Le-40m71b

Romanoff

New member
No nie!!! Samsung znowu najlepszy!?!Kurcze ludziska czy wy w ogóle widzieliście jak te telewizory grają?!Mowię konkretnie o Samsungach serii R71/72 oraz M61? Pomijając fakt,że m61 gra delikatnie lepiej od R71/72, tzn. ma wiekszą głębie obrazu i lepsze kolory, płynność jest też delikatnie lepsza, ale te telewizory przeciez wcale nie grają rewelacyjnie!!! Przecież wystarczy porównać z Sharpami GA8/GA9 czy Philipsami z Pixel Plusem2 i Digital Natural Motion. Zwłaszcza te ostatnie zachwycają płynnością i szczegółowoscią obrazu, chociaż po ostatnich testach Sharpów GA9 muszę przyznać ze i Sharpiki mają również znakomite sterowanie matrycą i grają porównywalnie.
Postawcie obok siebie takiego Samsunga i Philipsa, podłączcie dokladnie ten sam sygnał i nie będzie juz żadnych wątpliwości,który gra lepiej.Warte obejrzenia są jeszcze modele JVC X70 , chociaż i w niższych widać o wiele większą głębię obrazu niż w omawianych w tym temacie Samsungach.
 

adajan

New member
Coś ci się pomieszało!Wejdż do sklepu rtv,a najlepiej MediaMarkt,poproś o piloty i poustawiaj sobie sam różne marki LCD według swoich upodobań!Wtedy sam zobaczysz,że Samsungi biją te inne na "głowę".Sam przetestowałem około stu LCD różnych firm i doszedłem do wniosku jak wyżej.I nie opowiadaj bajek,bo matryce Samsunga używane są przez wiele znanych firm ,między innymi Sony w swoich LCD-ekach.Oczywiście odpisuję kol.Romanoff!
Pozdrawiam
 

Airmike

New member
Witam,

Z wątku na hifi-forum.de wynika m. in. że 40m71b ma duży problem z pracą na wejściu vga, dopóki ktoś tego nie zdementuje dla mnie jest zdyskwalifikowany...

pzdr.
Michał
 

Romanoff

New member
Do kolegi Adajan.Nie muszę chodzić do sklepów typu MM, ponieważ w jednym z takich sklepów między innym pracuję.
Z tego względu mam naprawdę dobry przegląd sprzętu , wielu różnych marek.Oczywiście wyrażam swoje osobiste zdanie, natomiast pochwalę się że nie jednemu juz klientowi wybiłem z głowy własnie Samsunga poprzez prostą prezentację, własnie na tym samym sygnale z tego samego żrodła z pilotami w ręku.
Oczywiście wszystko się tez rozbija o cenę-no bo jak np porównać ze sobą takiego le32r71b za cirka 5999 z chociażby 32pf9830 za 9999 czy sharpem lc32ga9, ale fakt faktem że Samsung ma się nijak do tych tv.Do porównania moznaby użyć również 32pf9966,lecz ten poza lepszą jakością obrazu i Ambilightem, niestety przegrałby z kretesem z Samsungiem patrząc pod kątem wejśc.To jest moje i nie tylko moje zdanie,oczywiście Ty możesz mieć swoje.
Zauważ tylko , która firma zdobywa nagrody za osiągnięcia techniczne stosowane w swoich telewizorach,Philips za 100Hz,za Natural Motion, Digital Natural Motion,za Pixel Plusa, a w ubiegłym roku za Clear Lcd.Oczywiscie do obrazów zapodawanych przez te telewizory trzeba się przyzwyczaić(jest az tak inny-w sensie dobry!)ale pózniej nie chce sie już oglądać nic innego.Jeżeli jesteś z Warszawy zaproszę Cie do sklepu w którym pracuję i porównamy kilka modeli, nie ma problemu.
A już tak poza tą dygresją, to nie widziałem jak gra le40m71, więc jestem równie ciekawy jak przedmówcy jego możliwości(chociaż cudów się nie spodziewam).
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
 

Kilmar

New member
nowy66 napisał:
Znalazłem równiez tam taka informację : według rozmów z człowiekiem PR Samsunga, po IFA ceny 40M71 będą na poziomie M61 + ok. 100€, czyli w D ok.1700-1800€.

jako laik zapytam - tzn kiedy??? :cool:
na razie cena w Polsce pierwszy raz spadla ponizej 10k :bober:

pozdr
 

nowy66

New member
Kilmar napisał:
jako laik zapytam - tzn kiedy??? :cool:
na razie cena w Polsce pierwszy raz spadla ponizej 10k :bober:

pozdr

"Tego nie wie nikt" No chyba, że ludzie z Samsunga. Wczesniej pisałem, że polityka cenowa Samsunga PL jest cokolwiek dziwna : w Niemczech plazmy C7H i Q7H różnią się o 600 a u nas o 1700 PLN (mówię o cenach netowych ergo najniższych). O to mi chodzi.
 

Lepik

New member
Witam
Przeglądam to forum już od kilku miesięcy, ale dopiero dzisiaj postanowiłem się zarejestrować, a że jest to moja pierwsza wypowiedź na tym forum, to chciałbym się ze wszystkimi przywitać:).
A teraz do rzeczy. Może któryś z użytkowników, a w szczególności Kiki wie, czy Samsung wprowadzi na rynek 32 calowy model z serii M71? Czytałem wypowiedzi posiadacza LE 40M71 na hifi forum, ale moim zdaniem przydałyby się jakieś porządne testy.
Planuję zakupić jakiegoś lcdeka do pokoju o powierzchni 12 m kw,pokój jest od strony północnej, jest więc w nim widno, telewizor planuję postawić na ścianie zachodniej, będzie on skierowany na wschód więc światło słoneczne będzie padało na ekran wczesnym rankiem. Odległość od telewizora będzie wynosiła nie więcej niż 3 metry. Mam dylemat właśnie między 32, a 40 calowym ekranem. Nie chcę zastawiać sobie całej ściany telewizorem:) - czy 32 calowy ekran wystarczy do pokoju o tej wielkości?
Mam dobry sygnał z kablówki - ASTER Warszawa. Telewizor będzie wykorzystywany do oglądania kablówki, będzie podłączany do PCta, więc ważne, aby dobrze z nim współpracował i w przyszłości planuję zakup Xboxa 360 - jak ten telewizor współpracuje z PCtem i Xboxem 360?
Jak wygląda sprawa czerni i kątów w tym modelu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bombola

New member
Witam
Z tego co tu piszecie o samsungach to chyba dział "foto-testy" jest do bani. Jeżeli macie czas to sami zobaczcie i na spokojnie porównajcie fotki samsunga 32R71/72 z innymi TV (a zwłaszcza z zachwalanym na tym forum sharpie BV9/GA9 których sam jeszcze troszkę jestem zwolennikiem), chyba że lubicie tylko czytać i pisać a nie oglądać i samemu oceniać.Zaznaczam że jeszcze nie posiadam LCD i od 2-ch miesięcy chodzę po sklepach porównuje różnej marki LCD i targają mną wątpliwości ale powoli dochodzę do wniosku że R72 jest OK a według tutejszych "foto-testów" wręcz bardzo OK
Pozdrawiam

Ps. Dodam że dla mnie nazwa SAMSUNG również brzmi tak sobie, ale za M61 EISA i nie tylko za niego o czymś świadczy, to co prawda nie tyle nagród co dostał PHILIPS, ale jak widać nie zawsze PHILIPS czy SHARP (o którym nie doszukałem się by dostał jakąś nagrodę EISA) jest zawsze górą
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
witam,

postanowiłem i ja coś napisać w temacie tego LCD-ka, jako że jestem żywotnie zainteresowany "wymuszonym" zakupem. Przymierzam się albo do LE-40M71B albo LE-40F71B albo LE-40R72B
Wydawało mi się, że pomimo gorszej rozdziałki M71B - 100Hz przemawia jednak za tą wersją. Po przeczytaniu jednak opinii 1-go właściciela w niemczech z hiforum.de ... mam ogromne wątpliwości !

Oto wybrane negatywy (tłumaczenie):
-------------------------------------
1) CZERŃ- w porównaniu do LE-40R72 niestety gorsza, i to wyraźnie !
2) SMOOTH MOTION- nie jest niestety hitem - prawdę mówiąc można z zrezygnować. Wprawdzie można wyłączyć, ale panel ma wówczas problemy typu szarpanie, brak ostrości i arefakty.
3) JAKOŚĆ OBRAZU - rzuca sięw oczy, że obraz pulsuje - czego nie ma w serii R. Bez dwóch zdań, obraz ma piękne kolory i dobry kontrast (bez Smooth Motion) jednak dla ruchomych ujęć i dynamicznych sytuacji panel wykazuje pewne słabości.
4) KONTRAST - rzeczywiście bardzo dobry - klasę lepszy od serii R7X
5) OSTROŚĆ - bez Smooth Motion, kiedy wyłączymy 100Hz, wyraźnie gorsza.
6) VGA - .. wyrażnie szarpie dla gier na Xbox360. Nie radzi sobie z szybkimi ruchami (np. Fight Night 3). Kiedy odwarzałem DVD, to kolory i kontrast były Top, jednak obraz szarpał, a pośrodku ekranu drgał. Przez VGA nie jest możliwy tryb SMD!
7) COMPONENT - XBox360 po nim jest ... :p Połowiczne efekty dawał Smooth Motion, a bez niego to już ... katastrofa.
8) DŹWIĘK - wyraźnie lepszy od R72 !

WNIOSKI:
---------
Jestem bardzo rozczarowany. Obiecywałem sobie po nim więcej. Mam uczucie, że M71 cierpi na wiele "chorób dziecięcych", a więc daleko mu jeszcze do pełnej dojrzałości. Krótko pisząc, R72 robi lepsze wrażenie, szczególnie w przypadku jakości obrazu. Nie mogę uwierzyć, że po tak długim wyczekiwaniu Samsung wypuścił coś takiego na rynek. Sorry, ale taka jest prawda.

MOJE ZALECENIE:
-----------------
LE-40R7X spełni lepiej Wasze oczekiwania, i to nie tylko z powodu ceny !

ODE mnie:
----------
już M71B wyeliminowałem, to wiem.
Teraz muszę się zastanowić czy F71 czy może jednak R7X mimo mniejszej rozdziałki ? Jak zawsze problem "bólu głowy" :D ALe tego mogłem się spodziewać. Top samo było kiedy kupowałem swego czasu x3 LCD SP46L5H1X :bober:
 
Ostatnia edycja:
Do góry