LE32A656 vs LE32A756 czyli 32 cale hd... jako monitor!

bojabango

New member
Witajcie :))

Jakiś czas temu poszedłem do sklepu i urodził sie w mojej głowie kupna 32 calowego telewizora full-hd jako monitora do komputera :) w dużym markecie był model 551 za 2800. zacząłem szukać na alleggro, potem w sklepach internetowych.
W końcu trafiłem na to forum... i na 20 stronicowy wątek dotyczący porównania le32a656 i sonego w4000 jako monitora PC :) Bardzo Wam dziękuję za to że istniejecie :) zdecydowałem sie kupić samsunga... ale teraz...

Przeglądając internetowe sklepy znalazłem dwa modele monitorów, o jednym jest na forum sporo a o drugim praktycznie nic nie znalazłem. róznica to 300 złotych w cenie mniej więcej, 2300 za 656 i 2600 za 756. Czy ktoś mógłby mi doradzic, który bedzie lepszy jako monitor pc? zakładam, że 756 to następca 656 ale różne rzeczy mogły sie zmienić.

w le32a656, które widziałem na własne oczy, bardzo podobała mi sie lustrzana powłoka ekranu - mam taką w laptopie i uważam, ze zapewnia lepszą jakość obrazu od matowej. jak to wygląda w le32a756?

czy 15000:1 a 70000:1 kontrastu to tylko chwyt marketingowy, czy rzeczywiście parametr ten uległ polepszeniu?

dodam, że: nie gram raczej w gry żadne, komputer bedzie podłączony do laptopa przez kabel vga - jak zmienie laptopa kiedyś to pewnie hdmi, kończe matematyke finansową - więc excell jak najbardziej, bardzo lubie czytać ebooki z ekranu (na laptopie średnio wygodnie..), dużo przeglądam internet. lubie fotografować i obrabiać zdjęcia w photoshopie. komputera używam zazwyczaj popołudiu i wieczorami i nocą - fajnie by było gdyby oferował dobrą jakość obrazu przy nieco zmniejszonej jasności czyli sile podświetlenia lamp.

z góry dziękuję za poradę i pomoc, przepraszam, ze sie tak rozpisałem. wiem, że mam mało postów i nie pomogłem jeszcze na tym forum nikomu. postaram sie zrewanżować jak tylko dokonam zakupu i jeśli będzie to 756 to obfotografować go solidnie i zrobić z nim co tylko chcecie :D

Łukasz.
 

tunio

New member
Stoje przed takim samym dylematem.
32" od Samsunga - glowne zadanie - wyswietlac obraz z komputera - w wiekszosci filmy HD i FullHD.
Wielki dylemat - 6 czy 7 seria ...
Wczoraj obszedlem 4 sklepy z TV, niestety nigdzie nie widzialem 6 i 7 serii obok siebie.
Zdecyduje sie jednak na 6 serie poniewaz:
- design - pasuje mi bardziej
- obrtowa stopka - jako monitor na biurko wazna rzecz
- d-sub wejscie - (brak takiego w 7)
- 100hz - czy to chwyt marketingowy czy nie... moze faktycznie przy 32" w TV nie bedzie widac roznicy w 100hz lecz uzywajac jako monitora to roznica moze byc odczuwalna po paru h.
- cena - jest jednak o pare stowek korzystniejsza
 

abezus

New member
Jesli bedziesz uzywal tv jako monitora to 100Hz nie da sie wlaczyc nawet... wiec ten problem ci odpada. Mialem 32A656 i nie zauwazylem jakiegos wiekszego przycinania... w porownaniu z CRT chodzil mniej plynnie ale 2-3 obejrzane filmy i sie przywyczailem wiec do 32 calowej wersji 100Hz nie jest zbytnio potrzebne... (przynajmniej na moje oko). Mialem rowniez 37 calowa wersje i tam juz brak 100Hz bardziej bil po oczach. Jesli chcesz go uzywac jak standardowego monitora czyli siedziec pol metra od niego to nie bierz nic wiecej niz 32 cale bo bedziesz zalowal... Ja zalowalem... Ja bym na twoim miejscu zastanowil sie nad B650... Coprawda nie ma jeszcze porzadnych testow i opinii jak sprawuje sie jako monitor komputerowy ale juz na forum ktos pisal ze da sie go podpiac i obraz jest ladny wiec to chyba wystarczy... Ja mialem 32A656 i 37A656 i teraz czekam na swoj 32B650 bo do tamtych mialem pecha i nie chce juz A656. Pozdrawiam.
 

tunio

New member
abezus napisał:
Jesli chcesz go uzywac jak standardowego monitora czyli siedziec pol metra od niego to nie bierz nic wiecej niz 32 cale bo bedziesz zalowal... Ja zalowalem... Ja bym na twoim miejscu zastanowil sie nad B650... Coprawda nie ma jeszcze porzadnych testow i opinii jak sprawuje sie jako monitor komputerowy ale juz na forum ktos pisal ze da sie go podpiac i obraz jest ladny wiec to chyba wystarczy... JPozdrawiam.

Tak jak napisales, tak i zrobilem, tzn poskoczylem do sklepu gdzie kolo siebie staly kolejno samsungi 32" A serii 5, A serii 6 i B serii 6
W przypadku A5 vs A6 - seria 6 wypada o niebo lepiej, czern glownie czerniejsza jest. Natomiat 32A656 vs 32B650 no roznicy w warunkach sklepowych nie widzialem. Do tego doplacac do swoja droga bardzo fajnych gadzetow typu odtwarzanie mkv z hdd czy pena w moim przypadku mija sie z celem dlatego ze to ma byc monitor.
Wyglada na to ze na dzien dzisiejszy najlepiej wydam pieniadze kupujac LE32A656 ale dzieki za podpowiedz, dalo przynajmniej troche do myslenia.. ;)
 
Do góry