LCD z 5-6m do 6000

msnet

New member
Poszukuję odpowiedniego LCD do jasnego salonu ok. 50m2, odległość do TV od 5 do 6m. Telewizor stoi przy drzwiach tarasowych. Sygnał w 50% antena (jestem w zasięgu DVB z Raszyna - teraz mam Sony 40" z mpeg2 i mogę jedynie słuchać mając dobry sygnał), pozostałe 50% to N-ka i odtwarzacz DVD kina Yamahy. Budżet to góra 6k5 PLN. Może coś zaproponujecie?
 

msnet

New member
Trafiony. Numer 1 na mojej liście niepewności. Pozostałe to Sony 52W4000 i Samsung 52A756. W tym ostatnim kusi 100Hz ale ten połysk.
 

msnet

New member
Kiki, teraz mam KDL-40U2000 (3 lata, to wieczność w tym temacie), jest ok., ale jak zmieniać to na lepsze. Podaj 3 argumenty za tym wyborem - może poza mpeg4 i 52".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
odległość powoduje że płynności i tak nie zobaczysz chyba że źle
Oceniłeś odległość
 

msnet

New member
mateo2121 napisał:
Z odległosci 6 metrów nawet slaby TV dobrze zagra(oczywiscie dla naszego oka) wiec sprawa chyba jest jasna...

Pewnie macie racje ale, jeden jest lepszy a drugi gorszy nawet przy tej odległości. Ze skąpca wyłuskałem w celach porównawczych kilka pozycji:
od Sharp'a 52DH65E, 52X20E(+CI), 52XL2E(+CI), Philips 52PFL7203H, Sony 52W4000, LG 52LG7000(+CI). Wiem, że z daleka nawet Polonez to limuzyna ale jak będzie brudny to i z daleka nikt na niego nie spojrzy, dlatego nawet z 5m warto wybrać ładniej świecący TV niż brać jak najtańszy aby tylko był.
Inna sprawa, że nie każdy da sobie dobrze pograć na SD a w moim przypadku to ponad 70% oglądania.
 
Do góry