LCD z podświetleniem LED do 3000zł

Doomsday

New member
Witam!
W sumie to pierwszy mój temat na forum aczkolwiek przeglądam już od jakiegoś czasu. W ciągu 1,5 miesiąca będę zmieniał mieszkanie wobec czego potrzebny będzie nowy tv.

Preferowana wielkość matrycy: 32"-42"
Preferowana technologia: LCD z podświetleniem LED
Preferowane marki: LG, Sony, Philips, Samsung ( w sumie nie ma dużego znaczenia
Jaki sygnał DVB-T: PS3/Wii (50%), jakaś telewizja cyfrowa, jeszcze nie wiem jaka będzie (20%), PC (30%)
Jaka odległość od ekranu: 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia: PS3, Wii, PC
Jaka klasa cenowa: do 3000zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: rano 10%, wieczorem/w nocy 90%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: nieistotnie, jak trzeba to będą rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem: 4-6
Jaki masz telewizor: jakiś stary Samsung 20"
Jaki masz ulubiony program: głównie czas spędzę czy filmach z pc albo na graniu gdy będą goście
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: generalnie bez światła ale w razie jak wpadną znajomi to raczej nie będziemy siedzieć w ciemnościach
Ma stać czy wisieć: prawdopodobnie będzie wisiał
Czego oczekuję: wykorzystania tego co oferują nowe konsole, bdb odwzorowania kolorów i podświetlenia LED, nieduży pobór mocy, smukłość

Wstępnie zastanawiałem się nad jakimś Direct/Full Ledem więc mam na oku Philipsa 40PFL5605H ale nie miałem okazji go zobaczyć na własne oczy a kota w worku nie chce kupować.
Ponadto rozważam LG 42SL9000 ( 42", cienki ale obawiam się refleksów światła, przynajmniej z opinii), a z Sony to 32EX700.

Bardzo bym prosił o opinie na temat podanych powyżej modeli a najlepiej inne propozycje. I też odpowiedź na pytanie czy przy wielkości do 42" podświetlenie krawędziowe a full led będzie robiło różnice. W sumie to mam trochę czasu więc może poczekać jak inne modele stanieją? Pytanie tylko na jakie zwrócić uwagę.

Pozdrawiam
 
Do góry