Le-32a656a

D_S

New member
Witam

Na papierze wygląda nieźle.
Widział ktoś go może w akcji?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ston

New member
Witam,
mam ten TV od 4 dni i jestem bardzo zadowolony. Podłącyłem do PC (DVI-HDMI) obraz w filmach i grach w rozdz. 1920x1080 REWELACYJNY.
Bardzo fajnie prezentuje się obudowa Crystal Design, choć w sklepie miałem pewne wątpliwości. Sygnał TV analogowy - OK (czekam na HD w UPC).
Jesli potrzebne jakieś dodatkowe informacje to chętnie się podzielę.
 

D_S

New member
No wlasnie tym analogiem sie stresuje najbardziej, ogladalem go dzis w euro (swoja droga chora cena 3999,-) obudowa rzeczywiscie robi wrazenie, natomiast obraz analogowy wydawal mi sie przecietny (nie wyróżniał się niczym spośród innych tv, które mieli tam podłączone).
In plus zdecydowanie Sharp LC-32X20E (bardzo małe szumy miał).
 

ston

New member
Kupiłem ten telewizor właśnie w Euro RTV z tym, że za 3099 (promocja sklepu internetowego z ubiegłym tygodniu). Dodatkowym atutem sklepu internetowego jest możliwość zwrotu towaru przez 14 dni, zakup takiego samego towaru w salonie nie ma takiej opcji (potwierdzone przez kierownika salonu). Nie sugeruj się obrazem na ścianie gdyż różnie z tym bywa.
Cena 3999 jest beznadziejna Sharpa spokojnie można kupić za ok. 2850 a samsunga za 2950

Odnośnie TV to też zastanawiałem się nad tym Sharpm 32X20E i w zasadzie był jedynym punktem odniesienia gdyż mój znajomy ma ten model. Na moje oko i kolegi 32A656 ładniej odbiera TV analogową, zdecydowanie szybciej zmienia kanały. Kwestia obrazu to rzecz względna ale na moje i kolegi oko Sharp ma ciemniejszy i mniej kontrastowy obraz (porównywaliśmy na ustawieniach "0"). Sharp po podłączeniu PC nie ma rozdz. 1920 x 1080 tylko jakąś mniejszą, dla mnie to było b.ważne gdyż to jedyne źródło FHD na chwilę obecną. Samsung ma mniej przyjazne menu i nie przycina auto. ramek obrazu (albo coś źle ustawiłem).

Pozdrawiam
 

D_S

New member
Witam

Dzięki za cenne informacje, przybyłem, zobaczyłem, zakupiłem 656 i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
 

kriss33

New member
Wiecej

D_S napisał:
Witam

Dzięki za cenne informacje, przybyłem, zobaczyłem, zakupiłem 656 i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.

napisz wiecej jak juz sie troche naogladasz, co z tymi katami , jest dobrze czy nie? i czy jest czarny obraz?
 

Jared

New member
Czy ktoś może potwierdzic, czy ten tv ma 100hz czy nie ? bo przeczytałem na avforums, ze jednak nie, tylko te wieksze modele ... a w sklepach widze, ze niektorzy podwaja, ze jednak ma, a w drugich, ze nie ma ale znowu ma kontrast wiekszy, taki jak ten w modelach 40" 30:000, no i cena mnie też zaciekawiła, w niektorych sklepach ten telewizor kosztuje 3400 zł, a jeżeli nie ma tych 100Hz to po co go kupować, jak A551 można już dostać za 2600 zł

Jakie są różnice między tymi dwoma telewizorami ? :confused:
 

neov6

New member
ston napisał:
Witam,
mam ten TV od 4 dni i jestem bardzo zadowolony. Podłącyłem do PC (DVI-HDMI) obraz w filmach i grach w rozdz. 1920x1080 REWELACYJNY.
Bardzo fajnie prezentuje się obudowa Crystal Design, choć w sklepie miałem pewne wątpliwości. Sygnał TV analogowy - OK (czekam na HD w UPC).
Jesli potrzebne jakieś dodatkowe informacje to chętnie się podzielę.

A czy ekran jest szklany czy matowy (Le32a656a)? Bo piszą w specyfikacji że szklany, a to byłoby dziwne w tak małej przekątnej.
 

ston

New member
Jared napisał:
Czy ktoś może potwierdzic, czy ten tv ma 100hz czy nie ? bo przeczytałem na avforums, ze jednak nie, tylko te wieksze modele ... a w sklepach widze, ze niektorzy podwaja, ze jednak ma, a w drugich, ze nie ma ale znowu ma kontrast wiekszy, taki jak ten w modelach 40" 30:000, no i cena mnie też zaciekawiła, w niektorych sklepach ten telewizor kosztuje 3400 zł, a jeżeli nie ma tych 100Hz to po co go kupować, jak A551 można już dostać za 2600 zł

Jakie są różnice między tymi dwoma telewizorami ? :confused:



Ten model telewizora nie posiada - 100 Hz Motion Plus (to widać zresztą po cenie). Informacja o 100 Hz w 32A656 jest na stronie samsung.com/uk.(chyba błąd). W instrukcji obsługi 100 Hz jest w serii A656 od 37 cali. Odnośnie kontrastu - 15000 : 1.
Proponuję sugerować się jedynie opisami ze stron producenta.
 

ston

New member
Jared napisał:
Czy ktoś może potwierdzic, czy ten tv ma 100hz czy nie ? bo przeczytałem na avforums, ze jednak nie, tylko te wieksze modele ... a w sklepach widze, ze niektorzy podwaja, ze jednak ma, a w drugich, ze nie ma ale znowu ma kontrast wiekszy, taki jak ten w modelach 40" 30:000, no i cena mnie też zaciekawiła, w niektorych sklepach ten telewizor kosztuje 3400 zł, a jeżeli nie ma tych 100Hz to po co go kupować, jak A551 można już dostać za 2600 zł

Jakie są różnice między tymi dwoma telewizorami ? :confused:



Ten model telewizora nie posiada - 100 Hz Motion Plus (to widać zresztą po cenie). Informacja o 100 Hz w 32A656 jest na stronie samsung.com/uk.(chyba błąd). W instrukcji obsługi 100 Hz jest w serii A656 od 37 cali. Odnośnie kontrastu - 15000 : 1.
Proponuję sugerować się jedynie opisami ze stron producenta.
 

marsik070

New member
Jeśli widzicie jakieś minusy tego LCD to dajcie znać, bo w piątek zamierzam nabyć go drogą kupna, zwracam się do aktualnych właścicieli ston i d_s . Dzięki.
 

tdj

New member
marsik070 napisał:
Jeśli widzicie jakieś minusy tego LCD to dajcie znać, bo w piątek zamierzam nabyć go drogą kupna, zwracam się do aktualnych właścicieli ston i d_s . Dzięki.

Widzialem go na zywo i niestety ma blyszczaca matryce, tragedia kazda lampa i swiatlo odbija sie przez co obraz jest prawie nie widoczny, chyba lepiej juz brac A551 ktory ma matowy ekran i rozni sie tylko z tego co porownywalem brakiem tunera dvb-t ktory i tak w polsce nie dziala i nie bedzie dzialac poniewaz to jest mpeg-2 a w polsce mamy mpeg-4.
 

StaniB

New member
Witam
Mam super wiadomosc dla posiadaczy A656.........
Samsung niemcy,wycofal model A 656,zamiast jego dal A659 z dynamicznym kontrastem 60.000:1.Teraz pytanie .......dlaczego to zrobil???Chyba model A656 byl niewypal.Pozdrawiam

info na
www.samsung.de
 

kaczyy

New member
witam
mam zamiar zakupic lcd samsunga le32a551 lub le32a656 chcialem sie dowiedziec czym sie dokladnie roznia te 2 modele wiem tylko ze a551 ma Clean Panel a a656 ultra clean panel i o hdmi zlacze wiecej ,lepiej kupic a551 czy dolozyc i a656 ? dodam ze narazie na tv bede ogladal niekodowane programy z normalnej anteny ale mam zamiar kupi cyfre albo n i filmy z pc

jeszcze chcialem sie dowiedziec czym sie rozni np model le32a551p1 od le32a55p2 albo le32a656A A1 lub A1F ,co oznaczaja te 2 ostatnie znaki?

jeszcze w tym tygodniu lub na poczatku nastepnego chcialbym zakupic tv wiec prosze o szybko odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

ston

New member
kaczyy napisał:
witam
mam zamiar zakupic lcd samsunga le32a551 lub le32a656 chcialem sie dowiedziec czym sie dokladnie roznia te 2 modele wiem tylko ze a551 ma Clean Panel a a656 ultra clean panel i o hdmi zlacze wiecej ,lepiej kupic a551 czy dolozyc i a656 ? dodam ze narazie na tv bede ogladal niekodowane programy z normalnej anteny ale mam zamiar kupi cyfre albo n i filmy z pc

jeszcze chcialem sie dowiedziec czym sie rozni np model le32a551p1 od le32a55p2 albo le32a656A A1 lub A1F ,co oznaczaja te 2 ostatnie znaki?

jeszcze w tym tygodniu lub na poczatku nastepnego chcialbym zakupic tv wiec prosze o szybko odpowiedz

do LE32A656 mam podłączonego PC pod hdmi + DVD pod hdmi i zostaje mi już tylko jedno wolne hdmi (bok odpada - bedą sterczeć kable), to może być drobiazg ale istotny. Fajnie wygląda obudowa (mocniejsze oświetlenie lub dzień) ale to już rzecz gustu. Dźwięk z głosników bez rewalacji, trzeba się pobawić korektorem albo źródło zewnętrzne.
Odnosnie matu czy połysku matrycy (ktoś wspominał o tym wcześniej) to TV stoi w mocno nasłonecznionym pokoju i gra rewelacyjnie ale nie jestem fachowcem więc nie wiem co lepsze mat czy połysk.
Odnośnie tych oznaczeń to nie mam bladego pojęcia o co biega.

Zawsze miałem sprzęt Pansonica/Technics`a i nie patrzyłem na inne marki, ten TV to pierwsze odstępstwo, na razie jestem b. zadowolony.
 

ston

New member
StaniB napisał:
Witam
Mam super wiadomosc dla posiadaczy A656.........
Samsung niemcy,wycofal model A 656,zamiast jego dal A659 z dynamicznym kontrastem 60.000:1.Teraz pytanie .......dlaczego to zrobil???Chyba model A656 byl niewypal.Pozdrawiam

info na
www.samsung.de

Już pędzę sprzedać A656 żeby kupić A659 szczególnie z takim kontrastem jak podajesz. Tylko jest mały szkopuł bo samsung.de podaje 15000:1.
 

Harry Lloyd

New member
Ludzie piszcie o jakości obrazu a nie o pierdołach typu złącza czy wygląd obudowy, bo to każdy widzi.

Podstawowe pytanie - jak z czernią?
 

pemal

New member
Witam
Mam ten sam telewizor i jestem przerażony jego jakością obrazu, nie wiem czy z telewizorem jest coś nie tak, czy trzeba zmienić jakieś ustawienia. Na DVD totalna pikseloza tzn, gdy włacza mi się DVD to mam napis (nazwa firmy) i on jest cały zbudowany z takich kwadracików (jakby większe piksele). Jakośc filmów też nienajlepsza. Mam Polsat cyfrowy z dekoderem HD, programy jakościowo bardzo kiepskie, wokół poruszających się postaci, pikseloza. Obraz ładny tylko na Sport HD.
Napiszcie coś na temat Waszego obrazu. Jeśli to możliwe to proszę o szybki odzew bo mogę jeszcze zwócić telewizor.
Pemal
 
Ostatnia edycja:
Do góry