LCD z tunerem DVB-T z MPEG4

_MarSs_

New member
Witam,
w tym temacie proszę właścicieli TV LCD z tunerem cyfrowym DVB-T o wpisywanie tylko tych modeli, które odbierają sygnał MPEG-4 samodzielnie, bez kart NP4.
Proszę wpisywać z następującymi danymi:
1. Producent i symbol telewizora;
2. Lokalizację nadajnika z jakiego odbiera i jakie programy MPEG2 oraz MPEG4.
3. Kilka słów o jakości odbioru (czy szarpie, zamraża, gubi głos, itp).

Proszę o wpisy tylko sprawdzone empirycznie (doświadczalnie) i osobiście (nie słyszałem, podobno, stryj cioci mówił...).
Proszę tutaj nie pytać czy dany model odbiera!
Baza takich modeli może być pomocna dla niektórych osób planujących zakup, a pewnych, że TV nie bedzie podłaczony do platformy cyfrowej (np drugi TV w domu).
 

_tata_

New member
KDL46X2000 Spoko! odbiór DVB-T super - w w-wie W ogóle wszystko w tym odbiorniku jest super .Jest u mnie równiutko rok


Wyniki spełniające kryteria wyszukiwania

Sony : Seria BRAVIA S3000: wybierz model odpowiedni dla siebie ... ... Seria S3000 jest wyposażona w zintegrowany tuner cyfrowy i umożliwia
odbieranie sygnału cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). ...





Sony : Serie BRAVIA X3500/X3000: nowa definicja jakości HD ... ... W obszarach, w których dostępne są programy nadawane w standardach HDTV i
DVB-T/C, telewizory z serii X3500/X3000 pozwolą na ich oglądanie. ... m .
 

Krzysztof59

New member
DVB-T Sony 32V2500

1. Sony 32V2500
2. Nadajnik - Skrzyczne, MPEG-2
3. Odbierane programy: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport.
Odbiór lepszy od sygnału analogowego z tego samego nadajnika
Drobne uwagi:
- przełączanie między stacjami - ok. 2-3 s.
- spradycznie nieodbierany sygnał na TVP Sport - to chyba sprawa emisji
- czasem (bardzo rzadko) wyskakuje ekran o braku EPG w trakcie odbioru stacji
 

tedi_06

New member
Uwaga do: KDL-46X2000 Spoko! odbiór DVB-T

SONY KDL-46X2000 odbiór DVB-T w odległości 20 km od Pałacu w W-wie - lecz tylko MPEG-2. Kupiłem i włożyłem moduł CONAX POCKET NP4 i nic. TV wykrywa go, ale nie odrazu lecz po poruszaniu nim w gnieździe. Na kanałach MPEG-4 jest wyłącznie dzwięk i CIEMNY EKRAN.
TV zakupiłem ok. 1,5 roku temu w Berlinie, posiada tuner MPEG-2 (bez TNT, który podobno umożliwia odbiór MPEG-4). Poziom sygnału jest WYSOKI. Inne dane TV wyświetlane w menu info o systemie to:
- ver. oprogramowania: 2.10.105;
- ładowarka: 0.0.31

Być może to kwestia wymiany softu w TV, aby zmusić go do współpracy z tym modułem - tego nie wiem. Proszę o ew. info. Pozdrawiam
 

sater

New member
Jaki LCD z MPEG-4?

Zamierzam kupić w najblizszych dniach LCD 32-37 cali, najchetniej Philipsa, w cenie ok 2000 zl, jednym z warunkow jest posiadanie tunera odbierajacego MPEG-4 lub mozliwosc dołączenia poprzec CI takiego tunera.
Czy jest szansa na to? Jaki model?
 

Frogi_71

New member
Witam!
Wszystkie SONY seria W, X, Z mają wbudowany tuner DVB-T MPEG-4.
40W4000 okolice Warszawy odbiera TVP HD bez zrzutu.
Mam osobiście stary model Sony KDL-32U2530 po włożeniu modułu CAM
Viaccess NP4 jest możliwy odbiór sygnału DVB-T kodowanego w MPEG-4(transkodowanie do MPEG-2).
Odbiór nieco lepszy niż analogowy, moduł czasami się zwiesi (gdy telewizor jest w trybie standby), oczywiście nie jest możliwy odbiór HD, moduł NP4 nie jest w stanie dekodować sygnału HD.

Informacja dla kolegi tedi_06, aby moduł NP4 rozpoczął dekodowanie należy wejść w zaawansowane ustawienia modułu CA w Sony i tam w zaawansowanych opcjach już CA należy włączyć MPEG4 enable, po wyjęciu i włożeniu modułu CAM dekodowanie powinno ruszyć. TNT to francuska pisownia skrótu DVB. Francja korzysta z DVB-T w MPEG-2 i MPEG-4.
Wydaje mi się, nie ma co inwestować w TV bez DVB-T MPEG-4, chyba, że ktoś migdy nie bedzie chciał korzystać z takiego sygnału.

Pozdrawiam

Grzegorz
 

awujotka

New member
Bez reklam
sater napisał:
Zamierzam kupić w najblizszych dniach LCD 32-37 cali, najchetniej Philipsa, w cenie ok 2000 zl, jednym z warunkow jest posiadanie tunera odbierajacego MPEG-4 lub mozliwosc dołączenia poprzec CI takiego tunera.
Czy jest szansa na to? Jaki model?

Wszystkie modele Philipsa z końcówką H mają tuner mpeg-4, natomiast te z końcówką D - tylko mpeg-2. A gdy będziesz miał tv z mpeg-4 żeby odbierać programy jako kraj instalacji trzeba ustawić Francję, bo jak sie ustawi Polskę, to nawet nie zacznie szuaknia cyfrowych kanałów.
 

jaja0000073

New member
Wspólpraca 32" LG 5700

Witam wszystkich chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z wyżej wymienionym sprzęcie telewizor bez problemu dekoduje sygnał MPEG 2 z nadajnika POT w Wielkopolsce. Po zastosowaniu modułu transkodującego NP4 neotion conax extra jest widoczna paczka w MPEG 4 jednak tylko kanały nadawane w SD brak programu TVP HD:( no i jeden mankament który mnie osobiście bardzo przeszkadza to widoczny i przemieszczający się napis "serwis hd" mam nadzieje ze LG udostępnii możliwość aktualizacji oprogramowania pod kątem współpracy z modułami neotion.
Jezeli ktoś posiada info na temat jakiegoś upgrade do tego modelu to proszę o info!!!
 

szpigiel9

New member
Mpeg-4

Odbiera MPEG-4 Philips 5604 H12 jak ustawi się kraj FRANCJA. Odbiera z Pałacu Kultury i Raszyna razem 12 programów TV i 3 radia. Odbiór dobry ale często niektóre kanały wyłączeją bo coś testują. TVP HD brzytwa na terenie Nowego Dworu Maz. około 30 km w linii prostej do Pałacu a do Raszyna jeszcze kilkanaście dalej.
 

tomy127

New member
sony kdl32v4500 ma tuner mpeg4 a co za tym idze i mpeg2 odbieram z poznania tvp puls tvp info poznań tvp1 i 2 tv4 tvn i polsat i z nadajnika z zielonej góry to samo tylko info gorzów. do niedawna było jeszce pare stacji radiowych tvp sport i tvp hd. antena 15 letni "pająk"
 
Do góry