LCD za 1500 PLN, 32 cale, jaki?

cassub

New member
Telewizor 32 cale, Full HD, 100 Hz

Propozycje:
Toshiba 32SL833
Philips 32PFL5606
Samsung UE32D5500

Co wybrac?
Jakies dodatkowe propozycje?

Cena okolo 1500 PLN.

Czy ktos wie gdzie mozna dostac 32SL833 w cenie ponizej 1500 PLN?

Czy 32SL833 ma gorsza czern od 40XV733 i jak skalowanie SD?
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
No nie wiem.
Sa opinie ktore mowia ze czern jest gorsza niz w XV733.
Dodatkowo slabe krawedziowe podswietlenie.

Skalowanie SD to pewnie ten sam poziom.
 

tulinek

New member
Witam,
czy wybór już dokonany?
Sam stoję przed dylematem. TV 32" do sypialni. Głównie TV z cyfry i film mkv divx itp. z USB.
Waham się pomiędzy Toshibą 32sl833 a LG 32lv3550. Ewentualnie jeszcze ue32d5000 ale już raz oddawałem samsunga z powodu buczenia i jakoś mam obawy co do tej marki. Proszę kolegów o pomoc w decyzji.
Co z tym dźwiękiem w Toshibie? Czy jest dużo gorszy od innych modeli na rynku?
pozdrawiam
Artur
 

cassub

New member
Dzwiek w Toshibie jest slabiutki.
Ogolnie te krawedziowce sa slabe wiec lepiej w tej cenie cos z LCD/CCFL.

Dobre sa LG na S-IPS (w kodzie musi byc Y jako czwarta od konca), 32LK430/450, 32LK530, najlepsze w cenie do 1500 PLN.
Jedyny minusik to gorsza czern ale poza tym to sa one lepsze od telewizorow na matrycach VA w tej cenie.
 

tulinek

New member
A jak z odtwarzaniem filmów po USB w tym modelu i jak sobie radzi ze skalowaniem SD? Sygnał mam z cyfry. Biorę pod uwagę jeszcze ue32d5000. Nie ukrywam, że LCD/LED lepiej się prezentuje, wąska ramka tak nie przytłacza. Miałem przez kilka dni le32d550 samsunga ale właśnie wkurzały mnie dwie rzeczy , które zdarzają się w LCD - buczenie (telewizor stoi w sypialni i słychać z 2 metrów) oraz szeroka ramka. Walczę już z tym wyborem tydzień i zgłupiałem już. Dźwięk w toshibie jestem w stanie przeboleć bo mam T10 creativa ale co z resztą? skalowanie SD, czytanie z usb itd. Z wyglądu sprzęt jest super podobnie jak lg32lv3550.
 

cassub

New member
LG czyta prawie wszystko.
Skalowanie SD z tego co widac jest okej.

32LV3550 podobno ma nieco gorsza matryce niz 32LK530.
Ja decyduje sie na 32LK430/450.
W neonet ten drugi jest teraz za 1199 PLN.
 

tulinek

New member
Byłem wczoraj w MM oglądałem. LG z serii edge led bardzo ładnie wykonany, dźwięk też całkiem niezły jak na taką płaskość. Co do obrazu chyba lekko gorsze kąty ale stał wśród modeli dużo droższych. LK530 nie było, za to mieli w tym dniu promo na sl833 w cenie 1599zł. Szczerze to boję się buczenia w tradycyjnym LCD, w salonie tego nie słychać ale w sypialni niestety taki dźwięk wyklucza zaraz egzemplarz. LK530 jest w necie do kupienia ale wiadomo w przypadku trafienia na buczący model (co wcale nie jest trudne) trzeba odsyłać itd. Koszty rosną i cały interes przestaje się opłacać. Poszukam jeszcze tego modelu po sklepach a jak nie, to zamawiam któryś z edge led (32lv3550 lub 32sl833) tylko który!!! O toshibie mało w sieci, różnie piszą o podświetleniu. O LG same dobre opinie, oglądałem wczoraj podświetlenie i faktycznie jest równomierne.
 

cassub

New member
32LK450 (S-IPS), wyprodukowany luty 2012

Niestety dwa bad pixels.

Dzwiek dobry, czysty.

Czern zadowalajaca.

Skalowanie SD dobre.

Paleta barw zadowalajaca.
Przejscia tonalne na razie bez opinii.

Niestety buczy bez wzgledu na wartosc podswietlenia.
 

Buti

New member
Kupiłem w końcu dla rodziców 32LK450. Są zadowoleni.
Matryca IPS wg danych tu na forum (czwarta litera od końca to Y w numerze na naklejce).
- dobre kąty widzenia,
- czerń jest wyłacznie akceptowalna choć nie jakaś tragiczna. W zasadzie nawet przy zgaszonym świetle w nocy jest znośna,
- brak idealnie równomiernego podświetlenia, przy narożnikach jest jaśniej (na czarnym tle)
- obry dźwięk.
- brak buczenia
Myślę, że spoko tani tv.
Obraz z dekodera na kanałach hd super, na kanałach sd taki sobie, na antenie nie sprawdzane;)
pozdrawiam.
 
Do góry