le32r71 + component

wiktoch

New member
witam szanownych forumowiczów :smile:

poszukuję pomocy bo nie mam pojęcia co jest grane. swojego lcd mam połączonego z dvd przez scarta - wszytsko działa ok. wczoraj kupiłem w media markt kabel component vivanco. podłączyłem i .... brak sygnału :sad:. nie mogę za chiny go ustawić. zmieniam SOURCE na złącze 1, złącze 2 i wszędzie ciemno... wyskoczyło mi jeszcze jedno SOURCE pt "moduł" ?? nie wiem o co chodzi? czy wam również coś takiego się przytrafiło? czy to normalne i coś trzeba ustawić czy może coś jest zepsute - kabel?
componenta podłączyłem właściwie.

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :eek:

pozdrawiam
wik
 

lata1984

New member
jesli wykryl ci modul to oznacza ze masz cos podlaczonego przez komponent.wiec jedyne co mogles zle zrobic to podpiac odwrotnie kabelki:) lub mozesz miec urwany kabel.inna sprawa kto kupuje kable w media markt przeciez tam takie rzeczy sa strasznie drogie no ale... ja mam 26r71b i przez komponenta mam podlaczony tuner n,wczesniej podlaczylem odtwarzacz dvd i modul byl aktywny tylko wtedy gdy odtwarzacz byl wlaczony.sprawdz najlepiej kabelki czy dobrze podlaczyles a jesli nie to skombinuj sobie miernik i sprawdz czy wszystki sa cale
 

LordWladek

New member
Ten sam problem

wiktoch napisał:
witam szanownych forumowiczów :smile:

poszukuję pomocy bo nie mam pojęcia co jest grane. swojego lcd mam połączonego z dvd przez scarta - wszytsko działa ok. wczoraj kupiłem w media markt kabel component vivanco. podłączyłem i .... brak sygnału :sad:. nie mogę za chiny go ustawić. zmieniam SOURCE na złącze 1, złącze 2 i wszędzie ciemno... wyskoczyło mi jeszcze jedno SOURCE pt "moduł" ?? nie wiem o co chodzi? czy wam również coś takiego się przytrafiło? czy to normalne i coś trzeba ustawić czy może coś jest zepsute - kabel?
componenta podłączyłem właściwie.

z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :eek:

pozdrawiam
wik

Witam.
Daj znać czy i jak uporałeś się z tym problemem. U mnie jest podobnie. Próbuję podłączyć przez component konsolę PS2. Efekt identyczny jak u Ciebie. Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam
LordWladek
 

MAX 100

New member
witam mam ten sam problem mam dvd toshiba, wykrywa mi moduł ale niema obrazu, a jak pozyczyłem dvd frmy no name od kumpla i podłaczylem przez ten sam kabel component to swieci aż miło, wiec kabel jest ok, acha w swoim dvd nie mam w menu opcji przelanczania pomiedzy RGB a component. Wiec moze jakies propozycje.
 

shinay

New member
MAX 100 napisał:
acha w swoim dvd nie mam w menu opcji przelanczania pomiedzy RGB a component.
sprawdzcie poza menu OSD czy dvd nie ma jakiegos malego sprzetowego przelaczniczka rgb/component (z przodu/z tylu/z boku...)
 
Do góry