LE-40F86BDX i prośba o pomoc

kisielmaniak

New member
Witam wszystkich.
Mam wielki problem i proszę o POMOC.
Kupiłem 3 dni temu NOWY model SAMSUNG'a LE40F86BDX(made in Slovakia).

Wersja SS04
firmware:
T_PONF MPEUMD-1007.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Dec 03.2007
20:44:49
PEONY_FRCM P 7

Okazało się ,że gdy włączę PS3 przez HDMI 1 lub HDMI 2 ,
w panelu z ustawieniami zaczyna mi latać biały pas z góry do dołu.
KABEL HDMI mam dedykowany do konsoli od SONY.

Problem na forum poruszany niejednokrotnie.
Prawdopodobnie nowy firmware załatwił by sprawę.
Wiem,że niektórym udało się zaktualizować firmware a innym nie.

Do kogo się zwrócić?
Do AV Partner (to tam kupiłem) czy to serwisu Samsunga.

Pan serwisant Samsunga z Olsztyna na pytanie moje:
"Jaki jest najnowszy soft do mojego modelu?", odpowiedział:
"Nie mam zielonego pojęcia".
Który autoryzowany serwis jest najlepszy i gdzie się mieści?

Czy można wgrać firmware przez WISELINK'a?
Z tego co wiem nikomu się chyba to jeszcze nie udało.
Na sieci znalazłem firmware do SAMSUNGA z serii F8(wersja upgradu:1013).
Raczej do mojego modelu to on nie jest czy może się mylę.

Co robić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 

kisielmaniak

New member
Samsung LE-40F86BDX c.d....

Piszę na wypadek gdyby, ktoś miał podobny problem(podejrzewam 90%) użytkowników go ma a 80% z nich tego nie dostrzega:) - szczęsciarze!!).

Okazało sie dodatkowo, że mam świecący pixel gdy telewizor jest w trybie STAND BY i z urzędu należy mi się naprawa, bądź wymiana(u producenta).
Pan w infolini SAMSUNGA, ku mojemu zaskoczeniu, odzielił mi bardzo wyczerpujących informacji, tłumacząc cierpliwie i grzecznie jak to się załatwia taki problem(byłem w szoku,tyle sie złego nasłyszałem o tych ludziach a tu taki plus).

Odnośnie mojego problemu:
Podzwoniłem po kilku lokalnych (Olsztyn i okolice) i krajowych AUTORYZOWANYCH serwisach SAMSUNGA w POLSCE.
Z większoscią z nich miałem niezły ubaw(w duchu oczywiście), odnośnie ich wiedzy na temat tego modelu [[a raczej jej braku]]
(zacznij z takim panem pod 50-tkę, wdawać się w dyskusje to po Tobie:roll: ).

Okazało się ,że istnieją dwa miejsca w Polsce, gdzie jest serwis Samsunga autoryzowany, który dodatkowo szkoli innych m.inn.w jaki sposób naprawiać telewizory z tej firmy!!
Znalazł sie w końcu serwisant, który wiedział o wiele wiecej niż inni(gdy m.in. potwierdził obecność "8bajtowej" matrycy w moim TV-ku wiedziałem,że rozmawiam z właściwą osobą).

Niestety chyba również on nie słyszał o moim problemie(to potwierdza to,że w Polsce mało osób o tym wie) ale zooferował od ręki instalkę nowego Firmware'u!!
Twierdził, że istnieje o wiele nowszy firmware do mojego modelu LCD (1013...), który bez problemu mi wgra, jak dostarcze mu TV-ik.Próbowałem powiedzieć mu ,że nie dla wszystkich modelów SAMSUNG-ów ta aktalizacja jest dostepna(według mnie tylko dla modeli M) ale on odrzekł ,że firmware'y są uniwersalne dla większosci nowszych modeli.
Ponieważ i tak facet dużo wiedział , nie chciałem z nim o tym dyskutować(w końcu może to ja się mylę?).

Tak więc jeśli ja swój oddaję do dystrybutora (mam nadzieje,że mi wymieni TV, mam go dopiero 5 dni, jakby co to mam zawsze alternatywę w postaci producenta).
Niestety podejrzewam,że nawet po wymianie dalej poziomy pas sie pojawi, ale przynajmniej wiem teraz do kogo udarzać.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy LE40F86BD(ogólnie mimo tych problemów twierdzę,że ten TV jest zaczepisty!!)

PS.Podobno najnowszy firmware do modelu LCD LE-40F86BD w wersji SSO4 jest taki(świerze info z avforum):

T-PONFMPEUMD-1007.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
January 04 2008 15:26:05

Likwiduje większość problemów i ja o takie bedę walczył u mnie.
 

bonzo

New member
Telewizor byłby świetny, gdyby nie ten problem. Pozbawione tej wady były tylko pierwsze wersje oznaczone SQ01, a i to nie wszystkie.
Ty masz prawdopodobnie ostatnią wersję SS04. Do tej wersji, z tego co wiem, nie ma firmware, który eliminowałby ten pas i 1007 go nie eliminuje. Owszem, jest firmware 1007.1, który mniej więcej to eleiminuje, ale tylko do wersji SS02. Jaki masz firmware możesz łatwo sprawdzić w menu serwisowym - na czuwaniu dusisz: info, menu, mute, power.
Oczywiście, że fw 1013 jest do modeli M86 i M87, to brednie, że można go użyć do F86.
 

kisielmaniak

New member
duszenie.....

Dzięki Bonzo.
"Duszę" kombinację od dłuższego czasu, bo korci mnie przełączenie opcji "TIME" z 1 na 0(likwiduje pas dla 60hz ale w większości przypadków pogarsza dla 50hz), ale sie chyba wstrzymam bo ten firmware o którym napisałempowyżej jest najnowszy z najnowszych (mimo iż numerek ten sam co mój czyli 1007.0).
Zwróć uwagę na datę z tego roku i oznaczenie trochę inne.
Podobno likwiduje wszelkie niedogodności jeśli chodzi o ciemny pas w tle na HDMI, ale trzeba poczekać aż kilka osób to potwierdzi.
pozdrawiam
 

bonzo

New member
Nie wiem czy ktoś Ci to potwierdzi, bo chyba nikt w Polsce nie zawraca sobie tym głowy. Wszystko co wiem o tym, przeczytałem na avsforums i z tego co widzę, soft 1007 ze stycznia nie naprawia tego problemu. Przestawienie Spread Spectrum może pomóc, wiele osób tak zrobiło i sobie chwali. Jak nie pomoże, to zawsze możesz przestawić jak było.
Natomiat jeśli mogę Ci coś poradzić, to oddaj ten tv do sklepu, bo chyba jeszcze możesz, tym bardziej że ma wadliwy piksel. Wymiana na inny egzemplarz nic nie da w kwestii przesuwającego się pasa, ja już przestałem wierzyć, że pojawi się naprawiający to firmware. Temat jest głośny już od kilku miesięcy i ciągle nic. Nawet jeśli sie pojawi, to w Polsce mogą być wielkie problemy, żeby go wgrać w serwisie, a pewnie nie będzie dostępny dla ogółu, żeby można go było samemu wgrać przez USB. Może lepiej kupić 40A656 ?
 
Ostatnia edycja:

spoq

New member
u mnie w SS02 pomogło przestawienie w opcji "time" na zero i pasek całkowicie znikł. Jestem teraz w 100% zadowolony z tego modelu . DZIĘKI wszystkim za informacje o menu serwisowym
 
Do góry