LE23R71B - problem z obrazem z komputera

wt_lesny

New member
witam, nabylem swojego czasu wymieniony w temacie telewizor i chcialem podlaczyc go do kompa. mam radeona X1950XT z dwoma wyjsciami DVI wiec naturalnie podlaczylem przez przejsciowke DVI-SUB dostarczona z karta. problem w tym ze obraz pojawil sie na ledwie 5-6 sekund po czym wyskoczyl napis "sprawdz kabel sygnalowy". sprawdzilem - dziala. po kazdym nacisnieciu przycisku pc na pilocie sytuacja sie powtarza - obraz 5-6 sek i koniec. probowalem w roznych rozdzielczosciach przy odswierzaniu 60 Hz i ciagle to samo. potem podlaczylem latopa juz bez przejsciowki bo ma wyjscie DSUB, ten sam problem. oddalem telwizor na gwarancji myslac ze wejscie jest uszkodzone. dostalem go wczoraj podlaczam i ku mojemu jakze wielkemu zdziwieniu i zdenerwowaniu nic nie pomoglo, problem nadal wystepuje. czy ktos z Was spotkal sie juz z takim problemem ? jezeli tak to czy rzeczywiscie jest to wina popsutego zlacza (ktorego najwidoczniej nie naprawili a podobno wyminili cala plyte glowna) czy to ja cos pomijam.

Z gory dzieki za odpowiedz.
 

Slygado

New member
Sprawdzałeś na innym kablu :?:
Chłopaki pisali, że na tym modelu próbowali po trzy kable i nie wszystkie działałby w połączeniu komp-tv.
 

wt_lesny

New member
a jaka bedzie roznica miedzy tym kablem co mam a innym ? sam kabel jest sprawny bo sprawdzlaem go z innymi monitorami/telewizorami. sprobuje zrobic tak jak radzisz. nie wiem tylko jaka jest roznica miedzy roznymi kablami vga, dla mnie zadna ...
 

Slygado

New member
Jednak jakaś być musi -choć ja też nie mam o tym pojęcia.
Ja kupiłem kabel na allegro za 30 zł / 5m i działa aż miło.

Jednak niektórzy mieli problemy.
Sprawdzić nie zaszkodzi.
 

bemx2k

New member
Panowie ,takie sprzety a wy sygnal puszczacie z peceta analogowo po zlaczu D-Sub , wstyd mi za was HDTV forumowicze ;)

a ta k powaznie

sprawdzaliscie jak leci po kablu HDMI ??
z Radeona DVI>HDMI i do TV ,roznica powinna byc zauwazalna golym okiem ,detale i ostrosc np liter pulpitu
 

wt_lesny

New member
tak ale nawet w instrukcji jest napisane ze hdmi nie obsluguje trybu pc. poza tym czytalem na tym forum ze sa cyrki z rozdzielczoscia. druga sprawa to taka ze ten kabel potrzeby mi jest nie tylko do tv ale i do laptopa a tam nie mam wyjscia dvi.
 

Slygado

New member
wt_lesny napisał:
czym mi sie zdaje czy ten kabel nie ma 1 pinu w srodkowym rzedzie ?
Mój ma wszystkie.

bemx2k napisał:
Panowie ,takie sprzety a wy sygnal puszczacie z peceta analogowo po zlaczu D-Sub , wstyd mi za was HDTV forumowicze ;)

a ta k powaznie

sprawdzaliscie jak leci po kablu HDMI ??
z Radeona DVI>HDMI i do TV ,roznica powinna byc zauwazalna golym okiem ,detale i ostrosc np liter pulpitu
Zważ na to, że nie wszyscy mają karty graficzne z DVI :!:

Ja osobiście jestem przed zakupem karty z HDMI, ale zrobię to jak będę w Polsce, bo w IE to 1,5 raza drożej:p
 
Do góry