Le37a551

cronosik

New member
Witam, wiem że temat tego LCD był poruszany na forum już nie raz, ale czas leci a ten TV nie jest już najmłodszy. Jednak zainteresowałem się jego zakupem ze względu na promocje w euroRTVAGD gdzie można go kupić za 1890zł co wydaję się być atrakcyjną cena za panel 37 calowy fullHD.
I teraz pytanie do osób posiadających ten TV i osób mających pojęcie na temat LCD. Czy warto kupić ten TV będę go używał do n'ki i PS3, jaka jest różnica między nim a A656, jakie ma wady i jakie zalety. Dodam że przesiadam się z 2,5letniego 32"LCD 720p samsunga.
Pozdrawiam
 

przemty

New member
cronosik napisał:
Witam, wiem że temat tego LCD był poruszany na forum już nie raz, ale czas leci a ten TV nie jest już najmłodszy. Jednak zainteresowałem się jego zakupem ze względu na promocje w euroRTVAGD gdzie można go kupić za 1890zł co wydaję się być atrakcyjną cena za panel 37 calowy fullHD.
I teraz pytanie do osób posiadających ten TV i osób mających pojęcie na temat LCD. Czy warto kupić ten TV będę go używał do n'ki i PS3, jaka jest różnica między nim a A656, jakie ma wady i jakie zalety. Dodam że przesiadam się z 2,5letniego 32"LCD 720p samsunga.
Pozdrawiam
własnie dzis byłem w rtv i chciałem go wziasc na raty(30) ale pani powiedziała, - choc jej mowiłem ze na infolinii mi powiedziano ze ubezpieczenie jest dobrowolne- ze musze wziasc ubezpieczenie do tego lcd co przy tych ratach wyszlo 440 zł. co stanowi 1/4 ceny produktu, powiedziałem jej ze nie bede komus nabijał kasy za to ze sprzeda z ubezpieczeniem i wyszedłem...a specjalnie goniłem od siebie do Rzeszowa aby go kupic...:fool:
 

matroks

New member
cronosik,

Kupiłem tydzień temu na promocji w EURO AGD tak jak piszesz za 1890zł.

Po pierwsze to uważaj, bo u nich się najpierw płaci a potem pan idzie na magazyn po sprzęt. Za pierwszym razem (trzy tyg temu) przytargał umęczone pudełko (mimo zapewnień w kasie, że 'na magazynie jest fabryczna nówka' - specjalnie o to pytałem, bo w większości przypadków to mają w 'promocji' jedną sztukę ekspozycyjną...). Więc od razu proszę o rozpakowanie i bingo. Styropian połamany, ta biała gąbka w którą TV powinien być owinięty - potargana a na TV kurz i tłuste plamy po paluchach. Zrobiłem awanturę i zaproponowali mi zwrot. Owszem zrobili zwrot, ale kasę miałem zamrożoną na tydzień, bo jak jest jak zapłacisz kartą.

Ok, nie poddałem się, wzbogacony o doświadczenia zrobiłem drugie podejście. Tym razem kazałem przynieść pudło, dokładnie obadałem i dopiero wtedy poszedłem zapłacić.

Uważaj też, bo będą Ci wciskać drogą listwę 'antyprzepięciową', kabel HDMI za 150zł itd. TV w promocji, a co trzeba zarobią na Tobie na akcesoriach i pierdołach. Standardowy mechanizm. ('Pan kupuje taaaki dobry TV i podłączysz go pan na najtańszym kablu???' sic!)

O TV napisano wiele, ja korzystałem z opini na Ceneo, przy czym oczywiście w sposób krytyczny. Moim zdaniem zdecydowanie warto go kupić. Ja używam n-kę. Tak więc pilotem tylko włączam TV a resztę robię z pilota enki i wzmacniacza. Doktoryzowanie się na temat jakości i parametrów TV uważam za zbyteczne (wystarczy magisterium), kiedy jesteśmy uzależnieni od źródła sygnału. A tutaj oczywiście jest nienajlepiej, liczą się hasła 'cyfrowa jakość' 'dysk twardy 250GB' itp) a nie odpowiedni bitrate. Tak więc będziesz miał nieuchronnie perypetię sygnału SD na HD (przeskalowanie i pixeloza), szczególnie jak się naoglądasz jakiegoś dobrego HD i potem przerzucisz na SD. No ale na to nic nie poradzimy. Oglądając transmisje 'native HD' jestem pod wrażeniem i moim zdaniem nie trzeba lepszego TV, tylko znacznego polepszenia źródła reszty kanałów.

Moim zdaniem bardzo ważne jest że ten TV nie ma jakiejś cechy która cię wkurza na 'dzień dobry'. Ogólnie zgadzam się silnie z pozytywnymi opiniami z Ceneo, mniej z krytycznymi w stylu 'pilot przypomina rosyjską rakietę balistyczną' albo 'dźwięk mógłby być lepszy' (ja używam zwykłe stereo przez wieżę i jest bdb)


Nie wiem jak temat wygląda z PS3. Ja próbowałem podłączyć z PC przez HDMI i na razie jest źle ...zerknij na to (moja odpowiedź w poście 34366, bo jestem jeszcze świeży i nie mogę dawać linków).

Pozdrawiam.
 
Do góry