LE37R81B? Dobry wybór?

robert72

New member
Proszę o pomoc w wyborze TV! Mam na myśli TV w cenie do 4000 zł. Czy ten model co w temacie to dobry wybór? Sygnałek oczywiście ze zwykłej kablówki. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów! Robert.:grin:
 

qazina

New member
Witaj
Mogę Ci napisac o moich - niewielkich co prawda jeszcze - odczuciach.
Telewizorek (37R81B) mam od tygodnia. Po rozpakowaniu i załączeniu byłem bardzo zaskoczony - pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się tak dobrej jakości. Może to z powodu zbyt dużej ilości przeczytanych postów i opinii miałem pewne obawy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości (wiadomo w sklepie wygląda ładnie gdy zapuszczą jakieś DVD lub kanał HD ale już przy zwykłej antenie TV naziemnej wyglądało to dośc kiepsko). Kanały z C+ są bardzo, bardzo ładne i to nie tylko bajki. DVD w załeżności od jakości - dodam iż większośc moich filmów to Divixy - też prezentują się dobrze. Najbardziej obawiałem się podłączenia TV naziemnej i tu było największe zaskoczenie - wyglądało to o niebo lepiej niż w sklepie. Nie był to rzecz jasna obraz kryształ ale z pewnej odległości wyglądało to naprawdę przezwoicie (przyzwoicie jest już z około 2m - ja oglądam z około 3,5 -4m). Komputer przez kabelek HDMI - DVI niezapomniane wrażenia z gier. Ogólnie naprawdę dobra jakośc za chyba przezwoitą cene (zapłaciłem 3800). Były też i pewne "niedociągnięcia". Po włączeniu TV okazało się iż jeden głośnik strasznie brzęczy. TV kupiłem w piątek i przez weekend męczyłem się z niesprawnym głośnikiem. W poniedziałek zadzwoniłem na serwis i tu kolejne zaskoczenie. We wtorek czyli po niecałych 24h był u mnie serwis i usunął usterkę (okazało się iż na głośniku leżała jakaś luźna śrubka) teraz już wszystko działa aż miło. Dobrze wiedziec iż serwis sprzętu który kupiłem działa tak sprawnie.
To chyba na tyle - jeśli moja skromna opinia pomoże Ci w wyborze Tv bedzie mi miło - ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i powtórze to co na początku zaskoczył on mnie bardzo pozytywnie.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
ja mam tez ten tv tyle ze R82. Jak dla mnie rewelacja nie ma co dyskutowac. Do 4000 tys. bardzo dobry wybor
 

robert72

New member
No i kupiłem tyle tylko, że LE40R82B (sklep int. cena 4400) Jestem trochę zaskoczony tzn lipa. Nie wiem czy matryce się może różnią (mam na myśli 32, 37, 40)? Sygnałek z UPC obraz jakby rozmazany nawet z 4m, jedynie Polsat jakoś jakoś. Próbowałem chyba wszystkiego! Zacząłem od reg. suwaczkami - mała zmiana, dalej dvd podłączone za pomocą EURO (miałem wybór euro-czincz) - troszkę lepiej ale obraz gdzieś się rozmazuje (brak ostrości), dalej komputerek laptopik z rozdzielczością 1024/768 i co? podobnie do dvd. Jest mi trochę smutno :confused:. Nie mam dobrego źródła żebym mógł sobie sprawdzić swoje LE. Może to być wina UPC? (prawie na każdym programie mam jakieś delikatne odbicia a dziwne bo kilkunasto letni SONY 21 obraz żyleta!) za słaby sygnałek do LCD? Czy telewizorek za dużo myśli bo musi przecież przeskalować obraz do HD nie mam pojęcia!
Zastanawiałem się już nawet nad n-ką bo podobno dekoder skaluje sygnał SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i). Dajcie mi jakąś radę! Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 37 R 82 - do gier , komputera - jest super bez dyskusji.
Do sygnałów SD - róznie. Jeśli masz dobry sygnał - to opinie są dobre, ale przy słabym sygnale jest kaszanka.
Wiekszą płynność mają Sharpy 37 i JVC 37" . Mają szybsze matryce , lepsze skalowanie - oczywiście mowa o sygnałach SD.
 

shinay

New member
robert72 napisał:
Może to być wina UPC? (prawie na każdym programie mam jakieś delikatne odbicia a dziwne bo kilkunasto letni SONY 21 obraz żyleta!) za słaby sygnałek do LCD?

dziwne - ja tez mam upc na 37" i jestem b zadowolony zadnych odbic
nawetbym powiedzial zyletka i moge lookac z bliska kazdy program
(moze cos cie zakluca, a moze jakos nie tak ustawiles programy itp..)

komputer podlacz po rordzielczosci natywnej (1360) na nizszych zawsze bedzie cos nie tak

jak napisal poprzednik do gier (x360) super bez dyskusji

ps.
a moze to sprawa przesiadki z 21" 4:3 na 40" 16:9 (to duzy skok) na poczatku obraz SD wydaje sie rozmyty nie ostry jakis rozpixlowany itp trzeba sie przyzwyczaic
 
Ostatnia edycja:

Marcin82

New member
Też mam 37 r82b-co do sygnalu z kablowki to rzeczywiście kicha, cyfra+ już calkiem co innego-obraz jest dobry a nawet bardzo dobry.
Co do konsoli też fajnie sie prezentuje choć podlączone mam tylko Wii to i tak fajnie to wygląda ( szczegolnie przeglądanie stron www)
 

robert72

New member
No nic! Pozostało mi zadzwonić do UPC i tak też zrobię! Niech przychodzą i podkręcają sygnałek, wtedy zobaczymy...Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Tak jak napisał kiki. Wszystko zależy jaki sie ma sygnał. W którymś topicu już pisałem , też mam UPC i jest bardzo dobrze, nie wspominając o sygnale z kompa i x360.
 

Gawra

New member
Decyzja o zakupie Samsunga LC37R82B juz prawie zapadla, ale pozostal dylemat;otoz w sklepie internetowym kosztuje 3809 itd...,natomiast w miejscowym AGD 4667zl. i zadnego upustu.
CZy ten tanszy telewizor jest innej jakosci-gorszy,moze z naprawy pochodzacy,lub zwrotow ,ect...,???
Czym ryzykuje, kupujac LCD w sklepie internetowym?? Jaki jest serwis i gwarancja ,tak zakupionego towaru??
Za odpowiedzi serdeczne dzieki skladam juz!!
Pozdrawiam

PS. A chyba najwazniejsze;Skapiec podaje rozne sklepy internetowe ktore z nich sa godne uwagi??
( mialem nieprzyjemne zatargi ,kiedy miast Samsunga ,przyslano mi monitor Samtrona ,uzasadniajac ,ze jest to,to samo?? - stad moje obawy.)
 

Gawra

New member
...,istotnie ,zadawalem podobne pytanie. Prawde powiedziawszy,czesc odpowiedzi znalazlem w linkach sponsorowanych .
Lecz ,gdyby znalezli sie dobrzy ludzie i podzielili sie swoim doswiadczeniem zakupienia TV w sklepie internetowym - bede wdzieczny!!
 

shinay

New member
"gdyby znalezli sie dobrzy ludzie"
no to sie znalazlem i ci napisalem..

kupilem 4 lcd
(32r72, 37r72 - x2, 37r81)
w internetowych sklepach (i inne sprzety)
agito i mixmedia - polecam
hoopla - nie polecam
pozdr
 
Ostatnia edycja:

paradoks1

New member
Gawra napisał:
...,istotnie ,zadawalem podobne pytanie. Prawde powiedziawszy,czesc odpowiedzi znalazlem w linkach sponsorowanych .
Lecz ,gdyby znalezli sie dobrzy ludzie i podzielili sie swoim doswiadczeniem zakupienia TV w sklepie internetowym - bede wdzieczny!!

Ja kuipiłem w MAX24 Za niewielką opłatą towar dostajesz do domu ,sprawdzasz na miejscu i jeśli jest ok płacisz kurierowi. Towar mi dostraczyli błyskawicznie.:eek:k:
 

Gawra

New member
Dzieki wielkie skladam Kolegom;shinay,paradoks1,mataman !!
Podane info.pozwala wnioskowac ,o agito tez slyszalem wiele dobrego!!
I chyba bede zamawial Samsunga 37..,
A tak na marginesie dodam,ze jestem userem(klubowivczem) innego forum,gdzie napisalem kilkaset postow i stwierdzam,ze to forum jest rownie sympatyczne i wielce pomocne,a to za sprawa w/w ludzi i nie tylko..,
Pozrdawiam!! Mateusz

PS> Z wielka satysfakcja przeczytal bym zdanie
kiki'ego - guru wiedzy o TV ( wsprawie Samsunga 37 R82B)
 
Ostatnia edycja:
Do góry