LE40A856 a odtwarzanie filmow HD po DLNA ???

gsq

New member
Witam,
na poczatku chcialem przeprosic jesli zle umieszczam temat, ale tego tu jest na serio tak duzo ze ciezko umiejscowic zeby idealnie to pasowalo..tymbardziej ze moje pytanie nie dotyczy tylko jednego tematu.. To moj 1szy post takze prosze tez o wyrozumialosc. I gdyby sie tez ktos znalazl i chcial odp tylko po to zeby mnie upomniec to tez niech sobie daruje :) Przypuszczam ze na niektore odp w moim temacie znajduja sie juz na forum, ale za duzo tego jest zeby ktokolwiek nowy, mogl to wszystko ogarnac...

jesli chodzi o moje pytanie:
mam TV 40A856, w ktorym jest mozliwosc podlaczenie komputera przez LAN, ktos orientuje sie czy jest mozliwosc odtwarzania filmow hd ? wg opisu producenta tv odtwarza formaty mpg, mpeg w kodekach h264, mpeg-4. ale nigdzie nie moge znalezc takiego filmu, tak 'zrobionego'.. albo jest .mkv, albo .mp4 (co odtwarza ps3, ale zeby tam to nagrac to przydaje sie juz nagrywarka bluray), albo .m2ts (to chyba typowy format bluray?). Serio mowiac tez sie juz gubie w tych formatach, kodekach itp.. Musze dodac ze zalezy mi na 'prawdziwej' jakosci hd..bez konwersji, 'pakunku'.. Mam do dyspozycji PS3, DLNA. W jaki sposob uda mi sie osiagnac cel? Czyli ogladanie filmu w rozdzielczosci HD, badz FULL HD..

Mam nadzieje ze sie to komus bedzie chcialo przeczytac :) czekam na wszelkie sugestie, rady, pomoc..

pozdrawiam,
gsq
 

drummer44

New member
jak to zrobiłeś?

Witam.
Mam może naiwne pytanie ale nie mogę sobie poradzić. Jak udało Ci się połączyć ten telewizor z komputerem?
Ja próbuję poprzez router linksysa, mam windows vista i komputer wogóle nie widzi telewizora. Możesz mi napisać jakie czynności należy po kolei wykonać? Byłbym bardzo wdzięczny!!!:D
Pozdrawiam i zgóry dziękuję.
 

misiukosta

New member
drummer44 napisał:
Witam.
Mam może naiwne pytanie ale nie mogę sobie poradzić. Jak udało Ci się połączyć ten telewizor z komputerem?
Ja próbuję poprzez router linksysa, mam windows vista i komputer wogóle nie widzi telewizora. Możesz mi napisać jakie czynności należy po kolei wykonać? Byłbym bardzo wdzięczny!!!:D
Pozdrawiam i zgóry dziękuję.

mam ten sam problem - mam router dlinka - wymieniłem na inny i nadal to samo - komp nie widzi telewizora - czy udało Ci się jakoś to rozwiązać (XP)
 

misiukosta

New member
już sobie poradziłem - powód był banalny - ESET - gdyby ktoś miał podobny problem - wyłączyć firewalla
 

rybak02

New member
Krótka instrukcja, w przypadku pojawiajacych sie problemów.
Cytat:
" 1. Podlanczanie TV do routera. Router musi mieć uruchomiony serwer DHCP, a w TV trzeba wybrac automatyczna konfiguracje polaczenia. Zwykle w ciagu kilku minut TV sie konfiguruje i pomyslnie przechodzi testy. W razie gdyby coś nie chcialo zadziałać to polecam "restart" TV/rotera.

2. Instalacja software na PC. Bardzo prosta z CD uruchamiasz program instalacyjny i po chwili serwer dziala.

3. Serwer działa cały czas w tle. A do konfiguracji używamy Samsung PC Share Manager'a do którego skrót bedzie na pulpicie

4. Pierwsze co należy zrobić zaraz po uruchomieniu PC Share Managera to wybrać w menu głównym -> Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Pojawi się okno gdzie bedzie lista TV podłączonych do naszej sieci. Przy wybranym TV należy wcisnąć przycisk [POTWIERDZ]

5. Dodawanie katalogów z multimediami. Bardzo proste. Wybieramy katalog w lewym okienku i klikamy w "ikonke folderu podlaczonego do sieci z zielonym haczykiem"

6. Gdy juz spożądzimy listę udostępnionych folderów należy kliknąć ikonkę "Ustaw zmieniony stan" - taka biala karteczka ze strzalkami Teraz uwaga. Zaleznie od tego ile plikow chcemy udostepnic ta operacja moze potrwac dosc dlugo. Moze sie nawet wydawac ze komputer sie zawiesil. Nie wpadac w panike.

7. Dostep do multimediow w TV. Jezeli wszystko bedzie ok to uruchamiamy Playera w TV. Mozna to zrobic wciskajac na pilocie przycisk [Media.P] lub [Source] a nastepnie wybierajac DLNA pod ktorym wykryty jest Wise Server na naszym PC. W Playerze mozna tez w kazdej chwili wybrac nasz komputer przy uzyciu CZERWONEGO przycisku na piocie.

8. Pojawi sie okno Playera, gdzie wybieramy np Video, pozniej wybrany plik. Dalej juz powinno byc ok. Szkoda tylko ze Wise Server nie zachowuje podzialu na foldery jaki mamy na komputerze. Tzn wszystkie pliki filmowe sa dostepne zaraz po wejsciu w opcje Video w Playerze. "

cytat z kopiowano z forum hdforum, autor tekstu MR1979

U mnie już działa.
 

k0sa

New member
4. Pierwsze co należy zrobić zaraz po uruchomieniu PC Share Managera to wybrać w menu głównym -> Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia. Pojawi się okno gdzie bedzie lista TV podłączonych do naszej sieci. Przy wybranym TV należy wcisnąć przycisk [POTWIERDZ]
co zrobić gdy mojego TV nie ma na tej liście?
Telewizor: SAMSUNG LED UE46B8000, wszystko robione jest tak samo.

edit
//Wszystko już działa.
 
Ostatnia edycja:

wiesław57

New member
bea rutera

k0sa napisał:
co zrobić gdy mojego TV nie ma na tej liście?
Telewizor: SAMSUNG LED UE46B8000, wszystko robione jest tak samo.

edit
//Wszystko już działa.
internet mam połączony do kompa bezpośrednio na kartę w kompie,
i teraz jak mam podłączyć tv(ue40b7000)
zainstalowałem tego softa na kompie , udostępniłem pliki,
program nie widzi tv, acha zainstalowałem nową kartę sieciową aby miał gdzie podłączyć gdzie tv, łącze ja z tv skrętką i nic z tego nie wynika
 

cici

New member
powedzcie mi prosze bo podłączyłem dysk sieciowy z dlna wrzuciłem film co chodził z usb, a po sieci krzyczy ze kodek jest nieobsługiwany, dlaczego?
 
Do góry