le37a551 czy 37lg5000 ?

psiaku

New member
Witam
Może posiada ktoś te modele i może doradzić mi co wybrać ? Myslę, nad wyborem pomiędzy tymi modelami chyba, że macie jakieś propozycje na 37' do 2500zł full hd.
Do tego chciałbym użytkować cyfre+ ( z programami hd) i ich niejszy tuner pod hd. Do tego czasem zobaczyć jakiś film na dvd.
jestem otwarty na wasze propozycje
 

magic79

New member
Chyba nie ma nad czym się zastanawiać.Oczywiście Samsung.Mam go od trzech tygodni i jestem zadowolony.Nawet kanały ze zwykłej zbiorczej anteny są przyzwoitej jakości.W tym tygodniu będę miał dekoder hd i sam jestem ciekawy jak cyfra będzie śmigała.
 

magic79

New member
PC nie podłączałem bo nie mam kabla,z Dvd jakość jest świetna.Jak będę miał dekoder hd to napisze swoje spostrzeżenia.
 

gasparon

New member
A dlaczego samsung ?

Ja mam ten sam problem
zamowielem dwa tv i nie wiem ktory odebrać ;)
czy LG 37lg5000 - cena 2270 czy samsunga le37a551 cena 2340 (roznica symboliczna)

lg ma niby wiekszy kontrast bo 50.000 : 1 samsung 15.000: 1 , i tuner DVB-T co prawda nie w polskim standardzie ale ma złącze do wrzucenia karty transkodera na pcmcia,

Wyglad jest dla mnie nieistotny własicwie oba sa czarne piano black itp
MOZE ktoś by rzetelnie porównal te dwa modele ??? które ma lepszy UI ( interface użytkownika ) lepsze złącza itp itd

Bo ja szczrze mówiąc nie mam pojecia który jest lepszy


Po przeczytaniu kilkudziesieciu wpisów na forum angielskiem dotarłem do info
ze model 37lg5000 ma pewna wade podobno zdaza sie calkowite zaciemnieni obrazu z powodu wadliwie dzialajacej funkcji ( intensyfikujacej czern)
 
Ostatnia edycja:

psiaku

New member
A więc tak dzisiaj byłem na małym rekonsansie :) w MM. Nie żeby kupić bo ceny mają z Marsa ( 3900-4200), ale żeby się bliżej przyjrzeć. I tak gościu który sprzedawał był od Lg - kw i bardzo mi zachwalał. Sygnał był podany z ichniejszej kablówki. Na LG obraz był taki sobie żeby nie powiedzieć słaby. Kontury trochę rozmazane a przy akcji ( piłka ręczna) nie szło poznać twarzy zawodników. Co do menu to ma bardzo rozbudowane. Dużo opcji pod swój gust włącznie z ustawianiem jasności obrazu w zależności od natężenia oświetlenia w pokoju. Niestety nie możan było podpiąć innego sygnału np. hdmi. ( za dużo roboty :twisted: )
Co do samsunga to był akurat 32' i podłączony pod hdmi - obraz żyleta. Naprawdę fajny.Niestety jak powyżej nie mozna było podłaczyć pod zwykła kablówkę, żeby zobaczyć różnicę.
Na razie mam jeszcze trochę czasu i pochodzę. Porównać nie można tych dwóch modeli ze względu na inne sygnały. Pozatym wiadomo, że w takich sklepach są też straty w nadawaniu sygnału i też trzeba wziąc poprawki na to.
 

gasparon

New member
Ja dzisiaj również popatrzyłem sobie na te dwa TV i mam następujące spostrzeżenia

LG 37lg5000 z sygnałem HD (discovery HD) w euroRTV bardzo mnie negatywnie zaskoczył, choć nie jestem pewny czy przypadkiem w tym sklepie sygnał ten nie jest jakoś "koślawo" rozdzielany, ale zauważyłem smużenia i takie przeciągające plamy ( one oczywiscie nie były bardzo widoczne ale zauważalne )

LE37a551 natomiast w Saturnie był podłączony do sygnału SD z kablówki ( dokładnie 4funtv leciało ) i niestety musze powiedzieć że obraz to klapa totalna - moze to wina przeskalowania i samego w sobie sygnału - ale na tym samym sygnale analogowym le32m86bd ( z 100 hz ) wygladał zdecydowanie lepiej

Menue Lg jest moim zdanie nowocześniejsze i lepiej rozwiązane od Samsunga, natomiast samsung ma złącze USB ( choć jesli ktoś ma kino odmowe z gniazdem USB to jest ono w sumie niepotrzebne )

Pilot LG wyglada znacznie lepiej ( taka faktura lekko skórzana ;) Samsung ma natomiast standardowy pilot
 

gasparon

New member
le37a551 - to porażka

PORAŻKA - kupiłem w końcu le37a551 - ale musze przyznać że zrobiłem błąd ;)
obraz na SD jest gorszy niż mozna było przypuszcać jedyna zaleta to że nie widać specjalnie smużenia ale poza tym straszna pixeloza, kolory sa nienaturalne i przesycone tam gdzie jest jaśniej nic nie widać ( obraz jest rozmazany i brak szczegółow i żadnymi ustawieniami nie można tego usunąć - szczególnie widać to na twarzach - których nie widać) zbyt duży kontrast, Plamy kolorów są tak przytłaczające ze szczegółów praktycznie nie widać . Czerń ujdzie jest OK tak samo jak skalowanie automatyczne z 4:3 na 16:9 obraz ujdzie nie widać rozciągniecia

Generalnie to straszna tandeta w porówaniu z moim starym sony 29" 16 latkiem gdzie obraz z sd był jak żyleta ( kablówka ASTER )

Menu jest również nieciekawe brak w nim logiki

Totalną porażką jest pilot - wyglada jak jakaś taniocha ze stadionu a nie pożądny pilot jak starsza seria ( taka kwadratowa )
Dzwięku nie spodziewałem sie rewelacyjengo i tak jest ;) ale mam kino wiec nie ma bólu wielkiego.

to na razie tyle bede testował dalej
Ale juz widzę ze zdecydowanie lepszy do SD byłby panasonic 37LX85 ( widziałem w sklepie i mimo ze ma tylko HD nie fullHD dzieki 100hz Motion Pro ) naprawde na sygnale SD wyglada bardzo dobrze

Człowiek uczy sie na błędach


to na razie tyle bede testował dalej
 

psiaku

New member
Gasparon nie przejmuj się, hd Ci to wynagrodzi. Najgorsze jest to, ze w sklepach nie można dokladnie sprawdzić na różnych sygnałach i zobaczyć czy nam to pasuje. Albo im się nie chce albo nie mają możliwości i później człowiek jest skazany na "kobiecą intuicję", której nam brakuje :)
Czekam na dalsze Twoje opinie.
 

gasparon

New member
rozczarowanie ciąg dalszy ;)

Kolejna porażka to przejscia tonalne w połączeniu z pixelami są naprawdę tragiczne - plamy jakie powstają wygladają jak w grach komputerowych na commodore 64 - w miejscach ciemnych na ekranie nie widać w ogole szczegółów obrazu ( jesli ktoś nosi czarną marynakrę to nie widać żadnych szczegółów )
Jesli ktoś zna tajemnicze ustawienia w tym TV które spowodują że obraz nabierze głębi to prosze je zdradzić. Obraz przez HDMI z oddtwarzacza DVD jest oczywiscie lepszy ale też nie jest rewelacyjny ( moze byc to spowodowane tym że do tej pory ogladałem same DIVIX y - niektóre sa słabe niektóre lepsze ale z przejsciami tonalnymi jest wszedzie tak samo to samo tyczy sie ciemnych powierzchni które zawsze sie zlewają w jedną płaszczyzne )

Polecam 32" sony trinitron 100 hz rocznik 1999 ;) - obraz jest z tego samego sygnału super piękny hehhe moim zdaniem nawet lepszy niż HD z DVD - LCD to totalna porażka
 

Jackq

New member
Podepnę się pod temat bo właśnie mam zamiar kupić tv lcd i konkretnie miałem nabyć samsung le37a551.
Mam pytanie, czy na zwykłym cyfrowym polsacie tez obraz bedzie taki lipny, jak u kolegi wypowiadajacego sie wyżej, na kablówce? Zaznacze, ze nie mam kanałow hd. Ewentualnie jaki obraz moze byc z kompa z karty dvb skystar2 tez bez hd? Prosze o opinie, bo sam juz nie wiem co mam kupic.
A moze nie full hd tylko hd ready wziąc np LG widziałem łady miał obraz na kablówce i kontrast 50000:1 nie pamietam modelu.
Dodam, ze w najblizszym czasie nie zamierzam nabywac dekodera hd. Głownie ogladam na tv filmy z kompa i programy tv z karty dvb.
 

gasparon

New member
Jackq napisał:
Podepnę się pod temat bo właśnie mam zamiar kupić tv lcd i konkretnie miałem nabyć samsung le37a551.
Mam pytanie, czy na zwykłym cyfrowym polsacie tez obraz bedzie taki lipny, jak u kolegi wypowiadajacego sie wyżej, na kablówce? Zaznacze, ze nie mam kanałow hd. Ewentualnie jaki obraz moze byc z kompa z karty dvb skystar2 tez bez hd? Prosze o opinie, bo sam juz nie wiem co mam kupic.
A moze nie full hd tylko hd ready wziąc np LG widziałem łady miał obraz na kablówce i kontrast 50000:1 nie pamietam modelu.
Dodam, ze w najblizszym czasie nie zamierzam nabywac dekodera hd. Głownie ogladam na tv filmy z kompa i programy tv z karty dvb.

Polecam ci normalny telewizor hd ready - tak naprawdę nawet wiekszość materiału na blueray jest w 720p a nie w 1080p - a to tak na prawdę wykorzysta sie tylko w sygnale z konsoli lub PC i to nie zawsze bo komputer moze nie wyrabiać takiej rozdzielczości w szybkich grach.

Naprawde nie wiem co mnie skusiło na tv fullHD nie polecam to nic nie daje

bierz dobry TV hdready sygnał 1366x720 to naprawdę bardzo dobry obraz zresztą ŻADEN PROGRAM nawet w HD nie nadaje sygnału w FullHD wiec naprawde teraz to zupełnie nie jest potrzebne a tylko powoduje ze tv ma wieksze zużycie prądu - full hd tylko jesli chcesz używać TV jako monitora do PC wtedy rozdzielczośc duża moze sie przydać.

ja bym ci polceał 100 hz jednak panasonica 37lx85 patrzyłem na niego i z 37 calowych ma najlepszy obraz na sygnale SD i na zwykłym tunerze SAT - teraz bym go wzioł zamiast tego samsunga

z 32 calowych to samsunga 32m87bd ( choć to głupi zakup bo obraz bedzie taki sam jak w tv 29" 4:3 ) zawsze lepiej coś wiekszego ;)
 
Ostatnia edycja:

Jackq

New member
specjalnie dzis pojechalem do media, podszedlem do tv i zapytalem kolesia jaki sygnal i w jaki sposob maja podlaczony. mieli ntv przez hdmi (szedl wypasnie na kanalach hd) oraz zwykla kablowke koncentykiem (masakra - gorzej niz na zwyklym tv zwykla siatkowa antena). pytalem czy wie jak lcd full hd pojdzie na sygnale z karty dvb z pc'ta - nie wiedzial nikt...
za po doradzili mi plazme i faktycznie o wiele lepszy odbior z kablowki. chyba jednak wezme plazme poki co na te pare lat styknie ;)

dodam, ze z plazm rozważam:
LG 42PG200
PHILIPS 42PFP5332

philips bardziej mi spasowal choc lg tez nie byl zly.
albo panasonic TH-42PX8E ma 100hz
 
Ostatnia edycja:

gasparon

New member
Plazmy nie polecam - generalnie plazmy na SD wygladają pozornie lepiej ale np. w meczach widac dokładnie smużenie ( i to nawet z dekodera Cyfry podłączonego po hdmi) dużo patrze na plazmę bo teść ma samsunga 50 cali i 42 LG oba mają to samo smużą znacznie bardziej niż mój samsung le37a551 dodatkowo twarze przy drobnych szybkich ruchach się rozmazują przez to smużenie.

Naprawde LCD bedzie lepszy i przy sygnale z tunera DVB napewno bedzie lepiej ( to sygnał całkowicie cyfrowy) popatrz sobie na tego Panasonica co podałem 37lx85 to naprawde super obraz - 100 hz, mozesz jeszcze sprobować 37lg7000 one sa naprawde super wczoraj patrzyłem na nie z tym samym sygnałem z N ki w porowaniu do soniyaków i samsungów wypada świetnie jest też wersja 42lg7000 - ta seria jest po prostu super
ma wbudowany bluetooth przez który mozna podłączyć do TV słuchawki bezprzewodowe, sparować z telefonem i wyswietlac zdjecia z TV, mozna też z pamięci telefonu oddtwarzać pliki mp3 i JPG - super funkcje, do tego jest tuner DVB-T z MPEG-4 ( czyli taki który w polsce bedzie standardem)
Matryca jest bardzo szybka 4 ms, do tego jest 100hz ale znacznie lepsze 100hz niz w innych tv bo kreuje klatkę posrednią poprzez rysowanie całego obiektu a nie ekstrapolacje zmian kolorów. Ma tez super głosniki jak na telewizor LCD tu jest link do tej serii myslałem ze wieszkość to sam marketing ale jak porownałem do innych LCD w sklepie to naprawdę miód.
 

janusz

New member
Bez reklam
Swego czasu też miałem wątpliwości czy LCD odbiera lepiej od starego CRT. Ale przy porównanich zapomina sie często o wielkości odbiornika oraz sygnału do jakiego podpięty jest TV. Pamiętam koszmar jaki przeżyłem po zmianie TV z 21 na 29 cali (i to z chińczyka na Sanyo). Ile musiałem się napracować, żeby kablóka odbierała ładnie. Potem pojawiła się cyfrowa kablówka oraz DVD (w tym DivX). Jakość cyfrowa ma też wiele wad, sczególnie przy kompresji. Gdy kupiłem 37 cali LCD, owszem są wady, ale głownie dlatego, że obraz jest duży! Tydzień temu, kupiłem do komputera monitor LCD 20 cali z tunerem TV i gdy porównałem z CRT 21 cali podłączonym do tej samej kablówki analogowej byłem w szoku. LCD miażdzy CRT, a jeszcze dzień wcześniej miałem wątpliwości, dodaję że montor LCD to tani Samsung 2032mw za 650 zł.
 

Jackq

New member
po namysle, meczeniu sprzedawcow, przegladaniu tv;kow w sklepach, chyba jednak zostane przy swoim lcd samsung le37a551, sygnal z pc'ta puszcze kablem dvi/hdmi i mam nadzieje ze odbior bedzie dobry.
nie ukrywam ze ten panasonic troszke mnie tez meczy ale go nigdzie na zywo nie widzialem, pozniej jeszcze skocze do rtv euro agd moze bedzie :)
 

Jackq

New member
no i finalnie zamówiłem panasonica lx85p wszedzie mwoili ze jest lepszy od samsunga 656, czas pokaze :) dziekuje za rady i odpowiedzi. pozdrawiam.
 

MAdam

New member
Pan Gasparon chyba troszkę się rozpędził z tym tunerem DVB-t mpeg4 w serii LG7000, tam jest tylko i wyłącznie DVB-T mpeg2. Zresztą gdyby był mpeg4 to LG by się bardziej tym chwaliło, tak jak robi to SONY i Samsung. Z opinią o wyższości Panasonica to na pewno się zgodzę, tylko szkoda, że ceny jednak wyższe.
 
Do góry