LCD w odl. 2.5 - 3m

wizjer

New member
Od dluzszego czasu zamierzam kupic TV LCD, ale dla laika, ktorym jestem, jest to niezwykle trudne. Prosze o porade w dwoch kwestiach:
1. Odleglosc z jakiej TV bedzie ogladany to ok. 2.5 - 3m. Pokoj niewielki, bo ok. 3,6 x 3.6 m. Czy do takiego pomieszczenia warto kupic 37", czy moze wystarczy 32". Obawiam sie, czy ten pierwszy nie przytloczy swoim rozmiarem calego pomieszczenia. Z drugiej strony kusi mnie jednak duzy ekran pod katem filmow DV (mam kino domowe Denon'a)
2. Jak juz 1. sie wyjasni to jaka marke byscie polecali i dlaczego? Myslalem o Samsung'u, Sony (choc jest nieco drozszy), JVC, Sharp, a ostatnio Panasonic.
Z gory dziekuje.
 

Marcin_G

New member
Kolega wyżej napisał że brałby 37cali, ja natomiast brałbym 32. Zresztą mam pokój w rozmiarach bardzo zbliżonych do Twojego, i posiadam właśnie TV 32cale. Moim zdaniem wystarczy, zresztą nie tylko moim , każdy kto przychodzi to uważa że mam wielki telewizor. Nie wiem jakie źródło sygnału będziesz miał, ja mam kablówkę i z odległości 4m jest OK , natomiast jak podejdę na odległość około 2m to widać wszystkie niedoskonałości obrazu.
 

lipa_ml

New member
witam. ja ogladam z odlegosci 3,5m i mam 37 i uwazam ze do 37 cali 3,5m to absolutne minimu. wazne tez z czego bedziesz oglądac. jesli brał bys pod uwagę tylko hdtv to pewnie 37 z 2,5-3 m dało by rade natomiast sygnał inny niz hdtv z takiej odległosci bedzie nie ciekawie wyglądał , z 2,5 m cieżko sie bedzie oglądac zwykłą tv. fakt dvd i hdtv super na duzy ekranie ale musisz sam sobie odpowiedziec na pytanie co bedziesz głównie oglądac ( ja przy 3,5 m zastanawiałem sie długo czy 32 czy 37 cali natomiast przy odległosci 2,5-3 brał bym napewno 32 cale ) pozdrawiam
 

wizjer

New member
Dzieki za komentarze. Widze ze w tym przypadku 32" jest dominujacym odczuciem. A co z wyborem modelu? Jesli chodzi o pulap cenowy, to dla 32" mysle ze bylbym gotow wydac do 5000. Jeszcze pol roku temu takie TV chodzily za 6000, ale ostatnio widzialem, ze ceny sporo spadly, wiec mysle ze za 5000 bedzie mozna wybrac cos naprawde dobrego.
Prosze o propozycje. Bede najczesciej korzystac z kablowki plus filmy z DVD. Czasem jakies Divx'y z podlaczanego kompa lub z plytki wsadzonej do kina domowego.
Pozdrawiam i czekam na komentarze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mam podobny pokój (3,6 x 4,6) Oglądam z odległości ok 3 m.
Sygnał: kabel +DVD. Wybrałem Sharpa 32BV9. Do 5000 zł się zmieścisz.
Moim zdaniem b.dobry TV.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja jednak obstaję przy 37 - mam teraz 32" i 37" i wiem jaka jest różnica
a co do modeli to popatrz na
Loewe Xelos
Sharp BV 9

pozd
 

brazzo

New member
Myślę, że 37 cali z takiej odległości to trochę za dużo. Ja ogladam TV również z odległości 3 m i zastanawiam się nad wyborem miedzy 32 a 26 cali. Zdecyduje sie raczej na 32.
 

wizjer

New member
Jarwisz, ale czy z odleglosci 2.5 - 3m obraz na 37" nie bedzie zbyt zasniezony? Sygnal kablowki mam z Multimedia. Zalezy mi naprawde, zeby obraz byl jak zyleta. Docelowo TV bedzie wisial na scianie, choc przez najblizszy rok bedzie stal na szafce. Czy taki rozmiar nie sprawi, ze ten i tak nieduzy pokoj stanie sie jeszcze mniejszy?

A jesli bym poszedl w 37" to jaki model byscie polecali?
 

kamcyk26

New member
Jesli zalezy Ci na ostrym obrazie SD to chyba jednak bedziesz zawiedziony LCD...

Ja tez jestem przed zakupem TV. Mam pokoj 20m, odleglosc od telewizora 2,5 - 3,5m i jak na razie jestem zdecydowany na plazme Panasonic 37PV60 (na poczatku tez zastanawialme sie miedzy 26 a 32).Ten telewizor mozna kupic juz ponizej 5000zl. Na plazmie kablowka wyglada znacznie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

wizjer

New member
Kamcyk26, mysle ze u mnie plazma odpada z jednego wzgledu: otoz TV bedzie wisial vis-a-vis sciany z dwoma oknami od strony poludniowej, pod ktora bede siedzial na kanapie. Tak wiec w plazmie cale okno bedzie mi sie odbijalo na ekranie. LCD tego nie ma, a przynajmniej w o wiele mniejszym stopniu.
Ale rozumiem, ze przy tej wielkosci pokoju polecalbys 37"?
A co z konkretnymi modelami w tym rozmiarze lub w 32"? Czy ktos moze podeslac propozycje z dobrym uzasadnieniem?
 

gatar

Active member
Bez reklam
wizjer napisał:
Jarwisz, ale czy z odleglosci 2.5 - 3m obraz na 37" nie bedzie zbyt zasniezony? Sygnal kablowki mam z Multimedia. Zalezy mi naprawde, zeby obraz byl jak zyleta.
Jeśli chcesz mieć 100% pewności co do jakości obrazu u Ciebie w domu to tylko prezentacja lub zakup, test w domu i ew. wymiana w sklepie, jeśli na to pójdą. Nasze pisanie/gadanie nijak sie ma do Twoich realiów. Możemy Ci polecić TV, ale będzie to zawsze obarczone błędem subiektywności i jakością sygnału jaki mamy.
Przy sygnale analogowym z tej odległości radze 32 cale. jesli będziesz miał HD to możesz i 100 cali.
 
Ostatnia edycja:

Tanhauser

New member
Kwestia wielkości ekranu a/i odległości od niego to subiektywne odczucie właściciela. Zajrzyj na forum tylkoprojekcyjnych TV, tak goście oglądają 50 cali z 3m i twierdzą, że to akurat :D
Jak pisali inni grupowicze podstawowe pytanie to: jaki sygnal będziesz najczęściej odbierał? Jeśli jest to materiał słabej jakości (kablówka, zwykła antena), to wzrost przekątnej ekranu będzie działał niekorzystnie na to co zobaczysz na ekranie. Piksele będą wielkie jak smok wawelski (khm... od niedawna wiemy, że istniał naprawdę... podobnie będzie z pikselami).
Nie wiem skąd jesteś, ale proponuję namierzyć Kikiego i dogadać się co do prezentacji kilku TV w chałupie. Koszt powinien być nieduży, a rezultat może być zaskakujący.
A'propos odbijania się okien w TV - nie wróżę zbyt dobrze. Obraz może i nie będzie się odbijał w znacznym stopniu (zapewne głównie dlatego, że większość ekranów LCD nie ma "odblaskowej" powłoki antyrefleksyjnej), ale to co zobaczysz zna ekranie będzie szare i wyblakłe.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tanhauser napisał:
A'propos odbijania się okien w TV - nie wróżę zbyt dobrze. Obraz może i nie będzie się odbijał w znacznym stopniu (zapewne głównie dlatego, że większość ekranów LCD nie ma "odblaskowej" powłoki antyrefleksyjnej), ale to co zobaczysz zna ekranie będzie szare i wyblakłe.
Niekoniecznie. Jeśli TV ma regulowane podświetlenie matrycy (np. bv9) to problem jest znacznie mniejszy. Nigdy nie należy, moim zdaniem ustawiać TV po przeciwnej stronie okien. Zawsze będzie to skutkowac słabszą jakościa obrazu.
 

kamcyk26

New member
Im jasniej w pomieszczeniu tym gorzej bedzie wygladal obraz (na kazdym TV niezaleznie od technologii). W kinie tez filmy oglada sie w ciemnosci. Jesli chodzi o miszkanie to no coz... przeciez jest cos takiego jak rolety.
 

lopez

New member
Zgadzam się z przedmówcami co do sygnału jak i przekątnej. Ja osobiście mam 32" i sądzę, że 37" byłoby lepszym rozwiązaniem jeżelich chodzi o odległość do 3,5 m.
Najlepiej zamów pokaz, choc różnie z tym bywa:(
 

GDA

New member
Panowie do pokoju 3,5 x 3,5 metra wstawić ekran wielkości 37' :roll: nie wyobrażam sobie tego, LCD nie "wybacza" błedu sygnału i każdy najmniejsze zakłócenie sygnału w kablówce (a takich nie uniknie się w naszych sieciach kablowych) odda w pełnej krasie na obrazie, wg mojej subiektywnej opinii 26' to max do tak małego pomieszczenia
 

darien

New member
gatar napisał:
. jesli będziesz miał HD to możesz i 100 cali.

Święte słowa :) . Widziałem dziś kilka modeli różnych marek w rozmiarze od 32 do 42 z jakimś demo HD i muszę przyznać, że nie zauważyłem wyraźnych różnic jeżeli chodzi o obraz wyświetlany na np. LG LC2R a Samsung R72B niezależnie od rozmiaru przekątnej- na analogu różnicę widzę, na HD obraz jest kapitalny na większości modeli - ja osobiście ciągle się waham co do rozmiaru TV, ale po tym co dziś zobaczyłem znowu mam ochotę na coś przynajmniej w rozmiarze 37. Biorąc pod uwagę n'kę i DVD, które będe oglądał na LCD skuszę się jednak na coś więcej niż 32.
 

GDA

New member
darien napisał:
Widziałem dziś kilka modeli różnych marek w rozmiarze od 32 do 42 z jakimś demo HD

(ciach)

Biorąc pod uwagę n'kę i DVD, które będe oglądał na LCD skuszę się jednak na coś więcej niż 32.
Ale ani na "n-ce" ani z DVD nie uzyskasz takiego obrazu jak z tego DEMO, te dema są specjalnie preparowane aby wyglądały tak jak wyglądają -wystarczy powiedzieć że krótki filmik 5 minutowy zajmuje prawie całą płytę CD-R a filmów w formacie DVD nagranych w prawdziwym HDTV jest jeszcze mało
 

kamcyk26

New member
Na zadnym odtwarzaczu DVD nie da sie obejrzec HD. Materialy HD mozna ogladac badz z dysku PCta badz za pomoca odtwzarzacza Blue Ray.

Natomiast na N mozna ogladac programy HD (Discovery i liga mistrzow na Nsport) Zgodze sie ze jakosc bedzie pewnie troche ustepowala tej z DEMA ale tylko jesli nadawca zastosuje niski bit-rate.Technicznie nie ma zadnych przeszkod zeby obraz na DISCOVERY HD wygladal tak jak na demo.
 
Do góry