lcd z ekspozycji kupic czy nie kupic oto jest pytanie

miller69

New member
Jutro mogę stać się szczęśliwym(??) posiadaczem telewizora jvc lt 32 c 50 za jedyne 2999zł całkiem legalnie i z gwarancją. Dość dużo o nim poczytałem i doszedłem do wniosku ,że raczej jest to dobry sprzęt, skoro nigdzie jak dotąd nie natrafiłem na zdecydowaną i totalną krytykę tego modelu.
Zeby nie było za pięknie to w tym wszystkim tkwi pewien haczyk , jest to sprzęt z ekspozycji nie wiadomo z jakim przebiegiem.
No i co robić cena suuuuuuuuper podpowiedzcie czy warto zawracać sobie tym głowe.
Bardzo proszę o zrozumienie i o wasze fachowe wsparcie. Pozdrawiam
ps ar2 aleś ty zasadniczy ,tak lepiej??
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Tak, jest o niebo lepiej.


Obejrzyj ten TV, sprawdź jak mocno wyeksploatowany jest pilot... sprawdź ustawienia na jakich aktualnie chodzi, (jasność, kontrast itp) no i oczywiście obejrzyj obudowę, jeżeli nie znajdziesz większych ubytków, to nawet można by się nad tym zastanowić.

Pozdrawiam
 

miller69

New member
dzięki ar2 , cena zachęcająca jak diabli i dylemat ogromny.
czy ten tv może mieć jakiś licznik godzin pracy?
no i ile średnio godzin pracy mają lcd, bo założyłem że ten mógł teoretycznie chodzić przez rok po 12 h dało to 4400 h (właśnie z którego roku jest ten model?) więc jeżeli ma przed sobą 40000 czy 50000 h to moze faktycznie za tą cenę nie ma co grymasić.
z gory wielkie dzięki.
ps chyba całą noc spędzę przed kompem szukając informacji
pzdr.
 

marro

New member
Witam
Żywotność ekranu LCD szacuje sie na okolo 40000 godzin a plazmy na 20000 godzin. Moim zdaniem powinienes zwrocic najwieksza uwage na sam ekran, czy nie jest porysowany no i czy ma jakies martwe piksele. Najlepiej to sprawdzic podajac np. z komputera rozne kolory (skladowe RGB oczywiscie oraz bially i czarny) czasem martwe piksele widac dopiero wlasnie przy takim eksperymencie. Ale moim zdaniem jesli sam odbiornik jest w dobrym stanie to brac :)

P.S.
Polecam ciekawy artykul porownawczy o plazmie i lcd :
http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html

pzdr. Marek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to mocno stare dane.
LCD - 60.000 godzin na całość / matryce do 100.000 godz./
Plazmy - 60.000 godz. /Pioneer nowe zapowiada na 80.000/
pozdrawiam
 
Do góry