

New member
Nie rozumiem dlaczego tak piszesz ja osobiscie uzywam fabrycznego ustawienia naturalny i jestem z niego bardzo zadowolony na moim c650. Prubowalem ustawien podanych na tym forum jak i na innych i te mi najbardziej pasuje - ale to kwestia gustu. Moze przestaw z opcji dynamiczny na inna :p
wyłącz w opcjach obrazu LED TV dajesz na OFF . - nie wiem co to za opcja i skad ja wzioles ale jak kolega napisal ma tv z seri c630 bez podswietlenia led a itak wydaje mi sie ze nie ma takiej opcji - pewnie chodzi o 100Hz motion plus - ta opca daje mozliwosc regulacji tego teatru jak to ladnie nazywamy :)
pozdrawiam
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego tak piszesz ja osobiscie uzywam fabrycznego ustawienia naturalny i jestem z niego bardzo zadowolony na moim c650. Prubowalem ustawien podanych na tym forum jak i na innych i te mi najbardziej pasuje - ale to kwestia gustu. Moze przestaw z opcji dynamiczny na inna :p
wyłącz w opcjach obrazu LED TV dajesz na OFF . - nie wiem co to za opcja i skad ja wzioles ale jak kolega napisal ma tv z seri c630 bez podswietlenia led a itak wydaje mi sie ze nie ma takiej opcji - pewnie chodzi o 100Hz motion plus - ta opca daje mozliwosc regulacji tego teatru jak to ladnie nazywamy :)
pozdrawiam

O to przepraszam ..chodziło mi o opcje 100hz aby dał na off .
 

ridee

New member
Witam :)

W motion plus zmienilem ustawienia na 8 w górnym pasku i 1 w dolnym (tak miałem na swoim samsungu 651 i jest ok) . Lubię jak obraz jest jak żyleta, ale postacie muszą ruszać się naturalnie, a nie jak roboty, a tak własnie było szczególnie na filmach na kanałach TVN, POlsat , HBO czy Canal+ i było to nie do zniesienia

Pytam się was za to o jak najlepsze ustawienia kolorów i kontrastów do tego telewizora bo na ustawieniach "naturalny" biel jest w miare ok ale kolory walą po oczach niesamowicie i aż oczy bolą.

Chciałem podpytać jakie ustawienia wy macie
 
Do góry