LE32b530 czy LE32b550?

adi_71

New member
Witam przeglądałem forum i zdecydowałem się na zakup Samsunga tylko z tego co zauważyłem to oba modele z tytułu różnią się tylko tym, że 550 ma usb a 530 nie? wygląd nie ma aż takiego znaczenia, chociaż czytałem gdzieś, że podobno, podkreślam podobno 530 jest wykonany z gorszych materiałów, tylko czy jest sens płacić 250 zł więcej jeśli różnią się tylko usb? prosiłbym o uświadomienie mnie i wasze zdanie na temat wyboru między tymi modelami
pozdrawiam
 

misiak44

New member
bierz b550, w trybie serwisowym wlaczysz wiselinka i masz filmy z pena.
i lepiej dopłac te 250 zł bo sie oplaca, sam sie zastanawialem nad nim, ale wysypłam jeszcze kilka złotych i biore b650 :)
 

adi_71

New member
no ok, ale to telewizor raczej dla moich rodziców i nie sądzę, żeby oglądali filmy przez usb, raczej będą korzystać z dvd, zresztą po odblokowaniu wiselinka telewizor może stracić gwarancję w razie gdyby się zepsuł to nie wrócę przecież do ustawień fabrycznych
więc różni się tylko tym usb, bo dalej nie wiem?
 

misiak44

New member
poczytaj tutaj masz porownanie
jakitelewizor.pl/test_samsunga_le32b530,1241135818,1
tam jest odnosnik do b550 i sam zdecyduj.
Ja bym brał b550, choc sasiad ma b530 i jest ok.
Ale to tylko moje subiektywne odczucie
 

mafia35

New member
Bez reklam
Mam B530 i mogę stwierdzić tylko tyle, że jeżeli nie zależy Ci na filmach przez USB to spokojnie możesz brać właśnie ten model.
Link, który kolega podaje wyżej to taki w sumie nie test tylko overview, w którym z resztą autor mija się z prawdą, bo...
Czas reakcji matrycy wynosi 6ms
Kontrast dynamiczny wynosi 60000:1
 

adi_71

New member
dzięki za odpowiedź, ten link znalazłem już wcześniej sam, ale tak naprawdę też uważam, że nie jest to obiektywny test, a dodatkowo skoro użytkownicy b530 nie narzekają to chyba ten model wystarczy:)
pozdrawiam
 

mafia35

New member
Bez reklam
Co śmieszniejsze, autor tego "testu" (pożal się Boże) dochodzi do wniosku, że w B530 jest panel AUO.

Prawda jest taka, że wchodząc do menu serwisowego widzę jak byk:
Vendor: 32A6AFOC
gdzie pierwsza litera po rozmiarze panelu (w tym przypadku 32) oznacza producenta, czyli:
A - Samsung
D - CMO
L - AUO
I - CPT
 
Do góry