LE37A551, wejscie PC

Enstriel

New member
Witam.

Dzis dostalem nowy telewizor SS LE37A551 i mam maly problem z podlaczeniem go do PC. Wczesniej mialem LE32N71b i nie mialem zadnych problemow, ale teraz gdy polaczam go przez kabel [karta gfx]+[przejsciowka DVI-VGA]+VGA-VGA+[TV] dostaje pernamentne ghostowanie 'na prawo'. Tak to wyglada:
permaghost.png

Nie jest to artefakt wynikajacy ze zrobienia zdjecia, tak to dokladnie wyglada. Probowalem kalibrowac auto/manualnie, ruszac kablami ale nic nie pomoga.
Czego to moze byc wina? I czy da sie ewentualnie podlaczyc PC->TV przez kabel [PC]DVI-HDMI[TV]? Raz probowalem, ale ekran byl zle zeskalowany i nadmiernie wyostrzony, innymi slowy zly.

Karta to eVGA GF 8800GTS 512, nowe stery, odswierzanie i gama kolorow skonfigurowana poprawnie.
 

matroks

New member
Cześć,

Też mam LE37A551 i ten sam problem. Moje podłączenie to:

- grafika ATI 2600XT (2xDVI)

Do karty dołączona była przejściówka DVI > HDMI. Tak więc od przejściówki idę już do TV kablem HDMI i lipa. Obraz nie wygląda jak w natywnej rozdzielczości (tak jak na monitorze LCD19' byś ustawił 800x600, albo to co napisałeś 'nadmiernie wyostrzony', w zależności od ustawień w windowsowych właściwościach ekranu).

W ATI Catalyst Control Center mieszałem dwie godziny, wypróbowałem wszystkie warianty rozdzielczości, częstotliwości, interlaced/progressive itp. Bez pozytywnego rezultatu.

Teraz lecę na kablu VGA i obraz w 1920x1080 jest lepszy, jest mały ghosting i inne 'analogowe' artefakty.

Daj znać jak będziesz miał postęp w temacie.

Pozdrawiam.
 

11Solitary25

New member
Witam, miałem też coś takiego w Samsungu LE32B551 -jakkolwiek bym nie podłączał komputera lub xBoxa360 to obraz zawsze był kiepskiej jakości, jakby zbyt przejaskrawiony, zbyt ostry aż ziarnisty, na dodatek większość obiektów miała dodatkowy cień czy lekkie rozmycie w bok -szczególnie czcionki.
Kompa podłączałem poprzez kabel DVI->HDMI , konsole poprzez oryginalny kabelek HDMI Composite.
Rozwiązaniem okazało się "przekierowanie/ustawienie" aktualnie używanego Źródła (Source) na odpowiedni tryb monitora. Dla komputera podłączonego do HDMI2 należało przełączyć jego "nazwę" na typ PC lub DVI-PC. Różnica w jakości powala na kolana.

Wz. instrukcji -nie ma takiego opisu, jednak należy tak zrobić aby mieć pełne wykorzystanie standardu źródła.
Ogólnie : aby podłączyć PC należy podpiać się do HDMI3 (nazwa HDMI3/DVI) -w modelu LE32B551 zalecane HDMI3/DVI , w modelu LE32A551 zalecane HDMI2. Teraz w opcjach : MENU "Wejście" -> opcja "Edytuj nazwę". Pojawi się nam Menu z listą Wejśc. Wybieramy aktualnie podłączone wejście -dla nas HDMI3/DVI (bo tu podłączyłem komputer). Po wybraniu Wejścia pojawia się kolejna lista z trybami monitora -naszemu wejściu należy nadać tryb "PC" lub "DVI-PC" -zresztą poruszając się po tych nazwach monitor od razu będzie nas przełączał i na żywo zobaczymy różnice w jakości dla poszczególnych trybów.

Dla konsoli robimy identycznie -z Menu wybieramy nasze Wejście (np. HDMI1 lub CompositeHDMI), przypisujemy mu odpowiedni tryb -"Gry" lub "Composite" lub "Multimedia". Z konsolką dużo zależy jakim kabelkiem podłączamy oraz gdzie podłączamy :wink: PS. Dodatkowo dla GIER i KONSOL powinniśmy włączać w Menu Ustawienia -tryb GRY. Daje to lepsze efekty, barwę etc. specjalnie do gier i dynamicznych akcji. PS. Tryb GRY nie jest dostępny dla trybów PC , TV oraz Ext. (SCART).

Mam nadzieje że to pomoże... :)
 
Do góry