Le32c650 + ATI5850 + hdmi problemy z obrazem

m1xer

New member
Hej, mam taką mała zagadkę mianowicie:


1. Le32c650 podpięty pod pc z grafiką ATI 5850 przez hdmi, jeśli wybiorę źródło HDMI1/DVI i nazwę je np PC lub DVI PC, pulpit jest dopasowany do 1920x1080-60Hz, czcionki itp wszystko wygląda ładnie, ale brak:
- trybu gry
- motion plus (filmy w hd wyglądają tak sobie..)


2. Jak zmienię nazwę na coś innego np GRA, Kamera itp to:
- obraz jest przeskalowany (trzeba wybrać w opcjach "dopasowanie")
- mam motion plus (filmy żyleta)
- jest możliwość wyboru tryby gry
- pulpit... wygląda strasznie = wypalona, czcionka.

Zapewne nie było by problemu gdyby nie to ze pogrywam sobie dość ostro w Battlefield: Bad Company 2 i przy wybraniu pozycji nr 2 gra nabiera naprawdę ślicznego wyglądu, poza tym mogę odpalić game mode, no i nie muszę wrzucać filmów na pena czy zewnętrzny dysk by pooglądać incepcje w bdb jakości Przy opcji nr 1 czyli PC też można pograć ale graficznie nie powala no i problem z filmami.

Druga zagadka to przy trybie PC (opcja nr 1) grając w BF:BC2 jak zmienię w grze rozdzielczość grafiki z 1920x1080-60Hz np na 16XX to... telewizor automatycznie przechodzi w tryb nr 2... grafika dostaje kopa, jest tryb gry, motion itp.

Jak to u Was jest poustawiane? Myślę nad dokupieniem kabla hdmi-DVI i ustawieniem pod nim sygnału dla gier i filmów, by przełączać sie na niego, tylko nie wiem na takie rozwiązanie pozwoli karta graficzna.
 

lukasz14042

New member
Witam.
Jak widzę nie ma chyba osoby która była by w stanie nam pomóc.
Posiadam TV LE37C650 + ATI Radeon HD5770 i nie wiem jak to połączyć z pomocą HDMI
Jeżeli podpinam kabelkiem pod HDMI/DVI to funkcja jest podswietlona i nic sie nie dzieje
Mam nadzieje ze bedziesz mi w stanie pomóc z uwagi na to ze w jakis sposób u ciebie jest jakas reakcja
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Hej, mam taką mała zagadkę mianowicie:


1. Le32c650 podpięty pod pc z grafiką ATI 5850 przez hdmi, jeśli wybiorę źródło HDMI1/DVI i nazwę je np PC lub DVI PC, pulpit jest dopasowany do 1920x1080-60Hz, czcionki itp wszystko wygląda ładnie, ale brak:
- trybu gry
- motion plus (filmy w hd wyglądają tak sobie..)


2. Jak zmienię nazwę na coś innego np GRA, Kamera itp to:
- obraz jest przeskalowany (trzeba wybrać w opcjach "dopasowanie")
- mam motion plus (filmy żyleta)
- jest możliwość wyboru tryby gry
- pulpit... wygląda strasznie = wypalona, czcionka.

Zapewne nie było by problemu gdyby nie to ze pogrywam sobie dość ostro w Battlefield: Bad Company 2 i przy wybraniu pozycji nr 2 gra nabiera naprawdę ślicznego wyglądu, poza tym mogę odpalić game mode, no i nie muszę wrzucać filmów na pena czy zewnętrzny dysk by pooglądać incepcje w bdb jakości Przy opcji nr 1 czyli PC też można pograć ale graficznie nie powala no i problem z filmami.

Druga zagadka to przy trybie PC (opcja nr 1) grając w BF:BC2 jak zmienię w grze rozdzielczość grafiki z 1920x1080-60Hz np na 16XX to... telewizor automatycznie przechodzi w tryb nr 2... grafika dostaje kopa, jest tryb gry, motion itp.

Jak to u Was jest poustawiane? Myślę nad dokupieniem kabla hdmi-DVI i ustawieniem pod nim sygnału dla gier i filmów, by przełączać sie na niego, tylko nie wiem na takie rozwiązanie pozwoli karta graficzna.

Podepnij pod jakiekolwiek hdmi w tv. W sterach ati ustaw overscan na domyślny i w tv w opcjach obrazu ustaw "bez overscanu" - jak sprawdzisz 1080p na planszach testowych to zobaczysz że skalowania nie ma a obraz jest "pixel w pixel" czyli 1:1 - tak jak ma być. Ostrość ustaw w tv na 0 (pulpit itp - do gier i filmów sobie ustaw np. tryb obrazu "film" i tam sobie zrobisz ustawienie pod filmy), kolory na 50, kontrast dynamiczny wyłącz,wyostrzanie krawędzi też. W opcjach obrazu wybierz poziom czerni "niski" (0-255) i ustaw jasność na jakieś 45 (plansze testowe pomogą - np. 0-255 gamma calibration w google i jedziesz z kalibracją). Movie+ będzie działać (używaj reclocka do filmów i wtedy razem z movie+ będzie ultrapłynnie bez chrupania i skoków). Tryb gry wyłącz do filmów - do gier włącz. Tyle.
 
Ostatnia edycja:
Do góry