LE-32M61B vs LG32LP1R

Status
Zamknięty.

gad7

New member
Moze ktos pokusi sie i zrobi jakis wiekszy test!!! np. Podlaczy je do zwyklej anteny naziemnej, byle jakiego dvd, dobrego kompa, satki, cyfry +, Taki zwyczajny test!!! Wdzieczny temat i wielu na niego czeka!!! Wady zalety, wyposarzenie.
 

chrzanek

New member
najlepiej porownac je w sklepie, popatrz sobie na lg'ka z boku jak ladnie nabiera fioletowego odcienia ( jesli mnie pamiec nie myli to lg podaje kat patrzenia 178 stopni, dla mnie bzdura) a pozatym kontrast w lg 1500:1 w samsungu bodajze 800:1 a i tak m61 ma duzo bardziej kontrrastowy obraz.
 

kaz

New member
Samsung też podaje 178 stopni, inne firmy też podają podobne wielkości i wszyscy wiedzą że to bzdura. :D

Dostrzegłem że jesteś bardzo precyzyjny w dostrzeganiu drobnych błędów które się pojawiają w tekstach pisanych na forum przez innych a sam wypisujesz większe bzdury.
Kontrast porównywanych w tym temacie telewizorów wg. tego co można odczytać na stronach internetowych producentów tzn www.lge.pl oraz www.samsung.pl wynosi: dla LG 32LP1R 1200:1 natomiast dla Samsunga LE32M61B 5000:1. :p

Pisząc te słowa patrze na stojący przed moimi oczami LG 32LP1R,
i tak od dłuższego czasu co chwile zerkam z każdego boku puszczając różne obrazy i filmy z komputera. Zaczyna mnie nachodzić myśl czy nie pójść do okulisty, czy to co widzę nie jest początkiem daltonizmu?? Nie widzę fioletu!! Tragedia!! :cry:
 

szarp

New member
kaz ... nic tylko sie cieszyć. Skoro tobie pasuje LG i jesteś zadowolony to OK. Ja mam M61 i na pewno nie zamieniłbym go na LP1R. Nie wiem jak by LG i Philips się nie starał to ich matryce są gorsze DLA MNIE niż najgorsze Samsunga np seria T albo A (A41). Spędziłem wiele godzin na porównaniach i na jaki bym nie patrzył inaczej niż centralnie to LG było do bani ale DLA MNIE. I nie analizujmy tutaj gadżetów typu wygląd, 2 tunery i inne pierdy. Skoro firma je tam zainstalowała to zaoszczędziła na czymś innym.
 

W0JTEK

New member
Do użytkowników Telewizora LCD SAMSUNG LE 40M51

Mam pytanko, bo jestem ŻYWO zainteresowany modelem
LE32M61B.
Panel S-PVI to jest jeden ze szczegółów, który różni ten model od LE32M51B. Wydaje mi się że to kwestia wyższych możliwości wyświetlania kolorów.
Czy to jest właśnie to?
Czy może coś więcej?
 

szarp

New member
Media player D-Link DSM-520

W0JTEK napisał:
Mam pytanko, bo jestem ŻYWO zainteresowany modelem
LE32M61B.
Panel S-PVI to jest jeden ze szczegółów, który różni ten model od LE32M51B. Wydaje mi się że to kwestia wyższych możliwości wyświetlania kolorów.
Czy to jest właśnie to?
Czy może coś więcej?

jest jeszcze kontrast większy i kąty
 

chrzanek

New member
kaz napisał:
Samsung też podaje 178 stopni, inne firmy też podają podobne wielkości i wszyscy wiedzą że to bzdura. :D

Dostrzegłem że jesteś bardzo precyzyjny w dostrzeganiu drobnych błędów które się pojawiają w tekstach pisanych na forum przez innych a sam wypisujesz większe bzdury.
Kontrast porównywanych w tym temacie telewizorów wg. tego co można odczytać na stronach internetowych producentów tzn www.lge.pl oraz www.samsung.pl wynosi: dla LG 32LP1R 1200:1 natomiast dla Samsunga LE32M61B 5000:1. :p

Pisząc te słowa patrze na stojący przed moimi oczami LG 32LP1R,
i tak od dłuższego czasu co chwile zerkam z każdego boku puszczając różne obrazy i filmy z komputera. Zaczyna mnie nachodzić myśl czy nie pójść do okulisty, czy to co widzę nie jest początkiem daltonizmu?? Nie widzę fioletu!! Tragedia!! :cry:


zwroc uwage szanowny kolego, ze samsung podaje dynamiczna stope kontrastu, zupelnie inaczej mierzona. Co do kontrastu Lge to moze cos pomieszalem, pewnosci nie mam, choc wydaje mi sie, ze jak tylko pojawil sie ten mode na stronie lge.pl to deklarowali kontrast 1500:1, pewnosci nie mam wiec spierac sie nie bede. Niepodwarzalnym faktem jest ze LG podaje zawsze najwyzsze kontrasty, na moje oko zawyrzone. Sam nie moglem sie doczekac gdy obejrze to cacko, niesety delikatnie mnie rozczarowal, wlasnie faktem ze przy ogladaniu pod katem obraz nabieral fioletowego odcienia i nie tylko ja to zaobserwowalem ( przy sygnale tv analogowej i HDTV) Przykro mi jesli cie urazilem wyrazajac swoja subiektywna opnie na temat tego modelu, ciesze sie ze jestes z niego zadowolony a ironizowanie na temat okulisty bylo zbedne.

pozdrawiam.
 

szarp

New member
LG osiąga swój kontrast 1200:1 stosując większą jasność lamp podświetlających 600cd/m2. Samsung M61 ma jasność 500 cd/m2 i kontrast 1000:1 (nie dynamiczny). Przypuszczam więc, że to między innymi za to dostał nagrodę EISA, że czerń jest czarna (albo prawie) a nie biel jeszcze bielsza jak jest w LG.

Dynamiczny kontrast to inna bajka i jej tu nie ma co brać pod uwagę z techniczngo punktu widzenia, dla oka (przynajmniej mojego) robi za to bardzo przyzwoitą robotę.
 

kaz

New member
Firstline ??

chrzanek napisał:
zwroc uwage szanowny kolego, ze samsung podaje dynamiczna stope kontrastu, zupelnie inaczej mierzona. Co do kontrastu Lge to moze cos pomieszalem, pewnosci nie mam, choc wydaje mi sie, ze jak tylko pojawil sie ten mode na stronie lge.pl to deklarowali kontrast 1500:1, pewnosci nie mam wiec spierac sie nie bede. Niepodwarzalnym faktem jest ze LG podaje zawsze najwyzsze kontrasty, na moje oko zawyrzone. Sam nie moglem sie doczekac gdy obejrze to cacko, niesety delikatnie mnie rozczarowal, wlasnie faktem ze przy ogladaniu pod katem obraz nabieral fioletowego odcienia i nie tylko ja to zaobserwowalem ( przy sygnale tv analogowej i HDTV) Przykro mi jesli cie urazilem wyrazajac swoja subiektywna opnie na temat tego modelu, ciesze sie ze jestes z niego zadowolony a ironizowanie na temat okulisty bylo zbedne.

pozdrawiam.

Wcale mnie nie uraziłeś, wiem co mam i co mi z tego wynika.
Chyba nie zrozumiałeś o co mi poszło. Wyłapujesz drobne błędy których się dopuścił kiki a sam wypisujesz dużo większe bzdury i na ich podstawie wydajesz oceny.
 

kaz

New member
szarp napisał:
kaz ... nic tylko sie cieszyć. Skoro tobie pasuje LG i jesteś zadowolony to OK. Ja mam M61 i na pewno nie zamieniłbym go na LP1R. Nie wiem jak by LG i Philips się nie starał to ich matryce są gorsze DLA MNIE niż najgorsze Samsunga np seria T albo A (A41). Spędziłem wiele godzin na porównaniach i na jaki bym nie patrzył inaczej niż centralnie to LG było do bani ale DLA MNIE. I nie analizujmy tutaj gadżetów typu wygląd, 2 tunery i inne pierdy. Skoro firma je tam zainstalowała to zaoszczędziła na czymś innym.

Nic tylko się cieszę!
Telewizor jest mi potrzebny do pracy z komputerem z którego odtwarzam filmy oraz własne prace. 32LP1R pracuje rewelacyjnie z kompem. Kryatalicznie czysty obraz, płynność jak w telewizorach kineskopowych (dawniej nie wyobrażałem sobie nawet że LCD może tak dobrze odtwarzać filmy). Do tego cudowny ponadczasowy design i rewelacyjna podstawa przy której inne LCD wyglądają jak chatka na kurzej łapce.
A Samsung co?? Sam pisałeś że nie wyświetla prawidłowo wszystkich rozdzielczości. Gdybym miał twój telewizor to mógłbym się pochlastać. Dla ciebie mogą to być tylko gadżety (bo jak widać wszystko sprowadza się dla ciebie do patrzenia z boku na telewizor) ale nie dla mnie. Nie wystawiałem do tej pory ocen który LCD lepszy a który gorszy bo to co mam mnie satysfakcjonuje natomiast tobie wiele godzin zajmuje patrzenie na inne telewizory i udawadnianie sobie że masz najlepszy, dziwne to zachowanie. 32LP1R w wielu testach w Polsce i za granicą otrzymywał wysokie oceny a dla ciebie jest gorszy od każdego choćby najgorszego Samsunga, powtarzam: dziwne to.
 

kaz

New member
I jeszcze jedno

LG osiąga swój kontrast 1200:1 stosując większą jasność lamp podświetlających 600cd/m2. Samsung M61 ma jasność 500 cd/m2 i kontrast 1000:1 (nie dynamiczny). Przypuszczam więc, że to między innymi za to dostał nagrodę EISA, że czerń jest czarna (albo prawie) a nie biel jeszcze bielsza jak jest w LG.

Dynamiczny kontrast to inna bajka i jej tu nie ma co brać pod uwagę z techniczngo punktu widzenia, dla oka (przynajmniej mojego) robi za to bardzo przyzwoitą robotę.

Wynika jasno z tego że:

1. 32M61 jest lepszy bo ma mniejszą jasność i kontrast

2. 32M61 ma mniejszą jasność i kontast i dlatego ma lepszą czerń i biel.
Idąc tym tokiem rozumowanie można jeszcze spytać: kiedy Samsung zastosuje kontrast 0:1 to osiągnie prawdziwą czerń ???

3. 32M61 zdobył nagrodę EISA

4. 32M61 ma podany oficjalnie parametr kontrast który nie jest kontrastem tylko dynamicznym kontrastem ale cytuje: "nie należy brać pod uwagę z techniczngo punktu widzenia, dla oka (przynajmniej mojego) robi za to bardzo przyzwoitą robotę." Zajebiste !!!
 

kaz

New member
Przepraszam że piszę trochę nie na temat bo nie takie rzeczy i nie takie zastosowania cię interesowały ale musiałem się odezwać w obliczu jawnych bzdur jakie tu są wypisywane.
Wspomnę jeszcze tylko jedną ciekawostkę, kiki w swoim sklepie internetowym umieścił od samego początku LG32LP1R nie między telewizorami LG tylko Philipsa, są to trzy stare modele dawno nie produkowane :!:
 

szarp

New member
odp

Do kaz ... męczy mnie już ta dyskusja z Tobą ...
muszę jednak sprostować zaistniałe przekłamania:

- jakie rozdzielczości masz na mysli co to niby ja powiedziałem że ten TV ich nie wyświetla?

-32m61 ma tą samą matrycę co 40M61 S-PVI, który to zdobył nagrodę EISA. Czemu ten zajebisty LP1R jej niedostał? Pewnie spisek ...

-"32M61 jest lepszy bo ma mniejszą jasność i kontrast "
no pewnie !!! poczytaj te twoje testy ... nawet ostatni w Audio Video, który za wyposażenie wygrał LG piszą SAMSUNG 32M61 ma lepszą czerń. Jak widać jasność to nie wszystko.

-"32M61 ma podany oficjalnie parametr kontrast który nie jest kontrastem tylko dynamicznym kontrastem ale cytuje: "nie należy brać pod uwagę z techniczngo punktu widzenia, dla oka (przynajmniej mojego) robi za to bardzo przyzwoitą robotę." Zajebiste !!!"

O co ci chodzi ?? Jest to tylko softwareowa obróbka nic to nie wynika to z właściwości matrycy. Możesz włączyć lub wyłączyć. Czyż to nie proste?

Widzisz "gościu" piszesz :
"Do tego cudowny ponadczasowy design i rewelacyjna podstawa" Dla mnie to beznadzieja ale o gustach się nie dyskutuje ale ty dalej swoje ... jak by to było najważniejsze ...

"tobie wiele godzin zajmuje patrzenie na inne telewizory i udawadnianie sobie że masz najlepszy"
Nie no ... przesadziłeś ... może ty masz z tym problem bo takie bzdury piszesz. Kilka godzin w sklepie to ja spedzałem w tygodniu dokonując wyboru. Gratuluje tobie ... pewnie ten ponadczasowy design przyćmił ci inne możliwości.

tyle ... ja jestem zadowolony, ty też i niech tak zostanie. Dla mnie to tylko TV ... w najbliższym możliwym terminie będzie projektor a na tym to tylko mini mini,xbox.
 

kaz

New member
Przypadniem wcisnął się nie ten guzik co potrzeba więc muszę napisać jeszcze raz. :x

Re sarp:

Dzięki że mimo zmęczenia dyskusją ze mną byłeś w stanie sprostować jak to określiłeś "przekłamania" których jak się mogę domyślić dopuściłem się. Mnie dyskusja z tobą raczej śmieszy niż męczy.
Pisząc kolejne sprostowania wypisujesz coraz większe bzdury, podpierając się półprawdami, kłamstwami i wytworami wyłącznie własnej wyobraźni, mieszając to wszystko razem żeby tylko osiągnąć z góry określony cel.
Muszę powiedzieć że 32M61 nie widziałem nawet na własne oczy a interesujące mnie zagadnienia znam z mediów i naszego forum w tym szczególnie z twoich wypowiedzi.
Postaram się po kolei odnieść do twoich sprostowań.

1.
- jakie rozdzielczości masz na mysli co to niby ja powiedziałem że ten TV ich nie wyświetla?
może nie do końca się precyzyjnie wyraziłem ale w takim razie zacytuje ci twoje własne wypowiedzi:

Wysłany: 11 29, 2005 - 09:34 AM Temat: Co do PC-ta :
W insrukcji jest napisane że Samsung nie akceptuje PC przez HDMI (DVI). Czyli do tego wejścia tylko 720p lub 1080i i nic wiecej. Pixel mapping jest na D-sub. Temat wielokrotnie wałkowany na zagranicznych forach.
Wysłany: 12 08, 2005 - 04:32 PM Temat: Starcie tytanów 32", który lepszy? :
mam 32m61 od ponad 2 tygodni i jestem zadowolony. Obraz z kablowki super, z kompem po d-sub ekstra (dvi (HDMI) nie testowałem), ...
Wysłany: 12 08, 2005 - 09:23 PM Temat: Starcie tytanów 32", który lepszy? :
wg instrukcji po HDMI nie ma mapowania pixeli 1:1. możesz podać 1280x720 ale TV przeskaluje na natywną 1366x768. Do filmów nie ma to znaczenia ale pulpit i text mogą być niefajne.
zapodałem mu po d-sub 1024x768 i sobie ładnie przeskalował. Nie miałem mu nic do zarzucenia. ...


Na podstawie tego co napisałeś trudno do końca określić jak 32M61 chodzi z PCtem ale z całą pewnością widać że coś jest sknocone.
Czy po to wydałś ponad 6000zł za LCD żeby łączyć go z PCtem przez analogowe złącze ???

2.

-32m61 ma tą samą matrycę co 40M61 S-PVI, który to zdobył nagrodę EISA. Czemu ten zajebisty LP1R jej niedostał? Pewnie spisek ...
Nie wiem czy to widzisz ale nagrodę EISA zdobył 40M61 a nie matryca S-PVI :shock:
Być może gdyby juror jeden z drugim podłączył sobie kompa z 32M61 przez DVI to on by dostał tę nagrodę.

3.

-"32M61 jest lepszy bo ma mniejszą jasność i kontrast "
no pewnie !!! poczytaj te twoje testy ... nawet ostatni w Audio Video, który za wyposażenie wygrał LG piszą SAMSUNG 32M61 ma lepszą czerń. Jak widać jasność to nie wszystko.
:!: :!: Od razu przyznaje: nic ciekawszego na naszym forum jeszcze nie przeczytałem :!: :!:
Ale po kolei.
Wiele razy czytałm ten test to on był przyczyną tego że kupiłem LG32PL1R ale po twoim tekscie przeczytałem go jeszcze 10 razy i wiesz co tam nie ma słowa o 32M61, ani jednego słowa !!! :shock: :cry: :shock: :cry: :shock:
LG oprócz tego że uzyskał dużo punktów za wyposażenie to jeszcze sumą punktów za obraz ustąpił tylko Philipsowi, który nawiasem mówiąc jest o połowe droższy.
Zadam jeszcze raz pytanie na które nie odpowiedziałeś: >>32M61 ma mniejszą jasność i kontast i dlatego ma lepszą czerń i biel. Idąc tym tokiem rozumowanie można jeszcze spytać: kiedy Samsung zastosuje kontrast 0:1 to osiągnie prawdziwą czerń ???<<.

4.
-"32M61 ma podany oficjalnie parametr kontrast który nie jest kontrastem tylko dynamicznym kontrastem ale cytuje: "nie należy brać pod uwagę z techniczngo punktu widzenia, dla oka (przynajmniej mojego) robi za to bardzo przyzwoitą robotę." Zajebiste !!!"

O co ci chodzi ?? Jest to tylko softwareowa obróbka nic to nie wynika to z właściwości matrycy. Możesz włączyć lub wyłączyć. Czyż to nie proste?
To jest genialnie proste. Dlaczego nikt do tej pory tego nie napisał, dlaczego w oficjalnych danych nikt nie podaje że to bajka ?? Być może tą wypowiedzią "podkablowałeś" Samsunga.

5.
Widzisz "gościu" piszesz :
"Do tego cudowny ponadczasowy design i rewelacyjna podstawa" Dla mnie to beznadzieja ale o gustach się nie dyskutuje ale ty dalej swoje ... jak by to było najważniejsze ...
Czy ja dyskutuje o twoich gustach, czy kiedykolwiek napisałem że coś mi się nie podoba, że coś jest beznadziejne, że mi się nie podoba twój telewizor?? Najpierw plujesz na coś a potem mądrze dodajesz że o tym się nie dyskutuje.

6.
"tobie wiele godzin zajmuje patrzenie na inne telewizory i udawadnianie sobie że masz najlepszy"
Nie no ... przesadziłeś ... może ty masz z tym problem bo takie bzdury piszesz. Kilka godzin w sklepie to ja spedzałem w tygodniu dokonując wyboru. Gratuluje tobie ... pewnie ten ponadczasowy design przyćmił ci inne możliwości.
Według tego co pisałeś 32M61 przyjechał do ciebie 18 listopada 2005r. zakupiony w Megamedia. Wyboru musiałeś więc dokonać przynajmniej kilka dni wcześniej tj. początkiem listopada. Sam byłem zainteresowany kupnem tego LCD w tej firmie dlatego znam procedury które tam obowiązują (LG nabyłem pod wpływem testu w AV). W czsie kiedy ty dokonywałeś wyboru 32M61 nie były dostępne w sprzedaży hurtowej ani detalicznej na naszym rynku, wiem to bo dzwoniłem do Samsunga w Warszawie. Jak mogłeś oglądać w sklepie coś czego w tym czasie tam nie było ??
 
Status
Zamknięty.
Do góry