LE40A856 kontra sony Z4500 co wybrać

raven211

New member
Witam.
W dziedzinie tv lcd nie mam doswiadczenia, staje obecnie przed problemem kupna tv, interesuje mnie 40 -42", do ogląddania z odległości 2,5 - 3 m, do pomieszczenia dość jasnego, sygnał z cyfry+, zastosowanie nie tylko do ogladania programów w Hd ale takze do programów w jakości w której większość programów jest nadawana (typu TVN, polsat itp.). zastanawiam sie miedzy wyborem samsunga le40A856 a droższym sony Z4500,
doradzcie co wybrać a moze ma ktoś jakiś lepszy pomysł.
dzieki
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Ja już prawie byłem zdecydowany na 856 (46-52") ale informacje o słabym SD trochę mnie powstrzymały - kusi cały czas jego cienkość. Niestety brak dobrego testu tego telewizora w sieci. Teraz bardziej skłaniam się do W4500 i chyba ten TV jest odpowiedni do konkurowania z 856. Z4500 to już półka wyżej. Jeśli masz taki dylemat to ja bym brał Sonego ma 200Hz i podobno lepszy SD + wieszak i 5 lat gwarancji.
Jeżeli kasa ma znaczenie i chcesz trochę przyoszczędzić to może W4500 albo W4720 (w saturnie kosztuje 4500,- zł na 30 rat bez odsetek).
 

krz123

New member
Trudny wybór

Mam ten sam problem. Jak dla mnie oba mają mankamenty:
SAMSUNG - nie jest w pełni zgodny z wymaganiami UKE - ma MPEG4 (h.264) lecz nie ma dźwięku E-AC-3 (Dolby Digital Plus)
SONY - nie posiada możliwości odtwarzania DIVX z USB lub przez sieć Ethernet.

Dodatkowo gwarancja na SONY to 5 lat, na SAMSUNGA znacznie krótsza.
 

krz123

New member
Może dopowiem dlaczego napisałem o tym DIVX. Otóż SAMSUNG odtwarza nie tylko DIVX, lecz także .avi i .mp4 w kompresji h.264 i Full HD (tego nie potrafią nagrywarki).
 
Do góry