LE40B650 nowy firmware

Andrzej RATM

New member
Witam ! Od 2 tygodni cieszę się nowym telewizorkiem Samsunga. Odbiornik jest rewelacyjny, ale... nie odczytuje wszystkich pików audio-wideo, zresztą trudno aby czytał, to nie PCet przecież ! Postanowiłem wobec tego zaciągnąć najnowsze oprogramowanie ze strony producenta, bo było nowsze i sam się przekonać czy nieodczytywane pliki zaczną funkcjonować (tylko i wyłącznie z ciekawości). Niestety pliki które nie funkcjonowały nie funkcjonują nadal. Odbiornik krzyczy o braku kodeków. Pytanie - czy istnieje jakiś sposób wrzucenia samych kodeków ? Wydaje mnie się, że jest to niemożliwe, ale mogę się mylić.

Druga kwestia bardziej mnie interesująca dotyczy funkcjonowania internetu w powyższym modelu. Oczywiście funkcjonuje, ale po aktualizacji softu zmianie uległy aplikacje. Był serwis youtube oraz accuweather. Obecnie tylko przeglądarka yahoo - beznadziejna zresztą. Czy jest możliwe dodawanie aplikacji obsługujących internet w tym modelu ? Czy jest on nierozerwalnie połączony z wersją zainstalowanego softu ? Dzięki za odp. Pozdr Andrzej
 

KarbaHD

New member
Andrzej RATM napisał:
Witam ! Od 2 tygodni cieszę się nowym telewizorkiem Samsunga. Odbiornik jest rewelacyjny, ale... nie odczytuje wszystkich pików audio-wideo, zresztą trudno aby czytał, to nie PCet przecież ! Postanowiłem wobec tego zaciągnąć najnowsze oprogramowanie ze strony producenta, bo było nowsze i sam się przekonać czy nieodczytywane pliki zaczną funkcjonować (tylko i wyłącznie z ciekawości). Niestety pliki które nie funkcjonowały nie funkcjonują nadal. Odbiornik krzyczy o braku kodeków. Pytanie - czy istnieje jakiś sposób wrzucenia samych kodeków ? Wydaje mnie się, że jest to niemożliwe, ale mogę się mylić.

Druga kwestia bardziej mnie interesująca dotyczy funkcjonowania internetu w powyższym modelu. Oczywiście funkcjonuje, ale po aktualizacji softu zmianie uległy aplikacje. Był serwis youtube oraz accuweather. Obecnie tylko przeglądarka yahoo - beznadziejna zresztą. Czy jest możliwe dodawanie aplikacji obsługujących internet w tym modelu ? Czy jest on nierozerwalnie połączony z wersją zainstalowanego softu ? Dzięki za odp. Pozdr Andrzej

Zrobiłem to samo, co ty z ciekawości, o brakujące kodeki można się tylko modlić, kolega z forum pisał w tej sprawie do Samsunga UK, z odpowiedzi wynikało tylko jedno - nic w chwili obecnej. Wspomniałeś o youtube i accuweather, można je przywrócić w prosty sposób, przywracając ustawienia fabryczne - przytrzymać na 20s (do monitu) przycisk EXIT, (pamiętaj, że stracisz jednak zapisane programy).

Pozdr
 

Andrzej RATM

New member
Odnośnie accu weather i youtube, rozwiązałem problem ich braku po aktualizacji. Dzięki jednak za podpowiedź. Tv ciągle testuję, ściągając co chwila nowe pliki z netu również te w hd ;) Z tego co zauważyłem większość w 720p działa bezproblemowo w przeciwieństwie do 1080i. Być może to tylko czytsty przypadek. Trudno mi powiedzieć, zbyt krótko testuje mojego Samsunga. Ostatnio w sobotę, postanowiłem pobawić się trochę DVB-T. Jako że we Wrocławiu brak jest nadajnika cyfrowej naziemnej, miałem szansę prób odbioru z nadajnika w Śremie. Poszło... krótko mówiąc - daje radę, choć multipleks nadawany jest tylko w SD.
 
Do góry