LCDTV+PC czyli jak u licha wystrugac 1366x768

adamko

New member
Witam Szanowne Grono HDTV forum,
Problem banalny jakby sie wydawalo ale nie do konca. Standardowe tryby wyswietlania z karty graficznej nie oferuja rozdzielczosci 1366x768 wykorzystywanej przez LCD HDTV. Pytanie wiec sie pojawia jak ja uzykac zeby wykorzystac pelna przekatna ekranu LCD oraz czy wogole jest to mozliwe.
Pytanie numer dwa: czy ma znaczenie czy LCD ma port DVI czy tez jest podlaczany do PC przez kabel DVI=>HDMI?
Pytanie numer trzy: jakie jest najlepsze rozwiazanie problemu PC+LCD TV, odpowiednia karta graficzna czy odpowiedni TV?
Pozdrawiam,
Adamko
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ad1.wykorzystaj zoom
ad2 pewno że ma znaczenie,przecież to jedno wejscie więcej ale jeżeli myślisz o PC to przez DVI masz tylko obraz - czytając forum przeczytałbyś że niektórzy wcale nie używają DVI a tylko wejscie PC i HDMI.
ad3 lepszy odbiornik LCD - co z tego że będziesz miał super zajefajną grafę jak nie wykorzystasz jej możliwości a LCD to nie tylko PC ale i inne żródła sygnału

to tak na gorąco - pewnie inni dorzucą swoje
pozd
 

shg

New member
1280x720

zauwaz ze to jest ten sam stosunek co 1280x720 a taka rozdzialke mozesz bez problemu ustawic (przynajmniej ja moge ;) ). u mnie smiga elegancko
 

Wronsky

New member
dobrze napisaleś standarodwe tryby nie oferują, ale co z tego sa programy ktore potrafia ustawic i "zapamietac" rozdzielczosc dowolnie sformatowana np program PowerStrip ,czyt. taka jaką chcemy i tu jesli chodzi o tv ustawiamy rozdzialke 1366x768, a konkretniej 1360x768 (nie wiem skad sie bierze te dodatkowe 6 pikseli w poziomie, bo ustawienie rozdzialki na 1366 ucina obraz z jednej strony o te 6 pixeli własnie,przynajmniej tak sie dzieje na (d-sub) czyli standardowym podlaczenu PC-monitor). Inna rozdzielczosc do pracy w Lcd niz natywna matrycy zawsze wyglada duzo gorzej bo nastepuje przeskalowanie. To samo jest w Monitorach LCD
 
Do góry